Domov Audio Recenzia: Logitech G933 Artemis Spectrum

Recenzia: Logitech G933 Artemis Spectrum

Zdielať

Pri herných slúchadlách sú používatelia zväčša zvyknutí na káble, či už ide o pripojenie cez USB alebo 3,5 mm jack. Za toto môže možno aj predstava, že bezdrôtové audio má oneskorenie a nehodí sa teda do hier. Keďže sa ale za posledné roky bezdrôtový prenos vyvinul míľovými krokmi, je čas pozrieť sa na túto technológiu znovu a to na slúchadlách Logitech G933 Artemis Spectrum.

Logitech G933 Artemis Spectrum 01

Balenie je štýlové a úhľadne usporiadané, hneď po jeho otvorení vidíme samotné slúchadlá. Pod nimi je ešte malá modrá krabička s troma káblami v samostatných plastových vrecúškach – jedným USB na nabíjanie slúchadiel a káblový prenos zvuku, druhým RCA pre počúvanie zvuku zo zariadení so starými pripojeniami a tretím 3,5 mm na počúvanie hudby zo smartfónu či herných konzol. Okrem tohto kábla nájdeme vo vrecúšku aj redukciu na 2,5 mm jack. Balenie je teda dosť bohaté a poskytuje všetko, čo by používateľ mohol potrebovať.

Logitech G933 Artemis Spectrum 02

Slúchadlá sú vyrobené veľmi kvalitne – plastové telo je pevné a štýlové, keďže vyzerá až futuristicky. To, že je pevné, ale znamená, že ho neposkladáte. Hlavový most je pevný a jeho mäkká výstuž umožňuje dlhodobé pohodlné nosenie. Náušníky je možné jednoducho polohovať, prispôsobia sa teda akémukoľvek tvaru hlavy. Ich mäkká výstuž obkolesí celé ucho a je rovnako pohodlná, ako tá na hlavovom moste. Na zadnej časti ľavého náušníka nájdeme veľa ovládacích prvkov – prepínač napájania, tri programovateľné tlačidlá, jedno tlačidlo na zapínanie či vypínanie mikrofónu a posuvný ovládač hlasitosti. Na spodnej strane tohto náušníka sú zas dva porty – microUSB a 3,5 mm audio.

Logitech G933 Artemis Spectrum 03

V jeho prednej časti je vysúvací mikrofón, ktorý pri vytiahnutí alebo zasunutí zapípa. Na oboch náušníkoch sú krivky, v ktorých je umiestnené LED osvetlenie. Tieto náušníky ale schovávajú ešte jednu funkciu – sú na nich magnetické krytky. V ľavom náušníku teda nájdeme skrytý USB adaptér a v pravom vymeniteľnú batériu. A čo sa USB adaptéru a párovania týka, to je jednoduché. Stačí zapnúť slúchadlá, pripojíť USB adaptér k počítaču a chvíľu počkať. Pripojenie prebieha cez 2,4 GHz bezdrôtovú sieť a aj keď výrobca uvádza dosah 15 metrov vnútri a 20 metrov vo vonkajšom prostredí, počas nášho používania sme dosiahli v panelovom dome dosah okolo 12 metrov. To síce nie je hodnota, ktorú uvádza výrobca, ale na používanie stačí.

Logitech G933 Artemis Spectrum 04

Na plné využitie všetkých funkcii slúchadiel je potrebný softvér Logitech Gaming Software. V ňom je možné naprogramovať tri tlačidlá na slúchadlách, zmeniť farbu či štýl podsvietenia, ktoré ponúka 16,8 milióna farieb, použiť ekvalizér na lepšie prispôsobenie zvuku podľa herného žánru, či zapnúť 7.1 Surround zvuk. Okrem toho je v ňom možné nastaviť aj časovač spánku, aby sa pri nepoužívaní slúchadiel nevybíjala batéria. Tá vydrží na jedno nabitie pomerne dlho, s modrým podsvietením 50% jasu sme dosiahli výdrž asi 8 hodín, bez neho to bolo 11 hodín. Nám síce takáto výdrž stačila, to ale asi nebude môcť povedať každý.

Logitech G933 Artemis Spectrum 05

Predtým, než sa pozrieme na zvukový výstup, musíme pochváliť Logitech za tzv. USB Mix adaptér, ktorý okrem pripojenia sa medzi počítačom a slúchadlami obsahuje aj 3,5 mm audio jack, ku ktorému sa dá pripojiť akékoľvek zariadenie, ktoré nepodporuje výstup audia cez USB alebo neponúka USB port. Túto funkciu sme otestovali s niekoľkými smartfónmi, kedy sme počas hrania alebo počúvania hudby počuli aj prichádzajúce hovory. Otestovali sme aj mikrofón – ten ponúka pomerne dobrý zvuk – druhá strana nás počula čisto a bez akéhokoľvek šumu, aj keď niekedy mala pocit, že sme od mikrofónu dosť vzdialení. Na konferenčné hovory či rozhovory počas hrania to ale stačí.

Logitech G933 Artemis Spectrum 06

A teraz na najdôležitejší aspekt akýchkoľvek slúchadiel – reprodukciu zvuku. Tú sme testovali niekoľkodňovým hraním rôznych hier a takmer nepretržitým počúvaním hudby. Pri hudbe bol každý tón zreteľný, basy celkom silné a hlas vyzdvihnutý, ako pri bezdrôtovom posluchu, tak aj pri káblovom. Pri hrách pomáhal ekvalizér v softvéri od Logitechu – pri FPS hrách tak boli zvýraznené výstrely a kroky nepriateľov, pri strategických boli frekvencie viac-menej vyrovnané a v móde Cinematické hranie boli zvýraznené zvukové efekty, ako napríklad výbuchy a hlasy. Celkovo považujeme zvukový výstup za nesmierne kvalitný a jeden z najlepších na trhu, ale samozrejme, je prispôsobený hraniu.

Logitech G933 Artemis Spectrum 07

Cena tomu plne zodpovedá – za Logitech G933 Artemis Spectrum zaplatíte 199 eur. To je celkom prestrelená cena, ale keď si používateľ poskladá dokopy, čo tieto slúchadlá ponúkajú, či už je to komfort na celodenné hranie, kvalitný a štýlový dizajn, veľký dosah bezdrôtového pripojenia, konfigurovateľné RGB podsvietenie, užitočný USB adaptér, dobrý mikrofón alebo aj perfektný zvuk, nie je to až tak veľa peňazí. Pre tých, ktorým ale stačí káblové pripojenie cez USB a 3,5 mm audio jack, sú ale dostupné aj Logitech G633 Artemis Spectrum – tie sú o 30 eur lacnejšie.Parametre a špecifikácie:

Meniče: 40 mm
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 39 Ω (pasívna), 5000 Ω (aktívna)
Bezdrôtová komunikácia: 2,4 GHz pripojenie
Konektivita: bezdrôtová 2,4 GHz sieť + USB adaptér, USB, 3,5mm audio jack
Dosah: 12 metrov
Hmotnosť: 374 gramov
Výdrž integrovanej batérie: 8/12 hodín (s LED podsvietením a bez neho)
Ďalšie výhody: konfigurovateľné LED podsvietenie so 16,8 milióna farieb, USB mix adaptér, vyklápateľný mikrofón
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Bohaté balenie, užitočný softvér
+ Bezdrôtové pripojenie s 12m dosahom
+ Komfortné používanie, kompatibilita
+ Perfektná reprodukcia zvuku
+ Kvalitné a štýlové spracovanie
+ Konfigurovateľné RGB podsvietenie
+ Vyklápací mikrofón s dobrou kvalitou zvuku

Mínusy
– Vysoká cena
– Výdrž by mohla byť dlhšia
– Slúchadlá nie je možné poskladať

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech G933 ARTEMIS SPECTRUM poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Ďalšie odborné recenzie na slúchadlá Logitech G933 Artemis Spectrum nájdete na Recenzie.SME.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno