Domov Novinky Až dve tretiny Slovákov trápia v zamestnaní pomalé počítače

Až dve tretiny Slovákov trápia v zamestnaní pomalé počítače

Zdielať

Slovenských používateľov v zamestnaní z IT najviac trápia pomalé počítače. Podľa prieskumu spoločnosti Intel čaká za svojím pracovným počítačom až 64,3% respondentov. Ďalšie veci, ktoré nám prekážajú je hlučnosť a padajúci systém, najmenej nám prekáža dizajn počítača.

Pomale pocitace 01

Intel realizoval prieskum v 252 firmách na Slovensku a v Českej republike, pri príležitosti uvedenia šiestej generácie Intel Core vPro procesorov pre podnikové využitie. Čakanie pri počítači prekáža 64,3% používateľom počítačov vo firmách na Slovensku. V poradí nasleduje pomalý štart systému a programov, ktorý irituje rovnaké percento opýtaných. Na vine je vo väčšine prípadov vek firemných technológií a ich nedostatočná obmena.

Pomale pocitace 02

Až 55% desktopov v slovenských firmách má štyri roky a viac. Nachádza sa teda vo veku, kedy už hardvér a zlá údržba má negatívny dopad na výkon a spoľahlivosť. Dôležitým faktorom je aj spotreba, najmä ak zamestnanci svoje počítače pri odchode z práce nevypínajú, ale len prepínajú do režimu spánku. Nevhodne nastavený, prípadne celkom chýbajúci cyklus obmeny desktopov a notebookov sa týka približne 8 z 10 slovenských firiem, rovnaký prístup prevláda aj v prípade firemných serverov.

Pomale pocitace 03

Podľa globálneho prieskumu spoločnosti Techaisle pre Intel je často lacnejšie starý počítač nahradiť ako ho opravovať. Oprava štyri a viac rokov starého PC stojí spoločnosti v priemere 42 hodín, pri zariadeniach mladších ako štyri roky je to 21 hodín. 84% firiem na Slovensku v prieskume uviedlo že priemerná oprava počítača v priestoroch firmy prebehne ešte počas toho istého dňa, keď dôjde k jeho poruche. Napriek tomu až v 34% firiem strávi zamestnanec v priemere dlhšie ako dva dni čakaním na opravený počítač.

Zdroj: TS