Domov Periférie Recenzia: Logitech G602 Wireless Gaming Mouse

Recenzia: Logitech G602 Wireless Gaming Mouse

Zdielať

Logitech_G602_Wireless_Gaming_Mouse01Logitech, švajčiarska spoločnosť, známa svojím precíznym spracovaním prináša na trh zariadenia rôzneho druhu. Tentoraz sme sa pozreli na hráčsku myš zo série G – model G602 Wireless Gaming Mouse. Hoci je séria G určená primárne hráčom, neopovrhnú ňou ani bežní používatelia. My sme sa na túto myšku pozreli z hľadiska bežného používateľa.

Bezdrôtová myš s pôsobivými vlastnosťami pre hranie hier na vysokej úrovni. Skúsenosti z tejto oblasti vykryštalizovali do podoby ergonómie, precíznosti senzoru, množstva programovateľných tlačidiel a mimoriadne dlhej životnosti batérie. Chválime výrobcu za dizajn, ktorý sa veľmi podaril. Myška je tak štýlová a hodí sa aj ako doplnok na pracovný stôl. Myš G602 pracuje v dvoch režimoch – Výkon/Výdrž. Prepínanie je to jednoduché.

Aktívny režim je zreteľne znázornený v hornej časti myši – modrá pre režim výkon, zelená pre výdrž, a blikajúce modrozelená, keď energie dochádza. G602-ka vydrží v  hernom režime nonstop 250 hodín, zatiaľ čo pre obyčajné ovládanie systému postačí úsporný režim až na 1440 hodín (pri prepočte cca 1 rok používania bez výmeny batérií).

Pod pojmom obyčajné ovládanie má výrobca na mysli kancelársku prácu (obsluhu PC v štandardnom režime aké ponúkajú bežné lepšie bezdrôtové myši – bezdrôtovo komunikuje s PC na menšej frekvencii, než je 500 Hz pri hernom režime). Myš sa teda hodí aj pre obyčajných používateľov s veľkými rukami, ktorým podobne ako nám padne akurát do ruky. Životnosť vylepšených mechanických mikrospínačov je 20 miliónov kliknutí a klzná plocha s nízkym trením bola výrobcom testovaná na 250 kilometrov.

Myška komunikuje s počítačom 500x za sekundu, keďže má receiver 500 Hz pracovný cyklus, pričom v jednom cykle dokáže odovzdať viac ako jednobitovú informáciu V reálnom živote necítiť žiadne lagy alebo rozdiel medzi touto bezdrôtovou a akoukoľvek drôtovou myšou. Na rozdiel od prijímačov Logitech Unifying, ktorý slúži na pripojenie viacerých zariadení, myš G602 využíva celé pásmo prideleného nano receivera na účely vysokého herného výkonu s nízkym oneskorením. G602-ku teda nemožno napárovať na iné Unifying nano receiveri a nie je s nimi kompatibilná.

Logitech_G602_Wireless_Gaming_Mouse03

G602-ka je je vybavená optimalizovaným snímačom Delta Zero pre ovládanie kurzora s vysokou presnosťou a optimalizačnými procedúrami predlžujúcimi životnosť batérie. Či už prechádzate po obrazovke rýchlosťou blesku alebo lovíte jeden jediný pixel, snímač s citlivosťou 2500 DPI presne reaguje na pohyby vašej ruky. Snímač bol vyvinutý, aby disponoval možnosťami za hranicami bežnej koordinácie oka a ruky, čím skracuje dobu myslenie nutnú pre posun vašej postavy, nastavenie zameriavača vašej pušky, výber jednotiek v hrách RTS či smerovanie skill shotov v hrách MOBA.

Logitech_G602_Wireless_Gaming_Mouse04

Myška má okrem toho aj 11 programovateľných tlačidiel. Tie si možno nastaviť pomocou voliteľného softvéru Logitech Gaming Software a všetky nastavenia sa uložia do pamäte myši pre použitie na ľubovoľnom počítači PC. Myš má internú pamäť kam sa ukladajú profily. Ak ich nastavíme doma, môžeme ju preniesť aj na iné zariadenia (napr. do herne alebo na LAN párty), pričom nepotrebujeme nanovo konfigurovať myš na inom počítači.

Logitech_G602_Wireless_Gaming_Mouse05

Vďaka prirodzene tvarovanému úchopu vyvinutému pre maximálne pohodlie aj po dlhých hodinách používania sme mali z myšky veľmi dobré pocity. V ruke sa drží veľmi dobre. Ovládacie prvky prepínania DPI sa nachádza v ľahkom dosahu ukazováka. Šesť individuálne tvarovaných bočných tlačidiel je ľahko rozoznateľných na dotyk. Úchopy na bokoch sa nešmýkajú a zlepšujú ovládanie aj po dlhodobom používaní pri herných akciách.

Logitech_G602_Wireless_Gaming_Mouse06

Myš má hydrofóbny povlak, takže sa nelepí na ruku a má fingerprint potlač, ktorá zamedzuje špineniu – mastnota z prstov. Na myške sú použité nové materiály, ktorými disponuje celý nový rad Logitech G (herná séria). Nie je to len „plast“, ale špeciálne nové typy materiálov.

Logitech_G602_Wireless_Gaming_Mouse07

Naše pocity z Logitech G602 Wireless Gaming Mouse boli veľmi dobré. S myškou sa nám veľmi dobre pracovalo a počas celého testovania sme nemuseli vymeniť batérie a považujeme ju za veľmi dobrú, či už z hľadiska spracovania, dizajnu, použitých technológií, alebo výdrže batérie. Môžeme ju s radosťou odporúčať. Jediným mínusom tak ostáva cena, ktorá nie je najnižšia, herné myšky sú však v podobnej cenovej hladine.

Vďaka dizajnu, funkcionalite, či výdrže batérie udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Logitech G602 Wireless Gaming Mouse ocenenie TOP produkt

TOP Produkt

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 232×164×104 mm
Hmotnosť: 472 gramov
Napájanie: 2× AA batérie (dá sa použiť aj 1× AA batéria a potom je myš ľahšia)
Rozhranie: bezdrôtová, USB nano receiver Unifying
Maximálny dosah: 3 metre (pre plný herný režim 500 Hz)
Prevedenie: pre pravákov
Technológia: laser, Delta Zero
Počet programovateľných tlačidiel: 11 ks
Maximálne zrýchlenie, rýchlosť: 20 G, do 2 metrov za sekundu
Citlivosť: 250 – 2500 DPI (nastaviteľná)
Klzná plocha: 250 kilometrov (životnosť teflónových klzákov)
Výdrž batérii: režim výkonu nonstop – 250 hodín, režim výdrže – 1440 hodín
Podpora: Windows, MAC OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn myši
+ Ergonomický tvar
+ Výdrž batérií
+ 11 programovateľných tlačidiel

Mínusy
+ Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech G602 Wireless Gaming Mouse poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech