Domov Periférie Recenzia: Logitech G510s Gaming Keyboard

Recenzia: Logitech G510s Gaming Keyboard

Zdielať

Logitech G510s IILogitech je tradičným výrobcom periférii a tentoraz nám zapožičali hernú klávesnicu Logitech G510s, ktorá disponuje menším displejom. Logitech G10s predstavuje hernú káblovú klávesnicu. Treba povedať, že ide o klávesnicu, ktorá v sebe neobsahuje čip pre ukladanie herných profilov.

Predpokladali sme, že po vzore vyšších modelov sa bude nachádzať aj tu, avšak po odpojení sa profily vytratili, čo potvrdili aj zahraničné weby. V softvéri je ale možnosť presunu profilov do klávesnice. Klávesnica vyniká podsvietením a displejom. Má plne programovateľné podsvietenie a je možné si vybrať až zo 16 miliónov farieb a ich odtieňov, pričom je možné konfigurovať každý profil nezávisle. Podsvietenie je možné regulovať v 100 krokoch, vrátane vypnutého stavu.

logitech_g_G510s

Dodávame, že sa mení podľa zvolenej farby aj displej, takže nie je farebný. Ani najsilnejšie podsvietenie nie je nijako oslnivé a rušivé. Na klávesnici nenájdeme žiadne USB porty. Nájdeme tu však vstup pre mikrofón a slúchadlá. G510s je plne programovateľná klávesnica a preto ju nie je problém naučiť makrám, presnejšie až 18, teda až 54 funkcií pre jednu hru. Do klávesnice sa dá uložiť maximálne 5 profilov. Profily sa dajú jednoducho prepínať tlačidlami.

Logitech G510s I

My sme mali k dispozícii verziu s anglickým rozmiestnením kláves, avšak Alza ponúka aj českú znakovú sadu. Na klávesnici nám najviac vyhovoval layout, ten je absolútne najlepší aj na hranie hier i na písanie. Hoci je klávesnica širšia, nepreklikávali sme na makrá ako v prípade Gx Manticore. Zvyknúť si na to netrvalo dlho. Klávesnica je presná. Zdvih kláves je tak akurát a píše sa na nej príjemne. Je aj dostatočne jemná. Aj keď na písanie na MK 710 nemá. Ďalej musíme pozitívne hodnotiť aj SW, ten gamingový je fajn, avšak máme pocit, že SetPoint pre obyčajné klávesnice vie toho podstatne viac. Logitech by mal popracovať na gamingovom softvéri, aj keď oproti Geniusu je omnoho lepší.

Logitech G510s III

Hranie hier na klávesnici bolo skutočne dobré a input lag sme nepociťovali žiaden. Rušivým momentom, ktorý nám dosť vadilo, bolo nemôcť vypnúť Caps LockPri hraní hier sme to až tak nepociťovali ako nutnosť, ale pri iných činnostiach a náhodnom zapnutí to bolo dosť otravné. Enter je klasický, dvojriadkový, čo oceňujeme. Klávesnica je zospodu pogumovaná a preto nelietala,bola stabilná. Jej negatívom je ale jej nadmerná veľkosť. Osobne uprednostňujeme kompaktnejšie klávesnice. Kábel ma veľmi dobrú dĺžku okolo 2m. Klávesnicu si tak môžeme zdvihnúť aj do vyššej polohy.

gaming_software_Logitech_G19s_03

Ilustračné foto Gaming SW Logitech

Displej vie zobrazovať herné profily, časovač, RSS správy, využitie RAM a CPU, či čas a dátum. Pri hre ako Crysis či League of Legends sa zobrazovali doplnky informácií. Pri hre League of Legends približne 16 informácií, ktoré je nutné inak vyvolať na obrazovku ručne – príjemný doplnok, ktorý podá dôležité informácie pre hráčov. V balení nájdeme jednoduchý návod a samotnú klávesnicu. Nižšie prikladáme aj prezentačné video.

Logitech G510s IV

Celkovo klávesnicu hodnotíme kladne a odporúčame ju predovšetkým na hranie hier. Za cenu okolo 110€ ide o dobrú kúpu, lepšie však už je priplatiť si za model G19s s plnohodnotným diplejom, ktorý má už aj 2 USB porty. V tejto cene je už značná konkurencia a preto vyberajte s rozumom. Na tejto klávesnici sa nám žial nepáčil monochromatický – kalkulačkový displej. Vyzdvihujeme ale regulátor hlasitosti, o ktorom tvrdíme, že patrí k najlepším, aké klávesnice majú. Ak chcete predovšetkým na klávesnici písať odporúčame radšej MK 710.

Parametre a špecifikácia:

Určenie: herná káblová
Výbava: makro klávesnica
Farba: čierna
Rozhranie: kábel, USB
Hmotnosť: 1008 gramov
Rozmery: 51,5×27,4×0,7 cm (Š×H×V)
Usporiadanie prvkov: Klasické, Enter dvojriadkový široký, backspace široký, ľavý shift široký

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Možnosť vybrať akúkoľvek farbu
+ Kvalita prevedenia
+ Makrá
+ Jemné klávesy s dobrým zdvihom
+ Regulátor hlasitosti
+ Priaznivá cena

Mínusy
– Dizajn
– Veľkosť
– Displej
– Chýbajúci pamäťový čip

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech G510s Gaming Keyboard poskytuje server Heureka.sk

Zapozičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno