Domov Periférie Recenzia: Logitech G13 Gameboard

Recenzia: Logitech G13 Gameboard

Zdielať

Logitech G13 IVDo redakcie nám dorazilo nezvyčajné zariadenie Logitech G13 Gameboard. Ide o hernú klávesnicu pre náročných hráčov. Vyniká ergonomickým dizajnom so špičkovým spracovaním, čo už je u výrobcu známym zvykom. Klávesnica je vytvorená z masívneho plastu, čomu zodpovedá aj váha 650 gramov. Rozmery zariadenia sú 282×232×92 mm.

V spodnej časti nájdeme aj penovú podložku na zápästie, ktorej tvrdosť je primeraná. Celé zariadenie je vyrábané iba v tmavej matnej farbe, na spodku zariadenie nechýbajú protišmykové podložky a zariadenie tak vôbec nelieta. G13 ako väčší bratia podporuje aj podsvietenie kláves. Tento raz až v 2 odlišných farbách naraz. Škála farieb je rovnaká pri všetkých modeloch, možno nastaviť akúkoľvek farbu. G13 obsahuje aj monochromatický displej, ktorý mení farbu podľa toho, akú farbu dáte klávesám.

Logitech G13 III

Nachádza sa tu aj tlačidlo vypnutia podsvietenia a ovládania displeja. Displej podporuje všetky známe aplety z hier či programov. Gameboard obsahuje 25 programovateľných kláves a k tomu aj 3 makrá. Programovateľný je aj joystick, či sekundujúce tlačidla vedľa neho.

Logitech G13 II

Joystick je veľmi presný a dá sa použiť aj pre občasnom hraní leteckých simulátorov, má dve tlačidlá s rovnakými funkciami ako na myši: ľavé a pravé tlačidlo. Zariadenie sa pripája cez USB a podporuje všetky novšie operačné systémy. Azda jediné, čo sa nám nepáči je rozmiestnenie tlačidiel a joytsticku. G13 je vytvorená len pre pravákov, navyše zariadenie nie je vôbec vhodné pre menšie ruky.

Logitech G13 I

Logitech G13 Gameboard môžeme doporučiť hráčom, ktorý nepotrebujú veľkú klávesnicu, alebo na ňu nemajú miesto, pretože G13 zaberie asi štvrtinu priestoru štandardnej hernej klávesnici. Nepoteší však vyššia cena, je tu však poskytovaná 3-ročná záruka a výborná podpora. Odporúčame však pred kúpou zvážiť, či nebude lepšie priplatiť 20 eur za bežnú hernú klávesnicu.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 282×232×92 mm
Hmotnosť: 650 gramov
Pripojenie: USB
Určenie: herná, drôtová klávesnica
Farba: čierna
Usporiadanie prvkov: alternatívny
Ostatné: podsvietené klávesy s výberom z 16 miliónov farieb, používateľské profily, LCD displej, 25 programovateľných kláves, programovateľný joystick, tvar prispôsobený dlani a prstom

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Možnosť vybrať akúkoľvek farbu
+ Dobrým zdvih kláves
+ Kvalita prevedenia
+ Makrá
+ Veľkosť

Mínusy
– Chýbajúci pamäťový čip
– Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech G13 poskytuje server Heureka.sk

Zapozičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno