Domov Novinky AMD FreeSync už čoskoro

AMD FreeSync už čoskoro

Zdielať

amd-radeon-hawaii-live-streamMonitor podporujúci technológiu NVIDIA G-Sync, ktorá sa stará o dokonalú synchronizáciu výstupu grafickej karty s monitorom, už poznáme dlhú dobu. Teraz sa však pripravuje otvorený štandard VESA, ktorý jej bude konkurovať. Monitor podporujúci technológiu NVIDIA G-Sync nie sú nijako lacný a štandard pracuje len s grafickými kartami NVIDIA, predstavuje dve hlavné nevýhody. Spoločnosť AMD však zverejnila video, ktoré ukazuje v akcii novú technológiu FreeSync schovanú pod štandardom VESA.

Ako už z jej označenia vyplýva, pôjde o otvorený štandard, ktorý nebude vyžadovať žiadny licencovaný hardware, ktorý by jeho nasadenie predražil. Adaptive-Sync sa už stal súčasťou štandardu rozhrania DisplayPort 1.2a, ktorý firme AMD umožnia implementovať vyvíjaný FreeSync. AMD demonštrovalo FreeSync už minulý mesiac na Computexe v Taipei, avšak video z ukážky bolo zverejnené až teraz. Podľa popisu nám FreeSync pomôže odstrániť efekt trhaného obrazu tým, že bude synchronizovať obnovovaciu frekvenciu monitora a výstup grafickej karty. Mal by ale pracovať lepšie ako už roky používaný V-Sync, pričom nebude potrebné monitor vybavený špeciálnym hardvérom, ako vyžaduje G-Sync.

Vesa

AMD tiež uviedlo, že na trhu už má niekoľko grafických kariet Radeon, ktoré už FreeSync podporujú, takže sa čaká len na monitory. FreeSync teda bude pracovať na karte AMD Radeon R9 290x,  R7 260x a R7 260 a tiež moderné APU generácií Kabini, Temash, beem a Mullins.

Zdroj: Hexus

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno