Domov Periférie Recenzia: Logitech Cube

Recenzia: Logitech Cube

Zdielať

Logitech Cube3Aj Vy na svojom notebooku radšej používate klasickú myšku ako vstavaný touchpad? Bežná myška však môže byť niekedy veľká a ťažkopádna, najmä ak veľa času trávite na cestách.

Možno práve pre Vás je tu riešenie v podobe myšky Cube od firmy Logitech. Ide o miniatúrnu myšku v tvare kvádra i keď podľa názvu by sme skôr očakávali tvar kocky. Tvar kocky má ale balenie, v ktorom sme testovaný kus dostali. V ňom sa okrem samotnej myšky nachádza miniatúrny USB prijímač, USB napájací kábel, batéria (predinštalovaná), elegantné púzdro a návod na použitie.
Rozmery myši sú 54×24×16 mm, čo je na myš skutočne málo, ale aj napriek malému tvaru sa  drží v ruke pohodlne. Je vidieť, že Logitech ponúkol zaujímavú kombináciu, ako tvaru, tak aj materiálu, ktorý na výrobu Cube použil. Náš zapožičaný kus je vyrobený z bieleho polykarbonátu, ale Cube je možné zakúpiť aj v čiernej farbe. Myš má krásne zaoblené hrany, hladký povrch a je príjemná na dotyk.

Logitech Cube

Rozmiestnenie prvkov na tomto zariadení je nasledovné: celú vrchnú časť myšky tvorí dotyková plocha s jedným klik tlačidlom, ktoré je umiestnené pod dotykovou vrstvou takmer po celej dĺžke myši. Zatlačením na hornú časť dotykovej plochy vyvoláme ľavý klik, zatlačením na dolnú časť zas pravý klik. Posúvaním prsta po dotykovej ploche  hore a dole aktivujeme funkciu rolovania (funkcia kolieska myši).
Na bočnú stranu (odvrátenú od užívateľa) výrobca umiestnil mikrospínač zapnutia/vypnutia myši a mini USB konektor pre pripojenie k notebooku ak bude potrebné myš nabiť. Na to, že je Cube potrebné nabiť, Vás upozorní  LED dióda pri mikrospínači, ktorá sa rozsvieti na červeno.

Logitech Cube4

Na spodnej strane sa nachádza laserový snímač pohybu. Spodok myšky je dostatočne klzký, takže nie je problém ju použiť skoro na všetkých povrchoch. Funguje dokonca aj na látke ,,na kolene“. Táto myš je navrhnutá napríklad aj na prácu v lietadle, kde sú podmienky naozaj stiesnené. Jediným povrchom na ktorom má Cube menšie problémy je sklo, alebo veľmi hladké povrchy. Ale to je v podstate problémom u všetkých myšiek. Ani po štyroch dňoch testovania sme na spodnej strane myšky nenašli žiadne škrabance, čo je dôkazom toho, že Logitech si na jej odolnosti dal špeciálne záležať. Po pripojení do USB a zapnutí myšky Vás Windows vyzve na stiahnutie plug-inu Logitech Flow Scroll, ktorý slúži na zlepšenie scrollovania v prehliadačoch. Nainštalovaním programu SetPoint získate možnosť nastaviť citlivosť ovládania a budete mať aj detailný prehľad o nabití myšky. Po plnom nabití  zariadenia SetPoint ukazoval dobu použitia na batériu 15 dní. To je na používanie vo výnimočných prípadoch viac ako dosť.

Logitech Cube2

Cube má ešte jednu zaujímavú funkciu, ktorú môžete využiť hlavne pri prezentácii. Po zdvihnutí myšky od povrchu môžete posúvať stránky prezentácii dopredu a späť pomocou primárneho tlačidla. Keď sme myšku v ruke otočili dolu hlavou, získali sme funkciu Back Slide – návrat na predošlý slide prezentácie. V prezentačnom režime myš simuluje tlačidlá PgUp/PgDown, ktoré podporujú všetky prezentačné aplikácie vrátane MS PowerPoint, Apple Keynote alebo Adobe/ Acrobat Reader. Myslíme si , že ako klasická myš pre bežných užívateľov sa veľmi neosvedčí. Ale pre manažérov a často cestujúcich ľudí by táto myš mohla byť veľmi vydareným pracovným nástrojom. Zároveň vďaka dizajnu a použitým materiálom poslúži  Logitech Cube ako štýlový imidžový doplnok, za ktorý sa nebudú musieť hanbiť.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 54×28×16 mm
Pripojenie: bezdrôtové (Logitech unifying)
Senzor snímania pohybu: laser
Napájanie: pomocou USB kábliku (vstavaný akumulátor)

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Rozmery
+ Spracovanie a použité materiály
+ 3 ročná záruka
+ Možnosť pripojiť až šesť zariadení (Logitech Unifying)

Mínusy
– Vyššia cena
– Nefunguje na skle a lesklom povrchu

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Mouse Cube poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno