Domov Periférie Recenzia: Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810

Recenzia: Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810

Zdielať

Logitech_Bluetooth_Illuminated_Keyboard_K810_01Štýlová klávesnica Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810 ponúka jasné podsvietené klávesy a možnosťou rýchleho prepínania medzi počítačom, tabletom a smartfónom jedným dotykom. Vďaka tejto klávesnici bude jednoduché písať aj pri zlom osvetlení, alebo dokonca aj po tme. Podsvietenie zaisťuje ľahkú čitateľnosť všetkých klávesov.

Podsvietené sú len klávesy so znakmi, čo znamená, že vidíte iba to, čo potrebujete. Podsvietenie sa automaticky prispôsobuje svetelným podmienkam. Čím tmavšie prostredie, tým intenzívnejšie podsvietenie. Podsvietenie sa však dá regulovať aj manuálne pomocou klávesových skratiek. Navyše, klávesnica je tiež vybavená detekciou priblížení rúk a tak podsvietenie zapne a vypne vždy, keď je to potrebné. Šetrí tak nielen čas, ale aj energiu. Ak sa priblížime ku klávesnici, osvetlenie sa zapne. Ak máme ruku nad klávesnicou dlhšiu dobu a klávesy nepoužívame, klávesnica vypne podsvietenie. Detekciu osvetlenia hodnotíme na výbornú.

Logitech_Bluetooth_Illuminated_Keyboard_K810_02

Prepínanie medzi zariadeniami je veľmi jednoduché. Jediným stlačením tlačidla počas sa prepneme medzi jednotlivými zariadeniami Bluetooth. V jednej chvíli píšeme email na počítači, hneď na to už usilovne píšeme poznámky prostredníctvom Evernote na smartfóne a v momente sa prepneme do QuickOffice na tablete. Nevýhodou je však anglické rozloženie kláves. Predáva sa však aj česká verzia, no keďže Slovensko je malý trh, rozloženie so slovenskými znakmi nie je dostupné. Pri klávesoch F1-F12 Logitech uprednostnil funkčné klávesy a preto klávesy F1-12 treba zadávať cez funkciu FN. Nachádza sa tu dvojriadkový ENTER, avšak je pomerne úzky, podobne ako aj ľavý SHIFT. Je tu však široký BACKSPACE, šípky sú však úzke. Pri používaním nám chýbal numerický blok, avšak toto je skladná a prenosná klávesnica. V prípade potreby numerického bloku siahnite po modely Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K800, ktorý ho obsahuje, no má väčšie rozmery.

Logitech_Bluetooth_Illuminated_Keyboard_K810_08

Pripojenie zariadení a klávesnice je veľmi jednoduché a spárovanie je spoľahlivé až do vzdialenosti 9 metrov. Kryt klávesnice je vyrobený zo špičkového lešteného hliníka, ktorý perfektne dotvára moderný dizajn dnešných notebookov, ultrabookov, tabletov a smartfónov. Rovnako štýlové je aj elegantné ultratenké prevedenie a nízkoprofilové klávesy. Okrem funkčných kvalít tak bude klávesnica slúžiť aj ako dizajnový doplnok pracovného priestoru. Kompaktné a bezdrôtové prevedenie umožňuje prenášať klávesnicu kamkoľvek, kde bude potrebná. Vďaka revolučnému riešeniu napájania môžeme zabudnúť na obťažujúce výmeny batérií. Dobíjanie cez USB je jednoduché a veľmi praktické. Stačí použiť priložený USB kábel a vychutnať si obrovskú výdrž, ktorú deklaruje výrobca až po dobu jedného roka. Záleží však podľa intenzity podsvietenia a času používania.

Logitech_Bluetooth_Illuminated_Keyboard_K810_07

Okrem toho sa dajú využiť výhody užívateľskej správy napájania, ktorá pomáha šetriť energiu v okamihoch, kedy klávesnicu nepoužívame. K dispozícii je tiež indikátor batérie. Červená značí dochádzajúce energiu v klávesnici, zelená plne nabitý stav. Jedinečný tvar klávesov Logitech Incurve dopĺňa prirodzený profil vašich rúk, čo umožní ľahšie nájsť jednotlivé klávesy a robí z písania veľmi pohodlný proces. Mierne zaoblené okraje klávesov uľahčujú presun z klávesy na kláves. Tento efekt ešte podporuje klávesový systém Logitech PerfectStroke, umožňujúci rovnomernú distribúciu sily stisku na povrch klávesov. Aj keď trafíte okraj klávesy, stisk bude vždy tichý, prirodzený a plynulý.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 287×127×10 mm
Hmotnosť: 337 gramov
Podpora: Windows, Android, Linux, MAC OS X, iOS
Batérie: vstavaný akumulátor Li-pol
Pripojenie: Bluetooth 3.0

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Automatická regulácia osvetlenia, detekcia priblíženia
+ Rýchle párovanie a prepínanie medzi zariadeniami
+ Kvalita prevedenia
+ Kompaktné rozmery
+ Výdrž batérie

Mínusy
– Anglické rozloženie kláves
– Vysoká cena

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

1 komentár

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno