Domov Foto-video Recenzia: Logitech BCC950 ConferenceCam

Recenzia: Logitech BCC950 ConferenceCam

Zdielať

Logitech nevyrába zariadenia len pre spotrebiteľský trh, ale aj pre podnikateľov.

Príkladom toho je webkamera BCC950 ConferenceCam. Je to profesionálna webkamera s Full HD rozlíšením, motorizovaným otáčaním, automatickým zaostrovaním a je zameraná hlavne na firmy, ktoré hľadajú kvalitné riešenie pre svoje videokonferencie.

Webkamera sa dá pohodlne natáčať pomocou dodaného diaľkového ovládania o 180° vodorovne a o 55° vertikálne, takže nebudete mať žiadny problém zaostriť na hocikoho v miestnosti. Guľová kamera sa dá vyvýšiť pomocou tiež dodávanej kovovej „stonky“, tú nie je možné nijakým spôsobom upraviť a má statický rozmer. V balení sa okrem adaptéra na napájanie zo siete, alebo pomocou USB, nič iné nenachádza.

ConferenceCam má širokouhlý objektív vyrobený firmou CarlZeiss s Full HD rozlíšením (1080p) a rýchlosťou 30 fps, čo zabezpečuje pekný a plynulý obraz. Kamera tiež disponuje automatickou kompresiou videa (H.264) cez rozhranie USB 2.0. Taktiež má vstavaný reproduktor, ktorý bohužiaľ nie je veľmi kvalitný, ale na videokonferencie postačujúci. Keby vám nevyhovoval, na bočnej strane zariadenia sa nachádza vstup pre 3,5 jack.

Logitech_BCC950_011

S ovládačmi je to už horšie, kamera po zapojení funguje ihneď, ale ak by ste chceli využiť funkciu prijímanie alebo pokladanie hovorov, na Skype, cez tlačidlá na ovládači alebo na webkamere, tak musíte stiahnuť softvér, ktorý nám nefungoval. Nie je to žiaden veľký problém, samozrejme všetko ostatné funguje skvele a celkom príjemne prekvapil mikrofón, ktorý je vynikajúci a zachytáva zvuk do 2,5 metra. Potom už treba zvyšovať hlas, ale tiež v tom nevidíme veľký problém.

Aby sme to zhodnotili, zariadenie je kvalitné a dobre spracované, ale cena okolo 260€, sa nám zdá príliš prehnaná. Takže ako sme spomínali na začiatku, je vhodná skôr len pre firmy, ktoré potrebujú niečo kvalitnejšie pre svoje videokonferencie.

Parametre a špecifikácia:

Senzor: obrazový snímač Carl Zeiss
Rozlíšenie: Full HD (1920×1080 pixelov), 30 fps
Rozlíšenie: 1920×1080 pixelov (pre videá aj fotografie)
Rozmery: 172,7×177,8× 125 mm
Hmotnosť: 1043 gramov
Zorný uhol: 78°
Mikrofón: integrovaný
Rozhranie: USB 2.0
Výstup: 3,5 audio jack
Podpora: XP a vyšší, OS X 10.6 a vyšší

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Kvalitné video
+ Kvalitný mikrofón
+ Motorizované otáčanie
+ Napájanie cez USB

Mínusy
– Cena
– Nedodávaný softvér

Zapožičal: Logitech