Domov Recenzie Recenzia: LG Spirit

Recenzia: LG Spirit

Zdielať

LG má v portfóliu veľa produktov a  keďže sa mnoho zákazníkov zaujíma aj o strednú triedu, jeden z nich je aj model Spirit. Do našej redakcie bola dodaná LTE verzia s označením H440n. Telefón sa vďaka rozmerom 133×66×10 mm drží veľmi dobre a spolu s hmotnosťou 124 gramov je aj pomerne ľahký. Čo všetko ponúka telefón od kórejského výrobcu?

LG Spirit 01

Zariadenie je vyrobené z platu a ponúka veľmi dobré spracovanie, aj pri silnejšom stlačení či pokusom o krútenie sme nezaznamenali žiadne vŕzganie. Pri prvom pohľade na Spirit zaujme zadný kryt, ktorý imituje brúsený kov, hoci ide o plast. Usporiadanie ovládacích prvkov je pre LG rovnaké od čias G2-ky. Všetky sú presunuté na zadnú stranu – tlačidlá na ovládanie hlasitosti medzi ktorými je vypínacie tlačidlo.

LG Spirit 02

Nad tlačidlami je 8 MPx fotoaparát s automatickým zaostrením a LED blesk, v dolnej časti zadnej časti je reproduktor. Zadný kryt je možné zložiť čím používateľ získa prístup k 2100 mAh batérii, ktorú je možné vymeniť. Pod krytom sú tiež sloty pre microSIM a microSD kartu. Zo spodnej strany je microUSB konektor a mikrofón a v hornej je 3,5 mm audio jack pre slúchadla a sekundárny mikrofón.

LG Spirit 03

Pri pohľade na prednú stranu smartfónu zaujme 4,7“ IPS LCD displej s HD s rozlíšením 1280×720 pixelov. Displej je chránený odolným sklom Corning Gorilla Glass 3. Displej je mierne zahnutý, vidno ho pri pohľade z boku, nie je však zďaleka tak výrazné ako pri G Flex 2-ke. Nad displejom je slúchadlo so senzorom priblíženia a predný 1 MPx fotoaparát. Prekvapila nás absencia senzoru jasu a notifikačnej diódy. Pod displejom sa nachádza už len logo spoločnosti LG.

LG Spirit 04

Základ smartfónu tvorí štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 410, taktovaný na 1,2 GHz a grafika Adreno 306. Pokiaľ ide o kapacitu vnútornej pamäte nájdeme tu 8 GB ale po prvom spustení zariadenia je voľných len 3,3 GB. Preto by sme odporúčali zakúpenie microSD karty s podporou do kapacity 32 GB. Procesoru sekunduje 1 GB RAM čo je dostatočná veľkosť pre bezproblémový chod systému.

LG Spirit 06

O zobrazovanie sa stará 4,7 palcový IPS displej s HD rozlíšením čo umožňuje veľmi dobré pozorovacie uhly a verné farby. Uspanie a prebudenie displeja funguje už tradične  dvojitým poklepaním. Systémové tlačidlá Späť – Domov – Multitasking sú dotykové v dolnej časti displeja a majú tak lepšiu odozvu ako fyzické tlačidlá. Je možné nastaviť ich pozadie, na výber je biela s čiernymi piktogramami alebo biely piktogram na čiernom pozadí a tiež ich poradie možno meniť a upravovať.

LG Spirit 08LG Spirit 09

Pri nastavovaní tlačidiel je možné pridať aj QSlide, vysúvaciu lištu alebo obe naraz, čím bude mať používateľ až päť tlačidiel na displeji. Keďže telefón neponúka senzor automatickej regulácie jasu bude nutné jas nastavovať ručne v notifikačnej lište. Podržaním palca a následným potiahnutím nadol na uzamknutom displeji sa zobrazia hodiny a zmeškané notifikácie.

LG Spirit 11LG Spirit 15

Operačným systémom je Android 5.0.1 Lollipop s nadstavbou od LG – Optimus UI. Plynulosť je veľmi dobrá a počas nášho testovania sa nevyskytli žiadne vážne problémy až na niekoľko malých spomalených reakcií. Preto je dobré dávať pozor na množstvo aplikácii, ktoré bežia na pozadí a prípadne vypnúť animácie okien a ich prechodov. V sekcii „informácie o aplikácii“ je možné vypnúť „Zobraziť oznámenia“. To zabezpečí, že appka sa nebude pripájať na net a sťahovať oznámenia o udalostiach.

LG Spirit 13LG Spirit 14

Spirit v strednej triede vystrkuje rožky vďaka zakrivenému displeju a podpore LTE sieti. Existuje však aj verzia bez podpory 4G/LTE siete ale s procesorom od MediaTeku a na Slovenskom trhu nebude k dispozícii. LG prinieslo v tomto smartfóne aj niekoľko funkcii okrem už spomínaného prebudenia displeja aj možnosť nastavenia jasu displeja na 0% v čase od pol noci do šiestej hodiny rána.

LG Spirit 16

K dispozícii sú aj nastavenia motívov a zmena vzhľadu prostredia, ktoré si každý používateľ môže stiahnuť z obchodu od LG. Medzi zabezpečením smartfónu nájdeme aj funkciu Knok Code, pre tento model je dostupné aj puzdro s názvom GuickCircle. Výrobca aj napriek tomu, že pridal len minimum svojich aplikácii (RemoteCall Service, SmartWorld, QuickMemo+), jeho systém zaberá väčšiu časť vnútornej pamäte ako je vhodné.

LG Spirit 17

Pokiaľ ide o výdrž batérie na jedno nabitie, je to o tom ako veľmi sme smartfónu dali zabrať. Pri pravidelnom používaní (volania, maily, messenger, facebook) smartfón mal večer ešte 35% kapacitu batérie. Podarilo sa nám však výdrž smartfónu predlžiť aj po dobu dvoch dní aj pri zapnutých mobilných dátach v 4G sieti. Konektivita je dostatočná a ponúkne Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth v4.1 a GPS (A-GPS, GLONASS).

LG Spirit 18

Zadný 8 MPx fotoaparát s automatickým zaostrovaním vytvára dobré fotografie a je aj celkom rýchly. Pre funkciu sekvenčného snímania stačí podržať spúšť fotoaparátu na displeji. Prepínanie medzi predným a zadným fotoaparátom je jednoduché. Stačí len potiahnuť prstom z ľavá do pravá alebo opačne. Pri použití predného fotoaparátu je možné nasnímať autoportréty pomocou gesta. Po tom čo používateľ zovrie prsty do päste sa nasníma fotografia s trojsekundovým oneskorením.

LG Spirit 05

Fotografovať možno aj hlasovými povelmi „Cheese“, „Smile“, „Whisky“, „Kimchi“, alebo „LG“. Telefón je schopný natáčať videá vo Full HD (1920×1080) pri 30 fps a predným fotoaparátom HD videá (1280×720). S telefónom sme boli veľmi spokojní, pri používaní nás nezradil v žiadnej situácii. Treba si však zvyknúť na množstvo odtlačkov na displeji, ktoré nemožno vyriešiť fóliou. LG Spirit odporúčame zákazníkom, ktorí nepotrebujú veľký displej a vysoký výkon.

Parametre a špecifikácie:

Chipset: Qualcomm Snapdragon 410
Procesor: štvorjadrový 1,2 GHz
Grafika: Adreno 306
Pamäť: 1 GB RAM + 8 GB ROM + microSD karta (do 32 GB)
Operačný systém: Android 5.0.1 Lollipop + nadstavba Optimus UI
Displej: 4,7“, Curved IPS LCD, 1280×720 px.
Fotoaparát: zadný – 8 MPx, LED blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videa; predný – 1 MPx
Rozmery: 133×66×10 mm
Hmotnosť: 124 gramov
Batéria: Li-Ion, 2100 mAh
Frekvencie: GSM 850/900/1800/1900, HSDPA 900/1900/2100 + LTE
LTE pásma: 800 / 900 / 1800 / 2100 a 2600 MHz
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, HSPA, LTE
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.1, microUSB, Wi-Fi (802.11 b/g/n, NFC
Hudba: MP3 prehrávač, FM rádio, 3,5 mm jack
Formát SIM: microSIM
Ostatné: A-GPS, GLONASS, akcelerometer

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Zakrivený displej
+ Dobrý fotoaparát
+ Softvérové vychytávky
+ Podpora LTE
+ Knok Code

Mínusy
– Absencia senzoru jasu a notifikačnej diódy

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu LG H440n Spirit poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

LG Spirit-AnTuTu Benchmark 02LG Spirit-AnTuTu Benchmark 01
LG Spirit-AnTuTu Benchmark 03LG Spirit-AnTuTu Benchmark 04
LG Spirit-CF Bench 01LG Spirit-CF Bench 02
LG Spirit-Geekbench 01LG Spirit-Geekbench 02
LG Spirit-Geekbench 03LG Spirit-Quadrant 01
LG Spirit-Nena Mark 01
LG Spirit-Nena Mark 02
LG Spirit-Vellamo 01LG Spirit-Vellamo 02

Zapožičal: LG

Ďalšie odborné recenzie na smartfón LG Spirit nájdete na Recenzie.SME.sk

2 komentárov