Domov Recenzie Recenzia: LG Optimus L7 II

Recenzia: LG Optimus L7 II

Zdielať

LG_Optimus_L7_II_03V ďalšej recenzii predstavíme model spoločnosti LG L7 II. Kvalitný kúsok zo série L. Určite si tento smartfón obľúbite tak, ako sme si ho obľúbili aj my.

Rozmery smartfónu sú 122×67×10 mm, čo je príjemná veľkosť, ktorá sadne do ruky ako uliata. Hmotnosť je 119 gramov. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo nájdeme na smartfóne. Na ľavej hrane nájdeme dve tlačidlá. Jedno je určené na reguláciu hlasitosti a to druhé je na aktiváciu Quick Memo, alebo si môžeme nastaviť skratku pre ľubovoľnú aplikáciu.

Na pravej hrane nájdeme tlačidlo zapnutia a vypnutia respektíve uzamknutia telefónu. Keď sa pozrieme na hornú hranu, tak tam nájdeme 3,5 mm jack pre pripojenie slúchadiel a sekundárny mikrofón. V spodnej hrane nájdeme microUSB konektor a hlavný mikrofón. Zadný kryt je oproti predošlým dvom „kolegom“ matný a tým pádom sa na ňom nezachytávajú odtlačky prstov. Na zadnej hrane smartfónu nájdeme 8 MPx fotoaparát s LED bleskom a na spodku je reproduktor, ktorý je oproti L5 II na opačnej strane.

LG_Optimus_L7_II_05

Po zložení krytu nájdete batériu vo veľkosti 2460 mAh, čo je dostatok na výdrž smartfónu. Vedľa fotoaparátu sú dva sloty – na SIM a microSD kartu. Displej smartfónu je 4,3“ IPS LCD s rozlíšením 800×480 pixelov a nad displejom je VGA kamera pre videohovory, slúchadlo a senzor priblíženia. Zaujal nás aj senzor, ktorý ako prvý priniesol Samsung na svojich zariadeniach.Je to senzor, ktorý sleduje vaše oči a v prípade, že sa prestanete pozerať na displej tak ten zhasne.

LG_Optimus_L7_II_04

Pod displejom je tak, ako na ostatných zariadeniach série L tlačítko, ktoré slúži aj ako notifikačná dióda pre zmeškané udalosti. Po stranách sa nachádzajú dotykové tlačidlá pre návrat a menu. Smartfón je poháňaný dvojjadrovým procesorom Snapdragon MSM8225 od Qualcommu s taktom 1 GHz. Dopĺňa ho grafika Adreno 203. Veľkosť operačnej pamäte je 768 MB. Nakoľko má LG L7 II len 4 GB vnútornej pamäte, pamäťová karta bude viac-menej povinnosť.

Smartfón „fičí“ na operačnom systéme Android 4.1.2 Jelly Bean s nadstavbou od LG. Aj napriek menšej  veľkosti operačnej pamäti, je pohyb plynulý. Systém je vyladený a počas používania sme nepostrehli žiadne zaseknutie. LG doplnilo systém o aplikácie, ktoré s objavili aj u jeho „kolegov“ L3 II a L5 II.

LG_Optimus_L7_II_02

Aplikácie, ktoré spoločnosť LG doplnil sú:

  • Aktualizácia softvéru:vyhľadá dostupné aktualizácie Operačného systému Android.
  • Family Protection: ide o ochranu pre vaše deti od spoločnosti McAfee. Tu si môžte vytvoriť používateľa a obmedziť (obsah načítaných stránok, zakázať načítavanie stránok atď.)
  • Safety Care: Služba, ktorá umožňuje zvoleným osobám dozvedieť sa o vašej núdzovej situácií. Napríklad ak zavoláte na 112, informácia o vašej situácii a polohe bude zaslaná na vopred vybrané kontakty. Tieto informácie môžu byť zdieľané aj v prípade dlhodobého nepoužívania telefónu alebo na vyžiadanie, napríklad rodičom.
  • Polaris Office 4: správca dokumentov, ktorý prichádza predinštalovaný a umožňuje nielen prezeranie, ale aj úpravu takmer každého typu používaného dokumentu
  • Quick Translator: je aplikácia, ktorá využíva kameru a zachytí slovo, riadok, alebo odstavec a preloží. Dá sa povedať ajoff-line slovník. Je veľká škoda, že tento slovník neprekladá do slovenčiny alebo češtiny. Podporované jazyky v zariadení v zariadení sú cca 37 jazyky a medzi nimi je aj slovenčina a čeština čo ma veľmi milo prekvapilo.
  • RemoteCall Service: je to služba kde umožňuje zástupcovi na diaľku diagnostikovať vaše zariadenie a poskytnúť technickú podporu (ide o ústredie spoločnosti LG). Zástupca bude ovládať vaše zariadenie.
  • Smart Share: aplikácia na zdieľanie videa, obrázkov pomocou DLNA.
  • Smart World: aplikácia podobná Google Play

LG_Optimus_L7_II_01

Čo nás veľmi prekvapilo je aplikácia videa. Tá prináša funkciu videa na pozadí. LG spravilo to, že video je prehrávané na celom displeji pričom je možné nastaviť priehľadnosť cez video a ovládať menu v smartfóne bez toho aby ste museli zmenšovať video. Za toto si zaslúži LG pochvalu, aj keď nie každý využije túto „vymoženosť“.

Fotoaparát má 8 Mpx s automatickým zaostrením a LED bleskom. Fotografie zachytené týmto fotoaparátom sú podľa nás pekné a v prípade zníženej viditeľnosti vám pomôže LED blesk. Z funkcií vyzdvihneme hlasovú spúšť, ktorá reaguje na slová Cheese, Smile, Whisky, Kimchi a LG. Video môžeme nahrávať maximálne v 480p. Rádio podporuje RDS, ale i RT. Môžeme tak vidieť názvy staníc, ako aj názvy vysielaných piesní.

LG_Optimus_L7_II_1

LG Optimus L7 II by sme odporučili tým, ktorí nechcú veľký displej a chcú ušetriť. Zaujme nejedného zákazníka aj vďaka. LG tento smartfón vyrobil aj vo verzii Dual SIM.

Parametre a špecifikácie:

Operačný Systém: Android 4.1.2 Jelly Bean + nadstavba Optimus UI
Chipset: Qualcomm MSM8225 Snapdragon
Procesor: 1 GHz dvojjadrový, Cortex A-9
Grafika: Adreno 203
Rozmery: 122×67×10 mm
Hmotnosť: 119 gramov
Displej: IPS LCD, dotykový (kapacitný), 16 mil. farieb, 800×480 px., 4,3” (109 mm)
Fotoaparát: 8 MPx, LED blesk, autofókus, nahrávanie videí v rozlíšení 720×480 px.
Predná kamera: VGA
Pamäť: 768 RAM + 4 GB ROM + microSD karta (do 32 GB)
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 21 Mbps), HSUPA (do 5,76 Mbps)
Lokálny prenos dát: Bluetooth 3.0, microUSB, Wi-Fi (802.11 b/g/n), DLNA,
Hudba: MP3 prehrávač, FM rádio (s RDS a RT), 3,5 mm jack, TV-Out,
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer, informačná dióda (stredné tlačidlo)
Batéria: Li-Ion 2 460 mAh

Hodnotenie: 80%

Plusy:

+ IPS displej
+ Rýchly a stabilný OS
+ Notifikačná dióda
+ Pekne prostredie fotoaparátu
+ Výdrž batérie

Mínusy:

– Nahrávanie videa len v 480p
– Chýba automatická regulácia jasu
– Malá interná pamäť

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:

Graf ceny produktu LG P710 Optimus L7 II poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

LG_L7_II_AntutuLG_L7_II_CF-Brench
LG_Optimus_L7_Nena2
LG_Optimus_L7_Nena
LG_L7_II_QuadrantLG_L7_II_Vellamo1
LG_L7_II_Vellamo2LG_L7_II_Vellamo3
Zapožičal: LG

Ďalšie odborné recenzie na mobil LG Optimus L7 II nájdete na Recenzie.SME.sk

Zdielať
Predchádzajúci článokZábavná jeseň s ASUS roadshow
Nasledujúci článokSpiger zverejnil nové fotografie smartfónu Nexus 5
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno