Domov Audio Recenzia: Lamax PartyBoomBox 500

Recenzia: Lamax PartyBoomBox 500

Zdielať

Otestovali sme reproduktor Lamax PartyBoomBox 500, zvlášť vhodný na párty.

Testovaný reproduktor je odlišný ako mnohé iné, keďže je zameraný najmä na ozvučenie menších spoločenských stretnutí či osláv, vhod však padne aj do domácnosti. Rozhodne na prvý pohľad zaujme hmotnosťou 11,2 kg a svojimi veľkými rozmermi, 590×380×310 mm (V׊×H). Na jeho prenášanie slúži veľká rukoväť z hornej strany, má taktiež kolieska na jednoduchý presun, čím pripomína cestovný kufor. Výbavu dopĺňajú zozadu ovládacie potenciometre (slúžiace na regulácie hlasitosti, basov, výšok, mikrofónu aj spätnej väzby). Je tu taktiež niekoľko tlačidiel na ovládanie prehrávanej hudby z vloženej pamäťovej karty microSD alebo USB kľúča, ale taktiež prepínače nastavenia zapnutia a vypnutia LED podsvietenia. Reproduktor umožňuje používateľom prehrávať hudobné súbory priamo z karty či flash kľúča, okrem toho je k dispozícii aj podpora FM rádia, linkového 3,5 mm audio jack vstupu, alebo možnosť prehrávať hudbu cez Bluetooth. K výbave reproduktora patrí bezdrôtový mikrofón. Pripojenie je možné taktiež pomocou cinch konektorov.

Počas testovania sme reproduktor používali v domácnosti, pripojenie sme realizovali cez audio kábel a tiež bezdrôtovo cez Bluetooth zo smartfónu. Zvukový prejav je vcelku kvalitný, ale basová zložka je aj napriek názvu slabšia. Môže za to frekvenčná rozsah, ktorý začína od 50 Hz (nie od 20 Hz ako pri kvalitných basových reproduktoroch) do 20000 Hz. Reprodukcia bola dobrá, ale maximálna hlasitosť nezodpovedala 500W výkonu (ibaže by išlo o P.M.P.O výkon a nie RMS). Pri testovaní sme väčšinou uprednostnili kábel, nakoľko pri prenose cez Bluetooth sme pri testovaní aj na bezstratovej platforme TIDAL mohli počuť miestami horší zvuk, čo bolo zrejme dané obmedzenou šírkou pásma prenosu cez Bluetooth. Oceňujeme vstavanú batériu, ktorá sa nabije pri pripojenom reproduktore do elektrickej siete a následne umožní prehrávanie až do 24 hodín (záleží na úrovni hlasitosti a viacerých parametroch).

Vďaka zvýšenej odolnosti voči vode (podľa štandardu IPX4) reproduktoru neprekáža ani dážď, či postriekanie vodou. Pri tomto modeli možno používať aj technológiu True Wireless, takže možno prepojiť dva rovnaké reproduktory medzi sebou a získať tak lepší (priestorový) zvuk. Z technológii možno tiež spomenúť ešte Bluetooth 5.0. Čerešničkou na torte je diaľkový ovládač na ovládanie všetkých funkcií. Ako celkovo hodnotíme párty reproduktor? Ide o zaujímavý počin výrobcu, ktorý si iste nájde svojich zákazníkov, zároveň ale ide o pomerne špecifický produkt. PartyBoomBoss možno používať aj doma pripojením ku počítaču či smartfónu, je však určený skôr pre väčšie priestory. Na druhej strane je fajn mať po ruke netypický produkt, ktorý možno použiť aj v exteriéri pri viacerých príležitostiach. Zamrzí, že efekty podsvietenia nemožno meniť, v prípadne potreby ich možno vypnúť. Cena produktu je 145 eur.

Zapožičal: Lamax