Domov Novinky Meta má pracovať na vlastnej umelej inteligencii

Meta má pracovať na vlastnej umelej inteligencii

Zdielať

Meta, spoločnosť, ktorá vlastní populárnu sociálnu sieť Facebook, má plány rozšíriť svoje portfólio.

Začne pracovať na vlastnej umelej inteligencii (AI). V minulosti sa Facebook už snažil integrovať AI do svojich produktov a funkcií, ako napríklad rozpoznávanie tváre na fotografiách a vylepšenie algoritmov vyhľadávania a odporúčania obsahu. S novými plánmi sa však snaží preniknúť do samotného jadra umelej inteligencie a stať sa popredným hráčom v tomto rýchlo sa rozvíjajúcom odvetví. V súčasnosti existuje mnoho oblastí, v ktorých sa snaží využiť AI, vrátane vylepšenia funkcií virtuálnej reality a rozšírenej reality, automatického prekladu a ďalších. Spoločnosť sa zároveň zameriava na vytvorenie vlastného hardvéru a softvéru pre umelej inteligencie, vrátane vývoja nových čipov a algoritmov.

Vytvorenie vlastnej umelej inteligencie môže firme poskytnúť veľkú konkurenčnú výhodu v porovnaní s inými spoločnosťami v oblasti technológií, ako napríklad Google alebo Apple. S rýchlym rozvojom umelej inteligencie sa však môže stať aj dôležitým faktorom pri ochrane súkromia a bezpečnosti, čo je oblasť, ktorú bude Meta musieť brať do úvahy pri svojom vývoji umelej inteligencie. Hovorca spoločnosti nedávno oznámil, že Meta sa rozhodla investovať do vlastnej umelej inteligencie a vytvoriť nové výskumné centrum na tento účel. Cieľom je vytvoriť AI, ktorá bude schopná rozpoznávať a odstraňovať škodlivý obsah na sociálnej sieti a zabezpečovať bezpečné prostredie pre používateľov. Zároveň plánuje použiť svoju umelej inteligenciu na vylepšenie používateľského zážitku na svojich platformách, ako je Facebook, Instagram a WhatsApp.

Iniciatíva prichádza v čase, keď sa zvyšuje tlak na sociálne siete, aby zabezpečili bezpečnosť používateľov a zamedzili šíreniu dezinformácií a škodlivého obsahu. Výskum umelej inteligencie sa javí ako nástroj, ktorý by mohol pomôcť v tejto oblasti. Firma plánuje investovať do vlastnej umelej inteligencie nielen na účely bezpečnosti, ale aj na iné oblasti, ako je rozpoznávanie reči a zlepšenie funkčnosti chatbotov a virtuálnych asistentov. Zatiaľ však nie je jasné, aké konkrétne projekty sa bude snažiť realizovať s novou umelej inteligenciou, ani kedy by mohla byť táto technológia implementovaná do platformy Facebook. Cieľom je vytvoriť nový typ virtuálneho asistenta, ktorý by dokázal rozpoznať a interpretovať správy, obrázky a videá v rôznych jazykoch a kontextoch.

Meta už v súčasnosti používa AI na rôzne účely, vrátane odporúčania obsahu, AI má riešiť úlohy podobne ako skutočný človek. V rámci projektu pracuje na rozvoji, ktorá bude integrovaná do rôznych aplikácií a služieb. Firma sa snaží vytvoriť jednotný systém pre spracovanie, interpretáciu a využitie dát, ktoré získava z rôznych zdrojov. Vývoj umelých inteligencií je dnes veľmi dynamický, a tak nečudo, že aj veľké technologické firmy ako Meta (pôvodne Facebook) investujú do vlastných výskumných projektov. V súčasnosti má firma vlastné laboratóriá umelého učenia a strojového učenia, ktoré zabezpečujú vývoj a výskum umelých inteligencií pre ich služby. V rámci toho spoločnosť pracuje na rozvoji nových technológií pre spracovanie jazyka, rozpoznávanie obrazu a predikciu používateľského správania na základe ich histórie.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno