Domov Audio Recenzia: Lamax Beat Sounder SO-1

Recenzia: Lamax Beat Sounder SO-1

Zdielať

Pre mnohých používateľov najmä v zimnom a sychravom počasí príde vhod prenosný reproduktor, ktorý ponúkne odolnosť voči vode. Zábava sa tak môže začať aj pri daždi v lese. Zvládne tieto činnosti kompaktný Lamax Beat Sounder SO-1?

V balení je okrem reproduktora praktické puzdro, prepojovací kábel microUSB-USB na nabíjanie, kábel s 3,5 mm jack konektormi, manuál a tri samolepky. Už na prvý zaujme netradičným valcovitým tvarom. Potešia príjemné rozmery – 190×78×75 mm (Š×V×H) a hmotnosť 560 gramov, ktorá je prijateľná. Telo je síce z plastu, ale konštrukčne ide o veľmi kvalitné spracovanie. Po obvode je mriežka, ktorá chráni meniče, zospodu výbavu dopĺňa nechránený basový menič, ktorý zlepšuje kvalitu reprodukcie.

Hodná strana ponúka veľký otočný potenciometer po obvode, ktorý slúži na reguláciu hlasitosti. Dopĺňa ho LED dióda, ktorá signalizuje nabíjanie alebo zapnutý stav; sú tu tiež dve tlačidlá na ovládanie skladieb (dopredu/dozadu). Na boku reproduktora sú dve tlačidlá – zatiaľ čo jeden slúži na zapnutie/vypnutie a pozastavenie prehrávanej hudby, druhý slúži na spustenie basového režimu (S-BASS). Ním totiž možno aktivovať alebo deaktivovať zvýraznenie basov a činnosť doplnkového basového meniča zo spodnej strany.

Keďže ide o reproduktor so zvýšenou odolnosťou, nabíjací microUSB port a tiež audio 3,5 mm jack sú ukryté pod krytkou. Šikovnejšie a rýchlejšie prepojenie s mobilným zariadením tak je kombinácia NFC a Bluetooth vo verzii 4.1. Oceňujeme aj prítomnosť integrovaného mikrofónu, vďaka čomu možno reproduktor použiť aj ako hands-free. Výrobca udáva odolnosť IPX4 čo znamená, že testovaný reproduktor má zvládnuť striekajúcu vodu bez problémov, v jesennom počasí teda nebude robiť žiadny problém ani nečakaný dážď. Na potápanie pod vodu však hneď zabudnite – odolnosť IP67 zariadenie nedosahuje.

Výrobca udáva maximálny výkon reproduktora na 24W, pričom reproduktor dokáže ozvučiť ľubovoľnú záhradnú párty alebo väčšiu izbu. Basové aj výškové podanie je výborné. Najmä pokiaľ je zapnutá funkcia S-BASS ide o výborný a priam až famózny a prekvapivý výkon. Priznávame, že pred testom sme neočakávali od tohto malého modelu takéto fantastické podanie basov a ešte aj také dunivé. Ak sme však funkciu S-BASS vypli, prepol sa reproduktor do normálneho režimu – vtedy už basy boli veľmi v úzadí a zvuk dosť nevyrovnaný.

Vernosť reprodukcie v režime S-BASS je skvelá, nemáme k nej žiadne námietky. Ide síce o mierne prebasovaný zvuk, ale nám to neprekáža. S-BASS režim je teda vhodný najmä pre herných a multimediálnych nadšencov. Integrovaná batéria má kapacitu 4000 mAh a umožní 10 hodín prehrávania hudby. Hoci v realite môže ísť aj o nižšiu hodnotu, čo záleží najmú podľa hlasitosti a vzdialenosti od zariadenia, stále ide o veľmi dobrú výdrž.

Lamax Beat Sounder SO-1 je výborný cestovný a najmä kompaktný reproduktor, ktorý sa ukryje aj v menšom batohu. Spoločne s odolnosťou voči vode, výkonom a výdržou na batériu sa stáva ideálnym spoločníkom nejedného milovníka hudby, ktorý si zakladá na cestovaní a očakáva aj štýlový dizajn. Za cenu 95 eur dostane zákazník výborne spracovaný a kvalitný výrobok, na ktorom bude ťažko hľadať chyby. Azda len cena mohla byť nižšia.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 190×78×75 mm
Hmotnosť: 560 gramov
Frekvenčný rozsah: 180 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth 4.1, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon:  24W
Menič:
Podporované profily: 2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Ion, 4000 mAh, výdrž 10 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free, integrovaná 4000 mAh batéria, zvýšená odolnosť voči vode

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Vodeodolnosť IPX4
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Výdrž na batériu

Mínusy
– Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Lamax Beat Sounder SO-1 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Lamax

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno