Domov Audio Recenzia: Lamax Beat Sentinel SE-1

Recenzia: Lamax Beat Sentinel SE-1

Zdielať

S bezdrôtovými reproduktormi sa akoby vrece pretrhlo. V množstve rôznych modelov a spoločností sa už začína používateľ strácať, hoci len hľadá zaujímavý reproduktor, ktorý nezruinuje rozpočet a ponúkne aj zaujímavé funkcie navyše. Beat Sentinel SE-1 od Lamaxu je zaujímavý model, ktorý sme otestovali.

V kvádrovom podlhovastom balení sú okrem reproduktora manuály, USB kábel a audio kábel, ktorý dopĺňa praktická klipsňa na zavesenie na opasok. Reproduktor ponúka na prvý pohľad veľmi pevnú a odolnú gumovú konštrukciu, ktorá sľubuje, že nejaký ten pád, alebo vodu bez problémov znesie. Tlačidlá na hornej strane sú vyvedené pod gumový kryt; ponúka ovládanie hlasitosti, posúvanie medzi piesňami, pozastavenie a spustenie prehrávania, alebo prepínanie módu Bluetooth, lokálneho prehrávanie, či FM rádia.

Nechýba prepínač integrovanej LED diódy, ktorá je na ľavej strane a príde vhod skôr ako núdzové posvietenie. Na pravej straneje už spomínané gumové pútko, na ktoré sa dá umiestniť priložená karabína a reproduktor tak niekde zavesiť do priestoru či za opasok. Prednú stranu obsadzuje už len mriežka, za ktorou sa skrývajú dva reproduktory s výkonom 2× 5W. Zadná strana ukrýva gumovú krytku, ktorá odhalí prepínač na vypnutie/zapnutie, microUSB konektor pre nabíjanie, slot pre microSD kartu audio jack vstup.

Krytka konektorov je však už od rozbalenia krehkejšia a na svojom mieste nedrží najlepšie. Ako ochrana pred postriekaním vodou svoju funkciu spĺňa. Reproduktor nie je stavaný na úplné ponorenie, ak však zmokne v daždi, alebo ho používateľ zoberie na kúpalisko k bazénu, nemal by nastať problém. Výhodou je v takýchto situáciách aj fakt, že do reproduktora je možné vložiť pamäťovú kartu, z ktorej potom samotný reproduktor dokáže prehrávať skladby. Oceňujeme, že si aj po vypnutí reproduktor pamätá, kde prehrávanie skončilo a po zapnutí opäť pokračuje tam, kde sme skončili.

Pokiaľ si však aj bez internetu alebo smartfónu chce používateľ vypočuť najnovšie správy, či pustiť nekonečnú muziku, reproduktor ponúkne možnosť FM rádia. Príjem je podobný, ako na telefónoch bez externej antény a v miestach so silným signálom (mesto) rádio bez problémov hrá nahlas a bez šumu. Menšie výhradu máme k automatickému ladeniu. Tu nastala situácia, že daná stanica bola naladená skôr, než nájdená frekvencia, na ktorej to isté rádio hralo lepšie.

Zvukový výstup je na danú cenovú kategóriu veľmi slušný. Hoci má reproduktor 10W, hrá veľmi nahlas a bez problémov ozvučí aj väčšiu miestnosť. Ako výhodu oproti konkurenčným modelom vidíme pri zdôraznených basoch, ktoré pri kompaktných zariadeniach často za danú cenu chýbajú. Výkon nechýba a náznak kvalitnejšieho zvuku je znateľný.

Ako hlavný problém testovaného zariadenia vidíme pri použití veľmi zastaranej verzii Bluetooth 2.1, ktorá má za následok veľmi malý dosah. Totiž už pri vzdialenosti okolo 7 metrov od reproduktora s priamou viditeľnosťou na zariadení začne hudba sekať. Ak sa pokúsime prehrať hudbu z inej miestnosti cez stenu, prehrávanie veľmi skáče a reproduktor je skôr nepoužiteľný. Výrobca mohol pokojne použiť novšiu verziu ako pri iných produktoch a zlepšiť tým dosah a energetickú efektivitu. Kompatibilita so staršími zariadeniami by bola stále zaručená.

Výdrž akumulátora s kapacitou 2200 mAh je veľmi prekvapivá. Reproduktor zvládne prehrávať hudbu okolo 20 hodín a dlhšie pobyty mimo elektrickej zásuvky mu tak nebudú robiť problémy. Spoločne so svojou odolnosťou a praktickosťou sa tak hodí predovšetkým pre aktívnejších používateľov, ktorí si radi vychutnajú hudbu nahlas a to aj v horších podmienkach a mimo dosahu elektrických zásuviek. Lamax Beat Sphere SE-1 je na svoju cenu veľmi zaujímavým reproduktorom a za našej redakcii tento reproduktor odporúčame.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 187×56×62 mm (Š×V×H)
Hmotnosť: 390 gramov
Frekvenčný rozsah: neudané
Pripojenie: Bluetooth 2.1, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon: 10W
Menič: 2×
Podporované profily: N/A
Batéria: vstavaná Li-Ion, výdrž 20 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free
Farebné prevedenia: tyrkysová

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Prijateľná cena
+ Svietidlo, hands-free
+ Prítomné FM rádio
+ Čítačka SD kariet
+ Výdrž na batériu

Mínusy
– Krehká gumová krytka
– BT 2.1, malý dosah

Vývoj ceny podľa heureka.sk:
Graf ceny produktu LAMAX Beat Sentinel SE-1 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Lamax

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno