Domov Audio Recenzia: JBL T280A

Recenzia: JBL T280A

Zdielať

Najpredávanejším druhom slúchadiel sú bez pochýb tie do uší. Pri pohybe vonku totiž poskytujú prijateľnú kvalitu zvuku a sú tiež aj skladné. Na lacnejšej strane týchto slúchadiel ale prebieha súboj medzi výrobcami – ide o to, kto prinesie kvalitnejšie materiály a zvuk za čo najnižšiu cenu. Do tohto boja pridáva JBL jednu zbraň zo svojho arzenálu – slúchadlá T280A.

JBL T280A 01

Balenie možno považovať za štýlové. Je totiž rozdelené do dvoch častí, pričom spodná je zakrytá označením slúchadiel a rôznymi informáciami a vrchná je priehľadná a sú v nej v plaste umiestnené obe slúchadlá, ktoré pri pohľade z diaľky vyzerajú, akoby sa vznášali. V balení ale nenájdeme len tie, keďže v JBL sa rozhodli pribaliť okrem už typických náhradných náušníkov aj jemné ochranné puzdro s dvomi šnúrkami, pomocou ktorých je ho možné stiahnuť. V ňom sme slúchadlá uskladňovali väčšinu času.

JBL T280A 02

Spracovanie je rozhodne prémiové. Telo slúchadiel je vyrobené z hliníka, na ktorom sú laserom vypálené logá JBL, náušníky sú z dvoch farieb silikónu (v testovanej verzii z oranžovej a bielej). Kábel je plochý, pogumovaný a vyrobený tak, aby sa nezamotal. Jeho dĺžka je 1,1 metra, čo nám pri používaní stačilo a na jednom jeho konci nájdeme 3,5 mm konektor. Nevýhodou pri používaní je, že pokiaľ nepoužívate puzdro, prípadne ho raz zabudnete použiť, môže sa stať, že sa kábel zafarbí, ako sa to do istej miery stalo aj u nás.

JBL T280A 03

Slúchadlá sú pohodlné, v ušiach sa nehýbu, jedinou výčitkou je, že hliník je po dlhšom nepoužívaní chladný na dotyk a teda jemne nepríjemný v ušiach. Na ľavej strane nájdeme aj multifunkčný ovládač vyrobený z plastu. Na jednej jeho strane nájdeme jedno tlačidlo a mikrofón a na druhej len logo JBL. Tu by sme rozhodne ocenili viac, ako len jedno tlačidlo. Kvalita mikrofónu bola pri niekoľkých testovaných hovoroch dobrá, preto nemáme spoločnosti v tomto smere čo vytknúť.

JBL T280A 04

Samozrejme, najdôležitejším aspektom hodnotenia slúchadiel je kvalita zvuku, a po mesačnom teste môžeme potvrdiť, že je špičkový. Vysoké a stredné frekvencie boli oddelené a výrazné, akýkoľvek hlas bolo dobre počuť a voči basom nemáme tiež žiadne výhrady. Tie nesú označenie JBL PureBass a názov je pomerne výstižný, keďže basové frekvencie boli čisté. 9 mm meniče podľa nás teda v tomto ohľade odviedli výbornú prácu, hlavne berúc do úvahy cenu týchto slúchadiel.

JBL T280A 05

Do peňaženky totiž s cenou 29,99 eur dieru neurobia. Sú určené pre tých, ktorí nemajú či nechcú zaplatiť veľa za slúchadlá, ale v ich cenovom rozmedzí nechcú kompromisy. Či už ide o kvalitnú hliníkovú konštrukciu, pohodlné silikónové náušníky, kábel, ktorý sa nedá ľahko zamotať, ale hlavne špičkovú kvalitu zvuku, pre ktorú je spoločnosť JBL známa – T280A patria medzi najlepšie v tejto kategórii, či už cenovej alebo veľkostnej.


Parametre a špecifikácie:

Veľkosť meničov: 9 mm
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 16 Ω
Konektivita: 3,5 mm audio jack
Dĺžka kábla: 1,1 metra
Farebné prevedenia: čierna, zlatá, strieborná

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalitná konštrukcia
+ V balení tri veľkosti náušníkov
+ Ochranné puzdro
+ Kábel sa nezamotá
+ Kvalitný zvuk
+ Čisté basy
+ Pomer cena/kvalita

Mínusy
– Kábel sa ľahko sfarbí
– Len jedno tlačidlo na multifunkčnom ovládači

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu JBL T280A poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: DSI Slovakia

Ďalšie odborné recenzie na slúchadlá JBL T280A nájdete na Recenzie.SME.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno