utorok , 21 február 2017
Aktuálne trendy
Domov / Návody / Ako zablokovať automatickú inštaláciu Windows 10?
Hľadáme redaktorov

Ako zablokovať automatickú inštaláciu Windows 10?

Microsoft v snahe o čo najvyšší počet aktualizovaných počítačov teraz odobral možnosť dobrovoľného a vedomého updatu na Windows 10. Túto aktualizáciu pridal do sekcie odporúčaných aktualizácií, ktorých inštalácia je v predvolenom stave zapnutá.

Windows 10 Wallpaper

To môže priniesť veľa problémov napríklad používateľom, ktorí Windows 10 nechcú či už z osobných dôvodov, tak dôvodov kompatibility – niektoré programy, hardware, funkcie a predovšetkým ovládače, ktorých nové verzie výrobcovia zanedbávajú. Ako teda vypnúť automatickú inštaláciu odporúčaných aktualizácií, aby nedošlo k mylnej aktualizáciu na nový operačný systém Windows 10?

Windows-Update

Spustíme si ovládacie panely a v nich zvolíme možnosť Windows Update, pre ktorú vyvoláme jeho nastavenia. Tu vidíme, okrem možností automatických alebo plánovaných aktualizácií, políčko Inštalovať odporúčané aktualizácie rovnakou cestou ako dôležité aktualizácie (Give me recommended updates the same way I receive important updates). To vypneme a tým zamedzíme automatickú inštaláciu odporúčaných aktualizácií a tým pádom aj nežiadané aktualizácie na Windows 10.

O Martin Tuček

Jsem 17letý student střední odborné školy, konkrétně oboru informační technologie. Baví mě počítače, Android zařízení a všelijaké gadgety, jelikož umí být bezvadnými pomocníky do života. Protože je i moje práce v oboru, jsou pro mě technologie koníčkem i denním chlebem.

Pozri tiež

Projekt ZTE Hawkeye bol nateraz ukončený

Na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas spoločnosť ZTE vyrukovala s projektom Hawkeye, ktorý poslala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *