Domov Audio Recenzia: JBL Pulse

Recenzia: JBL Pulse

Zdielať

JBL patrí medzi spoločnosti, ktoré produkujú príslušenstvo pre hudobný priemysel. S bezdrôtovým Bluetooth reproduktorom sa odlišuje od ostatných hlavne svojím spracovaním a zaujímavými svetelnými efektami.

JBL Pulse 01

Pulse na prvý pohľad pripomína valec. So svojimi rozmermi – výška 182 mm, priemer 79 mm a hmotnosťou 499 gramov nie je najmenší. Je však vhodný na prenášanie a vieme si ho predstaviť aj ako hlavný reproduktor na stole. Nie je sa však čomu čudovať, výrobca do reproduktoru s výkonom 6 Wattov zakomponoval 4000 mAh batériu a svetelné efekty po celom obvode, čo je zároveň aj jedno z hlavných lákadiel tohto zariadenia.

JBL Pulse 02

Svetelnú časť, tvorenú 64 LED diódami s podporou ôsmych farebných režimov, chráni kovová mriežka. Podstava aj horná plocha reproduktora sú pogumované, rovnako ako aj ako časť zadnej strany, ktorá zároveň slúži ako stojan na vodorovné uloženie. Okrem nápisu Pulse  je tu 3,5 mm audio jack na linkový vstup a microUSB konektor na nabíjanie spolu s piatimi LED diódami signalizujúcimi stav nabíjania.

JBL Pulse 03

Reproduktor možno položiť nastojato, alebo naležato. Na hornej kruhovej ploche sa nachádza hlavný ovládací panel, na ktorom je päť hlavných tlačidiel na párovanie pomocou Bluetooth, nastavenie hlasitosti a samozrejme tlačidlo na zapnutie/vypnutie. Okrem toho sú tu k dispozícii tlačidlá v rôznych farbách. Nimi sa nastavujú farebné režimy a sila intenzity. Na spodnej strane je NFC čip na spárovanie so smartfónom.

JBL Pulse 06

Svetelné efekty sú programovateľné. Nastaviť ich možno pomocou aplikácie JBL Music, ktorá je dostupná pre AndroidiOS. Aplikácia je prehľadná, možno si tu jednoducho nastaviť rozsah farieb a rýchlosť ich zmien. Tiež sa tu nachádza aj funkcia, ktorá bude farby prispôsobovať podľa hranej hudby. Zmena týchto nastavení  sa dá nastaviť aj priamo na hornej strane.

JBL Pulse 07

Reproduktor má teda vysokú pridanú hodnotu a jedinečnosť. Aj keď svetelné efekty sú zaujímavá funkcia, kvalita zvuku má byť na prvom mieste. Kvalita reprodukcie hudby je výborná, prítomné sú všetky zložky frekvenčného pásma a Pulse si poradí veľmi dobre aj s basmi. Sú tu dva meniče s celkovým výkonom 12 Wattov.

JBL Pulse 10

Z kvalitnej reprodukcie sme boli nadšení. Výborne sa na reproduktore počúva hip-hop, R&B či rock. Možno by sa zišiel reproduktoru BassFlex, s ktorým by sa dosiahla lepšia kvalita basov, pokiaľ však nepočúvate rock, nebude to problém. Chválime aj maximálnu hlasitosť reproduktora, ktorá je výborná, už pri strednej hlasitosti dokáže ozvučiť menšiu miestnosť.

JBL Pulse 11

Integrovaná batéria má kapacitu 4000 mAh. Na jedno nabitie vydrží cca 10 hodín pri vypnutých svetelných efektoch, ak sú zapnuté, dokážu výdrž skresať na polovicu. Pri zapnutých LED svetlách a 70% hlasitosti vydržal Pulse prehrávať hudbu 4 hodiny a 30 minút. Ak nastavíme hlasitosť na minimum a hlasitosť regulujeme z výstupného zdroja, môžeme sa dostať na vyššie hodnoty, okolo 6 hodín na batériu.

JBL Pulse 12

JBL Pulse patrí medzi zaujímavé a výnimočné prenosné reproduktory, odlišujúc sa hlavne svetelnými efektami, ktoré sú vytvorené  pomocou LED diód. Ak si odmyslíme vyššiu cenu a o niečo slabšie basy pri skladbách, ktoré sú na nezamerané, ide o vynikajúci produkt.

JBL Pulse 14

Jednoduché ovládaniedopĺňa aplikácia, dostupná pre Android a iOS s ktorou možno jednoducho nastavovať svetelné efekty s pomocou ktorej možno spraviť aj doma „svetelnú šou“. Reproduktor je vhodný pre domáce počúvanie hudby alebo menšiu párty či pre audiofilov.

Vďaka jedinečnej funkcii svetelných efektov udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu JBL Pulse ocenenie Inovácia

Inovacia

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 182×79 mm
Hmotnosť: 499 gramov
Frekvenčný rozsah: 100 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon:  2× 6 Watt
Menič:
Podporované profily: 2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Ion, 4000 mAh, výdrž 10 hodín
Ďalšie výhody: 64 LED diód s podporou ôsmych farebných režimov, NFC
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Svetelné efekty
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Výdrž na batériu
+ Šikovná aplikácia

Mínusy
– Vyššia cena
– Slabšie basy

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu JBL Pulse poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: DSI Slovakia

2 komentárov

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno