Domov Audio Recenzia: JBL Pulse 3

Recenzia: JBL Pulse 3

Zdielať

Nástupca elegantného JBL Pulse 2 prináša vzhľad, za ktorý sa používateľ nebude hanbiť. Potešia farebné efekty a zvýšená odolnosť voči vode. Je to ďalší bestseller?

JBL Pulse 3 na prvý pohľad pripomína valec. So svojimi parametrami – výška 233 mm, priemer 92 mm a hmotnosť 960 gramov – nie je najmenší. Voči predchodcovi je o 205 gramov ťažší, je však ešte vhodný na prenášanie a vieme si ho predstaviť aj ako hlavný reproduktor na stole. Niet sa však čomu čudovať, výrobca do reproduktoru s výkonom 2×10W zakomponoval aj svetelné efekty po celom obvode, čo je zároveň aj jedno z hlavných lákadiel tohto zariadenia.

Svetelnú časť, tvorenú LED diódami s podporou viacerých farebných režimov, chráni sklenené šasi. Podstava aj horná plocha reproduktora sú pogumované. Rovnako je upravený aj zvislý pásik v šírke 3 cm, ktorý prepája v zadnej časti oba konce valca. V pruhu sú pod krytkou schované 3,5 mm audio jack na linkový vstup a microUSB na nabíjanie. Okolo nich sú zvislo v pogumovanom pásiku radené nad sebou dotykové ovládacie prvky. Päť LED diód v strede signalizuje stav nabitia batérie.

Umiestnenie tlačidiel naznačuje ako je Pulse 3 konštruovaný. Najvhodnejšia poloha je na stojato. V prípade, ak používateľ položí reproduktor na stôl vodorovne, musí dať pozor, keďže sa môže voľne gúľať po stole (v tomto smere nemá totiž žiadne úchyty) a má tendenciu sa zošmyknúť. Zadný pás teda vytvára ovládací panel. Je v ňom päť tlačidiel na párovanie pomocou Bluetooth, nastavenie hlasitosti a tlačidlo na zapnutie a vypnutie. Okrem toho je tu aj tlačidlo na aktiváciu Prism (funkcia po aktivácii sníma okolie a deteguje rôzne farby. Vďaka objektívu potom mení farby svetelnej šou).

K dispozícii je však aj tlačidlo play-pause, ktoré príde vhod pri ovládaní multimédií, pričom funguje aj na YouTube. K dispozícii je tiež tlačidlo na aktiváciu JBL Connect – ide o funkciu, ktorá umožňuje prepojiť viac reproduktorov Pulse 3, ale tiež aj iné modely (JBL Xtreme, Charge 2+) a tak možno z jedného zariadenia prehrávať hudbu až do troch reproduktorov v multi alebo stereo režime. Svetelné efekty sú programovateľné. Nastaviť ich možno pomocou aplikácie pre AndroidiOS.

Vernosť reprodukcie je veľmi dobrá, avšak vzhľadom k tomu, že ide o svetelnú šou, dva reproduktory sú ukryté iba v spodnej časti v mriežky. Reproduktory s podobnými rozmermi (bez LED efektov) hrajú lepšie, keďže tu veľkú časť zaberajú práve LEDky. Pri reprodukcii sú všetky zložky frekvenčného pásma a Pulse 3 si výborne poradí aj s basmi. Tie sú vďaka 45 mm meničom oveľa lepšie, celkový výkon predstavuje 2× 10W. Chválime aj maximálnu hlasitosť reproduktora, už pri strednej hlasitosti dokáže ozvučiť menšiu miestnosť. Pri maximálnej hlasitosti je možné ozvučiť aj záhradnú párty – batéria sa však bude viac vybíjať.

Integrovaná batéria má kapacitu 6000 mAh a na jedno nabitie vydrží cca 10 hodín pri zapnutých svetelných efektoch. Nedá sa však použiť ako powerbank, čo je rozhodne škoda. JBL Pulse 3 patrí medzi zaujímavé prenosné reproduktory, odlišuje sa hlavne svetelnými efektmi, ktoré sú vytvorené  pomocou LED diód. Ak si odmyslíme vyššiu cenu (220 eur), ide o veľmi dobrý produkt. Reproduktor je vhodný nielen pre domáce počúvanie hudby ale aj menšiu párty. Poteší zvýšená odolnosť voči striekajúcej vode, používanie pri bazéne tak nebude problém. Milovníkov technológií a používateľov, ktorí majú viac produktov od JBL poteší aj funkcia JBL Connect.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 233×92×92 mm
Hmotnosť: 960 gramov
Frekvenčný rozsah: 65 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth 4.2, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon:  2× 10W
Menič:
Podporované profily: 2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Ion, 6000 mAh, výdrž 10 hodín
Ďalšie výhody: LED diódy so svetelnou šou, zvýšená odolnosť voči vode
Farebné prevedenia: čierna, biela

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Svetelné efekty
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ JBL Connect, Prism
+ Výdrž na batériu

Mínusy
– Vysoko nastavená cena
– Nemá funkciu powerbank

Zapožičal: DSI Slovakia

JBL Pulse 3

220,00 €
9

Celkové hodnotenie

9.0/10

Plusy

  • Svetelné efekty
  • Kvalita prevedenia
  • Dizajn reproduktora
  • Reprodukcia zvuku
  • JBL Connect, Prism
  • Výdrž na batériu

Mínusy

  • Vysoko nastavená cena
  • Nemá funkciu powerbank

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno