Domov Audio Recenzia: JBL Charge 2+

Recenzia: JBL Charge 2+

Zdielať

Prenosných reproduktorov je na trhu dosť, avšak najmä v letných dňoch príde vhod reproduktor, ktorý ponúkne zvýšenú odolnosť voči vode. Zábava sa tak môže začať aj pri vode či na záhradnej párty. Zvládne tieto činnosti kompaktný JBL Charge 2 Plus?

JBL Charge 2 Plus 01

V balení je okrem reproduktora nabíjačka a metrový prepojovací kábel s microUSB koncovkou. Nabíjačka má na výstupe až 2,3A a zaručí plné nabitie reproduktora do 4,5 hodiny. Kábel aj nabíjačka sú priamo od JBL, sú dodávané v extravagantnom oranžovom prevedení, čo je štýlové. Keďže je reproduktor kompaktný a dodáva sa na viacero trhov, sú okrem európskej koncovky nabíjačky dostupné hneď ďalšie dva, pričom ich výmena je veľmi jednoduchá.

Dizajn je minimalistický a po prvom spustení hudby používateľ ani neuverí, že hrá práve tento kompaktný reproduktor. Pre tých, ktorí si zakladajú na dizajne je tento model určený, keďže sa Charge 2 Plus dodáva v piatich farebných prevedeniach pre európsky trh –  v čiernej, modrej, šedej, červenej a svetlo zelenej. Plastové časti sú z príjemného a matného mäkčeného plastu, na ktorom len ľahko a zriedka zostávajú odtlačky prstov. Mriežka, ktorá je spredu a zozadu je príjemná na dotyk, ale po mesiaci testovania v nej uviazli niektoré nečistoty, ktoré sa nepodarilo vyčistiť.

Reproduktor zažil jeden pád z konferenčného stolíka na drevenú podlahu. Tým sa hneď ľahko v niektorých častiach odrel a tým pádom kovová mriežka stratila farbu. Je škoda, že výrobca nesiahol po úplne prefarbenom kove, ktorý by takéto odreniny zakryl. Aby reproduktor mohol stáť na stole (len horizontálne), je zospodu valcovitý gumový výstupok, na ktorom reproduktor stojí, mriežku prekrýva štýlové oranžové logo JBL.

Reproduktor má zvrchu šesticu tlačidiel, ktoré slúžia pre zapnutie/vypnutie, párovanie Bluetooth, reguláciu hlasitosti, sociálny mód a prijatie hovoru či pozastavenie hudby. Ďalej sú k dispozícii päť LED diód, ktoré ukazujú momentálny stav nabitia integrovanej batérie. Pri kritickom stave batérie začne posledná dióda oranžovo blikať.

Zo spodnej strany sú tri nekryté konektory – microUSB pre nabíjanie reproduktora, 3,5 mm jack pre prepojenie cez audio kábel a USB výstup pre funkciu powerbanku, ktorá môže v kľúčových situáciách pomôcť nabiť mobilné zariadenie. Párovanie cez Bluetooth prebieha bez problémov a je veľmi rýchle. Bezproblémovo funguje s telefónmi Nexus 6, Galaxy S2 či Xperia L a počítačom Acer s Windows 7. Sociálny mód slúži na pripojenie až troch rôznych zariadení k reproduktoru, pričom uprednostnené je to, z ktorého je zvuk aktuálne prehrávané.

Pri počúvaní hudby nezmešká používateľ hovory, keďže reproduktor príjemným zvonením upozorní na prichádzajúci hovor, ktorý môže používateľ prijať priamo a vďaka integrovanému mikrofónu realizovať telefónny hovor. Dva meniče po stranách s výkonom 15W (každý 7,5W) dokážu ozvučiť ľubovoľnú záhradnú párty alebo väčšiu izbu. Basové aj výškové podanie je výborné, hoci občas pomôže pri hudobných štýloch úprava basov v ekvalizéri. Keďže je reproduktor odolný voči striekajúcej vode, tak bazénové či plážové párty nie sú problém.

Na reproduktor sa nám podarilo vyliať pohár vody, hral vonku v daždi či slúžil ako kulisa pri kúpaní v rieke. Používateľ sa tak nemusí báť zobrať Charge 2 Plus k vode. Neodporúčame však priamy ponor pod vodu, keďže nie je úplne vodotesný ale odolný voči striekajúcej vode. Batéria má kapacitu 6000 mAh a podľa výrobcu umožní 12 hodín prehrávania, pričom nám sa podarilo namerať 9 hodín pri prehrávaní cez Bluetooth na polovičnú až skoro maximálnu hlasitosť. Páči sa nám tiež, že ani pri maximálnej hlasitosti sa nevyskytuje rezonovanie, avšak mierne skreslenie sa už objavilo a preto odporúčame počúvať hudbu maximálne na 80% hlasitosti, aby sa zachovala kvalita bez skreslenia. Dosah signálu je veľmi dobrý, s Nexusom 6, ktorý má novšiu verziu Bluetooth je dosah cez celú záhradu či hneď niekoľko múrov v byte samozrejmosťou.

JBL Charge 2 Plus je výborný cestovný kompaktný reproduktor, ktorý sa ukryje aj v menšom batohu a spoločne so zvýšenou odolnosťou voči vode, vysokým výkonom a výdržou na batériu sa stáva ideálnym spoločníkom nejedného milovníka hudby, ktorý si zakladá na cestovaní a očakáva aj štýlový dizajn. Za odporúčanú cenu 159 eur dostane zákazník výborne spracovaný a kvalitný výrobok, na ktorom bude ťažko bude hľadať chyby.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 185×79×79 mm
Hmotnosť: 600 gramov
Frekvenčný rozsah: 75 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB, USB
Výstupný výkon:  2 × 7,5 Watt
Menič: 2×
Podporované profily: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Pol, 6000 mAh, výdrž 12 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free, integrovaná 6000 mAh batéria s možnosťou nabíjania externých zdrojov, zvýšená odolnosť voči vode
Farebné prevedenia: čierna, modrá, šedá, červená, svetlo zelená

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Zvýšená odolnosť
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Výdrž na batériu
+ Farebné prevedenie
+ Funkcia powerbanky

Mínusy
– Vyššia cena
– Mriežka sa ľahko špiní

Zapožičal: DSI Slovakia

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno