Domov Audio Recenzia: JBL Go

Recenzia: JBL Go

Zdielať

JBL Go je zaujímavý bezdrôtový reproduktor, ktorý sa vymyká z radu a snaží sa zaujať nielen veľkosťou a kvalitou, ale predovšetkým zaujímavou cenou pod 30 eur. Nás rozhodne zaujal, o čom sa presvedčíte v tejto recenzii.

JBL Go 01

Produkt prišiel v malej priehľadnej krabičke, v ktorej okrem reproduktora našli už len malý návod a kábel na nabíjanie. Potešil by aj klasický kábel 3,5 mm audio jack na drôtové pripojenie, avšak za danú cenu to neberieme ako veľkú nevýhodu.

JBL Go 02

Reproduktor má malé rozmery 68×83×31 mm a hmotnosť 142 gramov, takže sa hodí aj na dlhšie cesty. Na test sme mali k dispozícii čiernu verziu, dostupných je ale ďalších sedem farebných variácií, ktoré zahŕňajú ja výrazné farby ako je oranžová alebo modrá.

JBL Go 03

Na prednej strane reproduktora je kovová mriežka, za ktorou sa skrýva menič a modrá LED dióda. Zvyšok povrchu je tvorený mäkkým plastom, na ktorom sa ľahko udržujú nečistoty a odtlačky prstov. Páči sa nám minimalistický vzhľad, ktorý pôsobí luxusným dojmom.

JBL Go 04

Na hornej strane sú všetky ovládacie tlačidlá na zapnutie/vypnutie, párovanie cez Bluetooth, na ovládanie hlasitosti a na hovory. Na pravej strane výrobca umiestnil 3,5 mm vstup, microUSB port a mikrofón. Ľavá strana prispôsobená na pripnutie šnúrky.

JBL Go 05

Párovanie cez Bluetooth prebieha veľmi jednoducho, či už s počítačom alebo smartfónom. Go si však dokáže pamätať iba posledné pripojené zariadenie, čo v praxi znamenalo, že keď sme ho používali so telefónom a následne sme ho chceli pripojiť k notebooku, museli sme ho znova ručne spárovať.

JBL Go 06

Po opätovnom spárovaní sa následne už k notebooku pripájal automaticky po zapnutí. Situácia s pripojením bola rovnaká aj v opačnom prípade, keď bol používaný reproduktor s notebookom a chceli sme ho pripojiť k smartfónu, čo sa dalo len ručne.

JBL Go 07

Dosah reproduktora spĺňal naše očakávania. Vo väčšine prípadov sme ho stále mali v blízkosti počítača alebo telefónu, so signálom nebol žiadny problém. Nenastali ani žiadne rušenia či výpadky. Problémom boli ale väčšie vzdialenosti a steny v dome, ktoré nedokázal Bluetooth prekonať tak, ako na iných, drahších zariadeniach. To je ale vec, ktorá sa reálne málokedy stáva.

JBL Go 08

Vo vonkajších priestoroch nebol problém ani vzdialenosť nad 10 metrov, kde bol signál stále dostatočný a nebolo počuť žiadne rušenie. Nutná bola ale priama viditeľnosť, problém robili už aj riedke stromy.

JBL Go 09

Kvalita zvuku je veľmi dobrá. Vďaka veľkému rozsahu hlasitosti sa hodí či už na bežné počúvanie alebo aj na nejakú párty. Prekvapia najmä basy, ktoré sú dosť výrazné, stredy aj výšky sú čisté, nezaznamenali sme žiadne veľké deformácie či skreslenia. Pri vyššej hlasitosti sa ale samozrejme kvalita zvuku znížila a začal prevažovať šum, čo je vzhľadom na rozmery pochopiteľné.

JBL Go 10

Výhodou je mikrofón, ktorý slúži na telefonovanie, alebo nahrávanie. Kvalitou sa radí medzi najnižšiu triedu, to ale neberieme ako chybu, keďže v takom malom reproduktore a navyše pri takej nízkej cene je mikrofón len obrovské plus.

JBL Go 11

Dôležitou častou je batéria, ktorá sa stará o napájanie malého reproduktora. Výrobca uvádza kapacitu 600 mAh, čo by vraj malo stačiť na viac ako 5 hodín nepretržitého prehrávania a nabiť sa majú za 1,5 hodiny. Výdrž v praxi je však vynikajúca, boli sme priam ohúrení, keď sme pri bežnej hlasitosti popri práci dosiahli 10 hodín, čo je dvojnásobok udávanej výdrže a považujeme to za veľmi príjemné prekvapenie.

JBL Go 12

Aký je teda tento malý, šikovný a prenosný bezdrôtový reproduktor JBL Go? Medzi najväčšie prednosti patria malé rozmery, dobrá zvuková kvalita, vysoká výdrž a nízka cena. JBL Go rozhodne odporúčame pre tých, ktorí hľadajú malý a cenovo dostupný bezdrôtový reproduktor na cesty alebo ako náhradu za integrované reproduktory v notebooku.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 68×83×31 mm
Hmotnosť: 
142 gramov
Frekvenčný rozsah: 180 – 20 000 Hz
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon:  3 Watt
Podporované profily: A2DP V1.2, AVRCP V1.4, HFP V1.6, HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Ion, 600 mAh, výdrž 5 hodín (nameraných vyše 10 hodín)
Farebné prevedenia: čierna, šedá, červená, oranžová, ružová, žltá, modrá, tyrkysová

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Malé rozmery, nízka hmotnosť
+ Kvalita prevedenia a dizajn
+ Kvalita zvuku k rozmerom
+ Vysoká výdrž batérie
+ Vstavaný mikrofón
+ Nízka cena

Mínusy
– Povrch náchylný na nečistoty a odtlačky
– Slabší dosah cez steny

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu JBL GO poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: DSI Slovakia

16 komentárov

 1. Kupil som si ho ako nahradu za ubohe repraky v notebooku na pozeranie filmou a pocuvanie hudby. samozrejme ze jeho vyuzitie je omnoho väcsie… prekvapila ma max.hlasitost aj kvalita zvuku.

 2. Ďakujem za odporúčanie. Kúpil som si tento produkt na základe tejto recenzie a musím uznať, že je geniálny. Ale tá zmena hlasitosti v maximálnej hlasitosti – to som si nešimol. To, že sa tam niekde zbierajú odtlačky, to je zbytočnosť (čudujem sa že to vytýkate, to by mal mať mínus každý mobil) a dosah?? Veď nebudem počúvať cez dve izby – toto je irelevantné. Inak, veľmi dobrá recenzia… Díky chalani, ste super, dlhšie vás čítam 🙂

 3. Je vhodný aj do exteriéru? Na nejaké grilovačky, opekačky a pod? Ak nie poradili by ste mi nejaký dobrý v podobnej cenovej kategórii?

 4. Dobry den vyberam maly bluetooth reproduktor a zaujma ma rozdiel medzi jbl go a jbl clip, vydim ze ste recenzovali obidva tak ktory by ste my doporucily, ktory lepsie hra, a oplati sa my priplatit 6e za clip proti go. Dakujem

 5. Dobrý deň. Kúpil som si tento produkt na zaklade tejto recenzie ale vyskytol sa mi hneď problém . Táto “krabička” sa mi teda zapne pomocou bluetoothu sa mi pripojí k telefónu ale keď zapnem pesničku tak sa vypne. Mohli by ste mi poradiť ? Bol by som rád. Už som sa pýtal aj v elektre ale povedali mi že to nie je možné aby sa to stalo a to bolo ich celé vyjadrenie.

  • Nám sa takáto situácia v redakcii nestala, myslím, že je to dosť zvláštne. Odporúčal by som produkt reklamovať, popr. vrátiť (ak ide o eshop a vrámci 14 dní). V redakcii sme mali niekoľko modelov a všetky fungovali korektne.

    • Obchod to musí zobrať na reklamáciu aj vtedy, keď to bolo otvorené. Veď Vy ako spotrebiteľ ste to chceli normálne používať a zistili ste vadu. V každom prípade, do 14 dní to viete vrátiť bez udania dôvodu a musia vám vrátiť peniaze – reklamácia je bežná vec a obchodík to musí tiež akceptovať, je na to zákon. V prípade pochybenia sa môžete obrátiť na SOI (Slovenskú obchodnú inšpekciu), ktorá všetky podnety obchodov potom preveruje.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno