Domov Novinky Španieli predstavili unikátny smartfón s dvoma displejmi

Španieli predstavili unikátny smartfón s dvoma displejmi

Zdielať

Na svete už je smartfón, ktorý má dva displeje. Klasický LCD panel na prednej a špeciálny E-ink na druhej, ktorý je typický pre čítačky kníh pre svoje špeciálne vlastnosti. Španielska spoločnosť Siswoo uviedla podobné zariadenie, ktoré v sebe ale ukrýva špičkový hardvér, ktorý sa môže bez problémov porovnávať v najvýkonnejšími vlajkovými loďami.

siswoo-r9-darkmoon

Siswoo R9 Darkmoon má na prednej strane veľký, 5,5“ IPS displej s rozlíšením 1920×1080 pixelov, zatiaľ čo na druhej strane sa nachádza 5“ E-ink displej s rozlíšením 960×540 pixelov. Pre tých, ktorí nepoznajú tento typ displeja, ide o čiernobiely displej, ktorý má minimálnu spotrebu, výbornú čitateľnosť a taktiež nenamáha oči. Daň za to je ale pomalé prekleslovanie, nízke rozlíšenie a už spomínaná absencia farieb. Napriek tomu to je dokonalý displej pre časté čítanie správ alebo kníh, alebo len zobrazovanie potrebných údajov bez potreby zapnutia hlavného displeja.

Telo je zhotovené z kovu a dobrou správou je aj ochrana oboch displejov v podobe Gorilla Glass 3. generácie. Základom smartfónu je výkonný 64-bitový čip MediaTek MTK6752 s ôsmimi jadrami taktovanými na 1,7 GHz, 3 GB operačnej pamäte, 32 GB vnútorného priestoru na dáta a batéria s kapacitou 3000 mAh. Nechýba ani hlavný 13 MPx fotoaparát s automatickým ostrením a LED diódou. Na prednej strane sa zase nachádza 8 MPx foťák.

siswoo-r9-darkmoon 01

Špičková je aj konektivita, keďže v telefóne nájdeme podporu pre dve SIM karty, NFC, BLuetooth 4.0, Wi-Fi, LTE (4G) či dokonca bezdrôtové nabíjanie Qi. Zatiaľ síce nie sú známe žiadne detaily ohľadom dostupnosti a ceny, keďže ide ale o Európsku spoločnosť, mali by sme sa ho dočkať aj na našom trhu, avšak cena bude pravdepodobne vysoká.

Zdroj: GizmoChina