Domov Audio Recenzia: JBL Everest 100

Recenzia: JBL Everest 100

Zdielať

Bezdrôtových slúchadiel do uší je na trhu pomerne veľa a preto je výber medzi nimi ťažký. Jednou z možností pre poslucháčov sú aj Everest 100 od JBL, ktoré sa nezameriavajú na šport, ale skôr na dizajn a kvalitný zvuk cez Bluetooth.

JBL Everest 100 06

Zameranie na dizajn je viditeľné už pri pohľade na krabicu – na jej prednej strane sú vyobrazené slúchadlá a po vytiahnutí malej krabičky zvnútra sa nám naskytá pohľad nielen na slúchadlá, ale aj na nabíjací USB kábel, či manuály. Samotné slúchadlá sú síce pekné, ale podľa nás aj veľké, teda rozhodne väčšie, ako v minulosti recenzované Reflect Mini BT, taktiež od JBL.

JBL Everest 100 02

Na oboch sú gumené náušníky aj s malým výstupkom, aby nevypadli z ucha, avšak v balení sú aj ďalšie páry bez nich, ak by to niekomu pri používaní vadilo. Gumený kábel spájajúci slúchadlá je pomerne krátky, ale berúc do úvahy fakt, že ide o bezdrôtové slúchadlá, to nevadí. Zaujímavým malým detailom je aj možnosť skrátiť tento kábel jeho pripnutím k malému výstupku na kábli.

JBL Everest 100 03

Pri pravom uchu nájdeme aj multifunkčný ovládač s mikrofónom. Na jeho prednej strane sú dve tlačidlá na ovládanie hlasitosti, medzi ktorými je tlačidlo napájania. Na jednom boku nájdeme tlačidlo Bluetooth párovania, zatiaľ čo na druhej je nabíjací port. Párovanie cez Bluetooth je bezbolestné, po zapnutí slúchadiel stačí stlačiť tlačidlo a pripojiť sa, čo trvá menej ako 30 sekúnd.

JBL Everest 100 04

Takisto ako aj pri druhých slúchadlách Everest 300, aj tu sme zažili oneskorenie zvuku, aj napriek použitej technológii Bluetooth 4.1. Na pozeranie videí by sme ich teda vôbec neodporučili. Výdrž počúvania je aj napriek malej vstavanej batérii celkom dobrá – výrobcom deklarovaných 8 hodín sme na jedno nabitie väčšinou dosiahli. A keďže ide o JBL, kvalitný je aj zvuk.

JBL Everest 100 05

Basy nám stačili, neboli veľmi slabé a ani neprehlušovali iné frekvencie, a vyššie frekvencie boli taktiež zreteľné. Nemali sme problém ani s rozoznaním hlasov – nech boli akékoľvek. Cez tieto slúchadlá je možné aj telefonovať, vďaka mikrofónu na ovládači. Pri hovoroch sa druhá strana na kvalitu zvuku nesťažovala, nám to teda postačuje.

JBL Everest 100 01

Cena na hodnote 99 eur je pri Bluetooth slúchadlách do uší priemerná, ale to by sme o týchto slúchadlách asi ani nemohli povedať. Kvalitné a štýlové spracovanie, jednoduché spárovanie, dobrý mikrofón a kvalitný zvuk robia z týchto slúchadiel veľmi dobrého kandidáta do uší tých, ktorí si chcú vychutnať absenciu káblov, teda aspoň tých dlhých. Jedinou nevýhodou je totiž oneskorenie zvuku pri prehrávaní.Parametre a špecifikácie:

Veľkosť meničov: 5,8 mm
Frekvenčný rozsah: 10 – 22 000 Hz
Konektivita: Bluetooth
Čas prehrávania hudby: 8 hodín
Dĺžka kábla: 0,5 metra
Hmotnosť: 16 gramov
Farebné prevedenia: čierna, biela

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalitné a štýlové prevedenie
+ Komfortné nosenie
+ Kvalitný zvuk
+ Jednoduché spárovanie so zariadením
+ Multifunkčný ovládač s tlačidlami
+ Výdrž na jedno nabitie

Mínusy
– Oneskorenie pri počúvaní hudby

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu JBL EVEREST 100 BT poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: DSI Slovakia

Ďalšie odborné recenzie na slúchadlá JBL Everest 100 nájdete na Recenzie.SME.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno