Domov Audio Recenzia: JBL Clip+

Recenzia: JBL Clip+

Zdielať

JBL vylepšil pôvodný model JBL Clip, ktorý sme testovali a najmä počas leta ale tiež aj v sychravom počasí plnom nástrah mlák po dažďoch príde vhod taký produkt, ako je Clip+, ktorý je nielen prenosný, ale aj tiež ponúkne zvýšenú odolnosť voči vode. Za cenu 59 eur prakticky nemá konkurenciu.

JBL Clip Plus 01

V zaujímavo dizajnovo balení je okrem reproduktora aj nabíjací microUSB kábel a manuály. Clip+ má rozmery 107×88×42 mm a jeho hmotnosť činí 150 gramov. To sú veľmi dobré hodnoty pre používateľov, ktorí často reproduktor niekam prenášajú. Kapacita batérie 600 mAh je skôr podpriemerná, s výstupom prúdu 0,5A sa nabíja okolo dvoch hodín a prehrávať hudbu zvládne maximálne päť hodín.

JBL Clip Plus 02

Reproduktor možno pripojiť bezdrôtovo cez Bluetooth 3.0, pričom s párovaním sme nemali absolútne žiadne problémy. Clip+ má frekvenčný rozsah 160 – 20000 Hz, čo je na taký malý produkt veľmi dobré, pričom výkon je 3,2W. Hoci s ním používateľ hluk nevytvorí, na grilovaciu párty na záhrade je ako stvorený.

JBL Clip Plus 03

Na reproduktore sa nachádza veľký úchyt (už z názvu vypovedajúci – Clip), vďaka ktorému produkt používateľ môže zavesiť na batoh, opasok či iné ďalšie predmety. JBL opäť nesklamalo a tak si milovníci farieb prídu na svoje. Clip+ sa totiž dodáva v čiernej, modrej, šedej, oranžovej, červenej, tyrkysovej, žltej a ružovej.

JBL Clip Plus 04

Reproduktor podáva výkon hodný cene, veľkosti a výkonu. Pri hudbe so silnejším basovým podaním a maximálnej hlasitosti sme sa stretávali s ľahkým skreslením a basy neboli natoľko silné. Výšky a stredy ale podáva výborne a aj k jeho parametrom nás celkom prekvapil. Skladby, ktoré nemajú tak dôrazné basové podanie ale JBL Clip+ reprodukuje skvelo a to aj na maximálnej hlasitosti, kde už sme sa nestretli so skreslením.

JBL Clip Plus 05

Prenosný reproduktor JBL Clip+ ponúkne veľmi dobré a skladné rozmery, dizajn, nízku hmotnosť, možnosti úchytu, farebné verzie a predovšetkým dobrú reprodukciu či zvýšenú odolnosť voči vode. Reproduktoru teda striekajúca voda nevadí, avšak nie je určený pre úplné ponorenie do vody. Za túto cenu môže používateľ pri konkurencii hľadať ťažko podobný produkt, JBL Clip+ odporúčame.


Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 107×88×42mm
Hmotnosť: 150 gramov
Frekvenčný rozsah: 160 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth 3.0, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon: 1×3,2 Watt
Menič: 1×
Podporované profily: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Pol, 600 mAh, výdrž 5 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free, integrovaný AUX kábel, zvýšená odolnosť voči vode
Farebné prevedenia: čierna, modrá, červená, šedá, oranžová, tyrkysová, žltá, ružová

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Zvýšená odolnosť
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Farebné prevedenie

Mínusy
– Skresľovanie pri vyšších hlasitostiach
– Päťhodinová výdrž na batériu

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu JBL Clip+ poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: DSI Slovakia

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno