Domov Recenzie Recenzia: Huawei MediaPad 7 Youth 2

Recenzia: Huawei MediaPad 7 Youth 2

Zdielať

Huawei MediaPad 7 Youth2Spoločnosť Huawei sa na trhu viac presadzuje a dostáva sa viac do povedomia používateľov a už to nie je neznáma značka. Podobne ako ostatní výrobcovia, aj Huawei prináša tablety. Jedným z nich je aj testovaný MediaPad 7 Youth 2.

Tablet má rozmery 193,4×120,6×9,9 mm a hmotnosť 350 gramov.  Vďaka týmto rozmerom a príjemnej hmotnosti je zariadenie vhodné najmä na časté prenášanie, počas cestovania. Tablet je vyrobený kombináciou plastu a hliníka a na dotyk pôsobí veľmi príjemne. Horná a ľavá hrana neponúka žiadne tlačidlá, ale pravá hrana v hornej časti obsahuje tlačidlo napájania a dvojtlačidlo na reguláciu hlasitosti.

V dolnej časti pravej hrany je krytka, ktorá ukrýva slot pre microSD kartu a taktiež slot pre klasickú SIM kartu. Vďaka slotu pre SIM kartu je možné z tabletu aj telefonovať, ale veľmi dobre poslúži aj pri surfovaní po internete, alebo na komunikáciu s priateľmi cez sociálne siete. V dolnej hrane je umiestnený 3,5 mm jack na pripojenie slúchadiel, mikrofón a microUSB pre nabíjanie, alebo na prepojenie s počítačom.

Huawei MediaPad 7 Youth2-2

Pri pohľade na zadnú časť tabletu tu nájdeme len fotoaparát s rozlíšením 3,2 MPx s rozlíšením 2048×1536 pixelov, automatické zaostrovanie a LED blesk chýbajú. Fotoaparát je schopný nahrávať videá v HD rozlíšení (1280×720 px). Pod ním sa nachádza reproduktor. Pod zadným krytom, ktorý sa nedá zložiť sa nachádza batéria s kapacitou 4100 mAh, čo je dostatok na hodiny surfovania.

Prednú časť tabletu zaberá sedem palcový TFT displej s rozlíšením 1024×600 pixelov. Škoda, že tu nedal výrobca aspoň na HD rozlíšenie, keďže priestor by na to určite bol. Po bokoch displeja je pomerne veľa nevyužitého miesta. Nad displejom je umiestnený VGA fotoaparát, ktorý je možné využiť aj ako webkameru pri videohovoroch a vedľa predného fotoaparátu je akcelerometer.

Huawei MediaPad 7 Youth2-4

Tlačidlá na ovládanie tabletu sa nachádzajú v dolnej časti displeja. Je to bežné rozloženie z Androidu: späť, domov a menu (multitasking). Dlhším podržaním palca na domovskej obrazovke sa zobrazí ponuka kde je možné vybrať si možnosť prispôsobenia a nastavenia tapiet, prechodu na jednotlivé obrazovky, miniaplikácie a možnosť pridania, odobratia a nastavenie predvolenej domácej obrazovky.

Samozrejmosťou je možnosť pridať na domovskú obrazovku aj miniaplikácie. Ocenili sme počasie, ktoré je dizajnovo pekné, ale pri nastavení hodiniek na 24 hodinové pásmo nám neukazovalo celý čas. Základom je štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400, taktovaný na 1,2 GHz. Dopĺňa ho operačná pamäť vo veľkosti 1 GB a grafika Adreno 305.

Huawei MediaPad 7 Youth2-5

Vnútorná pamäť má veľkosť 4 GB, dá sa však rozšíriť pomocou pamäťových kariet a to až do veľkosti 32 GB. Operačný systém Google Android je vo verzii 4.3 (Jelly Bean), spolu s nadstavbou Emotion UI 1.6. Tablet je svižný a plynulý, s rýchlosťou a odozvami sme boli spokojní.

Nadstavba Emotion UI neponúka klasické menu aplikácií, ako je to bežné v operačnom systéme Android, ale všetky aplikácie sú priamo na domácej obrazovke. Aplikácie je možne premiestniť do jednotlivých priečinkov, ktoré sme sa dajú pomenovať, ideálne podľa obsahu priečinka.

Huawei MediaPad 7 Youth2-7

Huawei ponúka taktiež vlastný obchod s aplikáciami ale celá aplikácia je v anglickočínskom jazyku. Preto odporúčame Google Play Store, ktorý je plne lokalizovaný a viazaný na účet Google. Výrobca predinštaloval aj zaujímavé aplikácie, avšak niektoré sme nevyužili nakoľko boli v čínskom jazyku.

S tabletom sme boli veľmi spokojní, nezaznamenali sme žiadne spomalené reakcie, alebo pády. Všetko šľapalo ako hodinky. Škoda len tých aplikácií, ktoré sú v čínštine. Tie sú pre nás zbytočné a zaberajú miesto v tablete. Snáď časom budú aspoň v anglickom jazyku.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.3 Jelly Bean + nadstavba Emotion UI 1.6
Chipset: Qualcomm Snapdragon 400
Procesor: štvorjadrový, 1,2 GHz, ARM Cortex-A7
Grafika: Adreno 305
Frekvencie: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 900/2100 MHz
Rozmery: 193,4×120,6×9,9 mm
Hmotnosť: 350 gramov
Displej: 7 palcový TFT, dotykový (kapacitný), 16 mil. farieb, 1024×600 px., 169 ppi
Fotoaparát: 3 MPx, nahrávanie videí v HD rozlíšení
Predná kamera: VGA
Pamäť: 1 GB RAM + 4 GB ROM + microSD karta (do 32 GB)
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth, microUSB, prenos Wi-Fi 802.11 b/g/n
Hudba: MP3 prehrávač, 3,5 mm jack
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer
Batéria: Li-Ion 4 100 mAh

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Rýchly a stabilný systém
+ Nadstavba Emotion UI
+ Slot pre SIM kartu
+ Rozmery tabletu
+ Výdrž batérie

Mínusy
– Aplikácie v čínštine
– Priemerný fotoaparát

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Huawei MediaPad 7 poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmakových testov:

Huawei MediaPad 7 Youngh 2-AnTuTuHuawei MediaPad 7 Youngh 2-AnTuTu2
Huawei MediaPad 7 Youngh 2-AnTuTuXHuawei MediaPad 7 Youngh 2-AnTuTuX-2
Huawei MediaPad 7 Youngh 2-CF BenchHuawei MediaPad 7 Youngh 2-Quadrant
Huawei MediaPad 7 Youngh 2-Nena
Huawei MediaPad 7 Youngh 2-Nena2
Huawei MediaPad 7 Youngh 2-VellamoHuawei MediaPad 7 Youngh 2-Vellamo2
Zapožičal: Huawei

Ďalšie odborné recenzie na tablet Huawei MediaPad 7 Youth 2 nájdete na Recenzie.SME.sk

Zdielať
Predchádzajúci článokApple: OS X Yosemite spolu s plochým MacBookom
Nasledujúci článokPlánovaný BlackBerry Passport unikol na internet
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

5 komentárov

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno