Domov Recenzie Recenzia: Huawei MediaPad 10 Link

Recenzia: Huawei MediaPad 10 Link

Zdielať

Huawei-MediaPad-10-Link-3Spoločnosť Huawei koncom minulého roka priniesola na trh 10 palcový tablet, ktorý je vyrobený prevažne z hliníka a z plastu. Taktiež môže zaujať svojím tradične upraveným operačným systémom. Balenie však ničím neprekvapí keďže tam je len USB kábel, adaptér a dokumenty. MediaPad 10 Link prichádza s rozmermi 257×176×10 mm a hmotnosťou od 620 gramov pri Wi-Fi verzii. 

Tablet je kvalitne spracovaný až na spodnú hranu je všade nejaké to tlačidlo alebo slot. Ľavá hrana ponúka microUSB pre nabíjanie a na prepojenie tabletu s počítačom a 3,5 mm jack na pripojenie slúchadiel. Pravá hrana má tlačidlo napájania a pod ním je tlačidlo na reguláciu hlasitosti. Horná hrana disponuje mikrofónom a krytkou pod ktorou sú sloty pre microSD kartu a pre klasickú SIM kartu. Vďaka SIM karte sme mohli tablet používať všade, či už pri cestovaní, alebo na mieste kde sme nemali pokrytie Wi-Fi signálom. Dolná hrana ako sme písali vyššie neobsahuje žiadne tlačidlá ani sloty.

Huawei-MediaPad-10-Link-2

Zadná časť tabletu ponúka 3 MPx fotoaparát bez blesku. Nižšie sú po ľavej aj pravej strane stereo reproduktory s možnosťou zapnutia Dolby Digital Plus. Zvuk z reproduktorov je veľmi dobrý, či už pri hraní hier alebo pri pozeraní filmov či počúvaní hudby. V strede tabletu je už len logo spoločnosti Huawei a v dolnej časti sú len klasické informácie ako certifikácia, IMEI, čiarový kód a iné.

Huawei-MediaPad-10-Link-4

Predná časť tabletu ponúka 10,1 palcový IPS displej s rozlíšením 1280×800 pixelov. Nad displejom sa nachádza fotoaparát, ktorý ponúka len VGA rozlíšenie. Vedľa fotoaparátu sa nachádza senzor okolitého svetla čiže jas displeja – dá sa nastaviť aby sa automatický prispôsobil. Pod displejom sa nachádza len názov spoločnosti, lebo tlačidlá späť, domov a menu (multitasking) sa nachádzajú priamo na displeji v ľavom dolnom rohu.

Huawei-MediaPad-10-Link

O výkon tabletu sa stará štvorjadrový procesor HiDilicon K3V2 taktovaný na 1,2 GHz, grafika HiSilicon Immersion.16. Procesor a grafika sú z dielne spoločnosti Huawei. MediaTab 10 Link disponuje 1 GB RAM, ale dostupných je približne 357 MB, ale v podstate to nejako neovplyvňuje jeho výkon. Na testovanie nám bola doručená verzia, ktorá disponuje 16 GB vnútornou pamäťou a majiteľ tohto tabletu bude mať k dispozícii približne 12,8 GB. Tu si však môžeme pamäť zväčšiť pomocou microSD karty do 32 GB.

Huawei-MediaPad-10-Link-5

Operačným systémom je bohužiaľ len Android 4.1.2 s nadstavbou Emotion UI, ktorá neponúka klasické menu ako je to pri iných android tabletoch. Prostredie je podobné ako pri prostrediach spoločnosti Xiaomi (MIUI) a Apple (iOS). Čiže všetky aplikácie, ktoré sme nainštalovali do tabletu sa umiestnili na domácu obrazovku. Jednoduchým gestom – štipnutím sme sa dostali do nastavení, kde je možné ľahko pridať ďalšiu obrazovku, alebo nastaviť, ktorá obrazovka bude domáca.

Huawei-MediaPad-10-Link-Lock-screenHuawei-MediaPad-10-Link-lock-screen-2

Huawei do systému pridal aj aplikácie Kingsoft Office, Facebook, Twitter a Skype. Taktiež tu je aplikácia od spoločnosti Huawei na ľahké zálohovanie, alebo obnovu aplikácii a systémových údajov priamo na microSD kartu. Prostredie Emotion UI je veľmi rýchle a ľahko sa naň zvyká. Zaujímavosť, ktorú sme postrehli pri testovaní tohto tabletu je, že ak používame tablet celkom do jeho vybitia zobrazí sa 60 sekundové odpočítavanie pred úplným vybitím tabletu.

Huawei-MediaPad-10-Link-Domaca-obrazovkaHuawei-MediaPad-10-Link-pridanie-plochy

Tablet by mal slúžiť hlavne na multimediálne použitie, ako to na svojom webe prezentuje spoločnosť ,aj preto je tu zrejme takýto slabý fotoaparát, ktorý skôr poslúži na príležitostné fotenie. Nastavenia sú rozdelené na dve skupiny: všeobecné a všetko. Vo všeobecných sú umiestnené v podstate asi tie najdôležitejšie nastavenia: Wi-Fi, Bluetooth, Jas, Tapeta, Veľkosť písma, Hlasitosť, Vyzváňací tón a Uzamknutie obrazovky. V druhej zložke je všetko vrátane toho čo je vo všeobecnej zložke. Huawei taktiež do nastavení pridala úsporu energie, kde je možné vybrať si jednu z troch možnosti: Výkon, Vyvážené a Šetrič batérie.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.1 Jelly Bean + nadstavba Emotion UI
Chipset: HiSilicon K3V2
Procesor: Štvorjadrový 1,2 GHZ, Cortex-A9
Grafika: HiSilicon Immersion.16
Frekvencie: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 900/2100 MHz
Rozmery: 257×176×10 mm
Hmotnosť: od 620 gramov
Displej: 10,1 palcový IPS, 1280×800 pixelov
Fotoaparát: 3,2 MPx (2048×1536), nahrávanie videí 1280×720 pixelov
Predná kamera: 0,3 MPx
Pamäť: 1 GB RAM + 8/16/32 GB ROM + microSD karta (do 32 GB)
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 3.0, microUSB, Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Hudba: hudba MP3 prehrávač, 3,5 mm jack
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer, DLNA
Batéria: Li-Ion 6600 mAh

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Vyladené prostredie Emotion UI
+ Prítomnosť slotu pre SIM kartu
+ Kvalitný displej
+ Stereo reproduktory
+ Kvalitné materiály

Mínusy
– Málo príslušenstva
– Staršia verzia Androidu
– Oba fotoaparáty sú slabšej kvality

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Huawei MediaPad 10 S10-201u poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Huawei-MediaPad-10-Link-AnTuTuHuawei-MediaPad-10-Link-AnTuTu-2
Huawei-MediaPad-10-Link-AnTuTu-XHuawei-MediaPad-10-Link-AnTuTu-X-2
Huawei-MediaPad-10-Link-CF-BenchHuawei-MediaPad-10-Link-Quadrant
Huawei-MediaPad-10-Link-NeNa
Huawei-MediaPad-10-Link-NeNa2
Huawei-MediaPad-10-Link-VellamoHuawei-MediaPad-10-Link-Vellamo2
Zapožičal: Huawei

1 komentár

  1. Tablet som dostal od svojej skvelej priatelky na Vianoce a som s nim velmi spokojny. Nie som nejaky technicky kajsmentke ale tablet ma vsetko co normalny uzivatel moze chciet a potrebovat. Dakujem Zuzik 🙂

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno