Domov Recenzie Recenzia: HTC One SV

Recenzia: HTC One SV

Zdielať

HTC One SV-4V dobre rozširovania povedomia LTE sietí prinášame recenziu smartfónu od spoločnosti HTC. Ide o model HTC One SV. Už na prvý pohľad smartfón pôsobí tenkým a veľmi príjemným dizajnom a plastovým krytom. Spoločnosť si pripravila pre zákazníkov tri farebné prevedenia – červené, biele a modré.

Smartfón má rozmery 128×67×9 mm a hmotnosť 122 gramov. Na pravej bočnej hrane sa nachádzajú tlačidlá na ovládanie hlasitosti, avšak na ľavej bočnej hrane nenájdeme nič. Na hornej hrane je 3,5 mm jack, sekundárny mikrofón a tlačidlo napájania. Nevieme prečo spoločnosť stále dáva toto tlačidlo práve na toto miesto. Na spodnej hrane je už len mikrofón a microUSB pre nabíjanie a prepojenie smartfónu s počítačom.

HTC One SV

Smartfón disponuje 4,3 palcovým Super LCD-2 displejom s rozlíšením 800×480 pixelov, ktorý je chránený krycím sklom Gorilla Glass 2. Nad displejom je reproduktor, v ktorom je zabudovaná informačná dióda, ktorá upozorní na zmeškané udalosti. Vedľa reproduktora sa nachádza senzor a predná kamera s rozlíšením 1,6 MPx, ktorá slúži na videohovory. Pod displejom sa nachádzajú 3 dotykové tlačidlá – späť, domov a menu. Môžeme veľmi radi skonštatovať, že tlačidlá sú podsvietené.

HTC One SV-3

HTC One SV disponuje dvojjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon S4 Plus, taktovaným na 1,2 GHz a doplneným o grafiku Adreno 305. Smartfón dostal 1 GB RAM a 8 GB vnútornej pamäte (dostupných cca 5,3 GB), ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD karty do veľkosti 32 GB. Ďalšie úložisko s veľkosťou 25 GB dostanete v Dropboxe na 2 roky zadarmo.

HTC One SV-2

Do vnútra smartfónu sa dostali aj technológie ako Bluetooth 4.0, Wi-Fi (802.11 b/g/n), GPS, GLONASS, NFC a akceleromer. Zadná strana má odnímateľný kryt, ktorý je príjemný na dotyk. V hornej časti zadnej hrany sa nachádza 5 MPx fotoaparát a nad fotoaparátom je LED blesk. V strede zadného krytu je logo spoločnosti HTC a v dolnej hrane reproduktor, nad ktorým je názov Beats audio a označenie o podpore 4G LTE siete.

HTC One SV-6

Aj keď na Slovensku sa 4G pokrytie ešte len začína budovať, už teraz sa začínajú na trh dostávať 4G zariadenia. Vo vnútri za displejom sa nachádza Li-Ion batéria s kapacitou 1800 mAh. Nad batériou sa nachádzajú sloty pre SIM kartu a microSD kartu. Na zadnej strane krytu je NFC.

HTC One SV-7

HTC One SV prišiel na trh s Android verziou 4.0 ICS a nadstavbou HTC Sense 4.1, no od predstavenia One SV prešiel nejaký ten čas a zariadenie má aktuálne Android verziu 4.2.2 Jelly Bean a nadstavbu HTC Sense 5.0 Blinkfeed. Jedná sa o doplnkovú službu, ktorá môže (nemusí) nahradiť vašu úvodnú obrazovku s widgetmi. Je na nej možné nastaviť rôzne feed informácie, či už z médií alebo sociálnych sietí.

Tie sa potom celkom vkusne a v prehľadnej forme radia pod sebou a užívateľ tak ľahkým posúvaním smerom dole prečíta naraz správy zo sveta športu, technológii i Facebooku. Pre niekoho, kto chce byť stále v obraze, je to dobrá vec, ale je potrebné neustále aktualizovanie, čo môže mať negatívny vplyv na výdrž batérie a stav FUP u operátora. Veľkou výhodou je možnosť túto doplnkovú službu vypnúť, ak by niekto nemal dostatočný balíček mobilného internetu.

HTC One SV-9

Fotoaparát má 5 MPx a nahráva video vo Full HD (1920×1080), čiže 1080p a predná kamera má možnosť natáčania videa s rozlíšením 720p (1280×720). HTC pridalo aj dobre známe Beats audio, ktoré je možné zapnúť len s pripojením slúchadiel, ale zvuk je priam úžasný.

HTC One SV-10

Aplikácie, ktoré HTC pridalo do tohto zariadenia sú napríklad TuneIn Radio – internetové rádio, SoundHound – aplikácia, ktorá rozpozná hudbu z rádia alebo televízie, 7digital – obchod s MP3, ktorý je dostupný aj pre Slovensko, Best Deals – obchod, kde sa dá zakúpiť aj príslušenstvo pre HTC zariadenia, ale nakupovať je možné len z niektorých krajín (Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Španielsko a Anglicko). HTC pridalo aj aplikáciu EA Games, kde je možné stiahnuť si zadarmo hry, ako napríklad Dead Space, Tiger Woods PGA Tour 2012, FIFA 2012 alebo NFS Hot Pursuit.

HTC One SV-6

Do FM rádia je integrovaný aj SoundHound, a tak nahrádza chýbajúci RT, rádiu nechýba ani  RDS. To, čo sme uvítali, je možnosť ovládania prehrávania piesní na uzamknutej obrazovke pomocou widgetu, a taktiež aj v notifikačnej lište. Pokiaľ sme chceli využiť Beats audio, museli sme použiť slúchadlá, ale určite to stojí za to.

HTC pridalo aj možnosť šetrenia energie batérie, kde sme si mohli vybrať zo štyroch možností:

  • Napájanie procesora – šetrí využitie procesora
  • Obrazovka – zníži jas obrazovky
  • Vibrovanie – vypne odozvu vibrovaním
  • Dátové pripojenie – keď je obrazovka vypnutá, preruší dátový prenos na pozadí uspať, keď je obrazovka vypnutá

Tento smartfón by som odporučil tým, ktorí sú verní značke HTC a chceli by kúpou aj ušetriť, ale zároveň mať i výkonný smartfón. Po aktualizácií na KitKat môže byť ešte rýchlejší. Ale zatiaľ je otázne, či aktualizáciu dostane.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.2.2 Jelly Bean + HTC Sense 5.0
Chipset: Qualcomm Snapdragon S4 Plus, MSM8930
Procesor: dvojjadrový, 1,2 GHz, Krait
Grafika: Adreno 305
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + UMTS + HSPA + LTE (vo vybraných krajinách)
Rozmery: 128×67×9 mm
Hmotnosť: 122 gramov
Displej: Super LCD-2, 800×480 pixelov, 4,3 palcový, Gorilla Glass 2
Fotoaparát:  5 MPx, LED blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videí
Predná kamera: 1,6 MPx, nahrávanie HD videa
Pamäť: 1 GB RAM + 8 GB ROM + microSD karta (do 32 GB) + 25 GB Dropbox na 2 roky zadarmo
Globálny prenos dát:  GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 42 Mbps), HSUPA (do 5,76 Mbps)
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB,  Wi-Fi (802.11 b/g/n), DLNA
Hudba:  MP3 prehrávač,  FM rádio, 3,5 mm jack, TV-Out, Beats Audio
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov,  GPS, GLONASS, NFC, akcelerometer, informačná dióda
Batéria: Li-Ion 1 800 mAh

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ NFC
+ Sense 5.0
+ Konštrukcia
+ Podsvietené tlačidlá
+ Podpora LTE
+ Beats audio

Mínusy
– Priemerný fotoaparát
– Malá vnútorná pamäť
– Malé rozlíšenie displeja

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu HTC One SV poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

HTC One SV - AnTuTu 4.0.3HTC One SV - AnTuTu 4.0.4x
HTC One SV - CF BenchHTC One SV - QuadrantHTC One SV - NeNa
HTC One SV - NeNa2
HTC One SV - Vellamo2HTC One SV - Vellamo
Zapožičal: HTC

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno