Domov Recenzie Recenzia: Gigabyte GSmart Simba SX1

Recenzia: Gigabyte GSmart Simba SX1

Zdielať

Gigabyte GSmart Simba SX1-2Produkty spoločnosti Gigabyte sme už v našej redakcii mali a sme radi, že k nám zase zavítal ďalší produkt s názvom GSmart Simba SX1. Ide o aktívny dual-SIM smartfón, čo znamená, že v prípade použitia dvoch SIM kariet sú dostupné obidve SIM karty naraz. Tiež prináša aj službu, ktorá sa nazýva “3-way talking” ale o nej si povieme neskôr. V balení sme okrem smartfónu našli aj slúchadlá, dokumentáciu, adaptér na nabíjanie a kábel na nabíjanie a na prepojenie s počítačom.

Smartfón je vyrobený z kombinácie plastu (zadný kryt) a kovu (rám smartfónu). Rozmery sú: 144×73×10 mm a hmotnosť má 165 gramov. Pri pohľade na ľavú hranu tu nájdeme tlačidlá na reguláciu hlasitosti, ale na pravej hrane nie je nič. Horná hrana obsahuje tlačidlo napájania a 3,5 mm jack pre slúchadla. Tlačidlo napájania je na ľavej strane čo nie je práve najlepšie riešenie, kedže vačšina telefónov má toto tlačidlo na pravej strane.Ale zase je v tom výhoda pre ľavákov. Dolná hrana má len microUSB vstup pre nabíjanie a prepojenie s počítačom.

Gigabyte GSmart Simba SX1-4

Zadná časť ponúka 13 MPx fotoaparát s LED bleskom a reproduktorom. Potom  je tu už len logo GSmart. Zadný kryt je plastový s povrchovou soft touch úpravou, ktorá je príjemná na dotyk. Po zložení krytu sa ukáže batéria s kapacitou 1900 mAh, ktorá postačuje na celodňovú výdrž. Nad batériou po stranách nachádzajú sloty pre klasické SIM karty a medzi nimi sa nachádza slot na microSD kartu do 32 GB. Pokiaľ by sme mali klasickú SIM kartu je všetko v poriadku. Problém nastane vtedy keď používate microSIM kartu spolu s adaptérom.

Gigabyte GSmart Simba SX1-3

Slot má v úchyte SIM karty len po stranách a konektory slotu vytlačia microSIM kartu von z adaptéra. Jediná možnosť ako sme tento problém mohli vyriešiť bolo nechať adaptér zachytený v slote a kartu sme priložili tak, aby karta zapadla do adaptéra ,keď sme priložili kryt. Výrobca zrejme nepočítal s tým, že budú aj takýto používatelia. Predná časť smartfónu disponuje veľkým 5 palcovým IPS displejom s HD rozlíšením (1280×720 pixelov). Nad displejom je slúchadlo za kovovou mriežkou a po jej stranách sú senzory. Senzor priblíženia a jasu, notifikačná dióda a 2 MPx fotoaparát. V dolnej časti displeja sú tri dotykové tlačidlá,tak ako  na Nexus smartfóne, čiže späť, domov a menu.

GSmart Simba SX1-LockscrenGSmart Simba SX1-Lockscreen2

Simbu SX1 poháňa dvojjadrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 taktovaný na 1,4 GHz, 1 GB RAM a grafika Adreno 305. Smartfón ponúka vnútornú pamäť vo veľkosti 4 GB, čo je trošku málo, nakoľko sú len asi 2 GB dostupné pre používateľa. Preto odporúčame zakúpiť si pamäťovú SD kartu. SD karta je v tomto prípade priam nutnosť, nakoľko v prípade dostupnosti aktualizácii smartfón vyžaduje pre stiahnutie práve SD kartu. Počas testovania bola vypustená aktualizácia, ale boli to len nejaké drobné úpravy.

GSmart Simba SX1-MultitaskinkGSmart Simba SX1-notifikacna lista

Operačným systémom je Android 4.2.2  len s minimálnymi úpravami ako je lockscreen. Systém je dobre vyladený a bez akýchkoľvek spomalení. Samozrejme spoločnosť pridala do smartfónu aj pár aplikácii ako napríklad:

  • Best choice – odporúčané aplikácie spoločnosťou
  • Camera360 – ide o externú aplikáciu fotoaparátu
  • Concall Navigator –  zobrazuje ako spustiť “3-way talking”
  • Firefox – internetový prehliadač
  • Kingsoft Office – tvorba alebo prehliadač dokumentov (doc, txt, ppt, xls)
  • Reminder Timer –  vytvorenie pripomienok
  • Smart Saving –  úsporný režim smartfónu
  • SmartReset – resetovanie či už kontaktov, alebo aplikácii

Pokiaľ ide o displej a jeho pozorovacie uhly, sú veľmi dobré, bez toho aby sa skresľovali farby. Každý bočný pohľad tak ukáže krásne farby. Fotoaparát, ako sme spomínali má 13 MPx (4160×3120 pixelov) a fotografie sú celkom pekné. Funkcia ktorá nás zaujala pri fotoaparáte, bola možnosť zachytenia fotiek bez toho aby sme klikli na ikonu snímania fotiek. Funguje to tak, že pokiaľ hýbete smartfónom fotografia sa nezosníma. Akonáhle je smartfón zameraný na nejaký objekt a smartfónom sa nehýbe fotoaparát automaticky zaostrí a odfotí fotku. Je to veľká pomoc pokiaľ sme fotili jednou rukou.

Gigabyte GSmart Simba SX1

V nastaveniach zaujme Multi SIM, kde je možné spravovať nastavenia SIM kariet. Ostatné nastavenia sú klasické ako u pri smartfónoch s čistým Android systémom. Na začiatku recenzie sme spomenuli službu “3-way talking” a teraz si povieme na čo slúži. Ide o možnosť, kde počas jedného hovoru máme možnosť zavolať z druhej SIM karty ďalšiemu známemu. Môžeme tak realizovať hovor medzi tromi číslami súčasne bez použitia Wi-Fi alebo iných služieb mobilného operátora. Tento smartfón určite poteší každého, nenáročného Android fanúšika. Smartfón zaujme dual-SIM a funkciou “3-way talking” a plynulosťou systému. Zároveň poteší fotoaparátom ktorý prináša kvalitné fotografie.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.2.2 Jelly Bean
Chipset: Qualcomm Snapdragon S4
Procesor: dvojjadrový 1,4 GHz
Grafika: Adreno 305
Frekvencie: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 900/2100 MHz
Rozmery: 144×73×10 mm
Hmotnosť: 165 gramov
Displej: 5 palcový IPS, 1280×720 pixelov
Fotoaparát: 13 MPx, LED blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videa (1920×1080 pixelov @ 30 fps)
Predná kamera: 2 MPx (1280×720), videa s rozlíšením 720×480
Pamäť: 1 GB RAM + 4 GB ROM + microSD karta (do 32 GB)
Globálny prenos dát:  GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 3.0, microUSB,  Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Hudba:  MP3 prehrávač,  FM rádio (s RDS), 3,5 mm jack
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer, informačná dióda
Batéria: Li-Ion 1900 mAh

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Dobrý fotoaparát
+ Funkcia 3-way talking
+ Kvalitný IPS displej
+ Kvalitný dizajn
+ Bezproblémový chod systému
+ Aktívny dual SIM

Mínusy
– Slabý monoreproduktor
– Malá vnútorná pamäť
– Chudobná notifikačná lišta
– Problém s vložením SIM kariet s adaptérom

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu GIGABYTE GSmart Simba SX1 poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

GSmart Simba SX1-AnTuTuGSmart Simba SX1-AnTuTu-2
GSmart Simba SX1-CF BenchGSmart Simba SX1-Quadrant
GSmart Simba SX1-NeNa
GSmart Simba SX1-NeNa2
GSmart Simba SX1-VellamoGSmart Simba SX1-Vellamo2
Zapožičal: Gigabyte
Ďalšie odborné recenzie na mobil Gigabyte GSmart Simba SX1 nájdete na Recenzie.SME.sk

Zdielať
Predchádzajúci článokPocketBook Touch Lux 2: Ocenenie Red Dot Award 2014
Nasledujúci článokVeľká jarná súťaž s portálom DigitalPortal.sk
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno