Domov Novinky Xiaomi predal už 11 miliónov smartfónov od začiatku roka

Xiaomi predal už 11 miliónov smartfónov od začiatku roka

Zdielať

Xiaomi-LogoNiet pochýb o tom, že Xiaomi sa stal neuveriteľne populárnou značkou smartfónov za veľmi krátky čas, ale jeho neuveriteľný rýchly rast, ktorý stále trvá je naozaj prekvapujúci. Nikto nebol prekvapený, keď Apple a Samsung predali desiatky miliónov kusov telefónov počas niekoľkých mesiacov.

Je to preto, lebo obe spoločnosti sú globálne monštrá s marketingovým rozpočtom, ktorý je väčší ako zisky niektorých firiem. Pri relatívnom nováčikovi z Číny, ktorý predal 11 miliónov smartfónov v prvých troch mesiacoch roka 2014 to je prekvapivé.Prekvapivé je nielen to, že sa im to podarilo v tak krátkom čase, ale hlavne  preto, že v minulom roku predal 18,7 miliónov smartfónov počas celého roku 2013.

Spoločnosť Xiaomi zaznamenala nárast v predaji o 160% oproti roku 2012 a to určite povzbudzuje spoločnosť v jej ďalšej práci. Generálny riaditeľ spoločnosti, Lei Jun predtým povedal, že spoločnosť sa snaží predať 40 miliónov smartfónov počas celého roka 2014, ale od tej doby zmenil svoju víziu na  60 miliónov smartfónov. Úprimne povedané, pri súčasnom predaji by sme nemali byť prekvapení, keď sa mu tento cieľ splní.

Je nepochybné, že nedávna globálna expanzia spoločnosti bola veľká pomoc k udržaniu tohto dynamického tempa. V minulom roku Hugo Barra vstúpil do čínskej spoločnosti ako viceprezident Xiaomi Global a od tej doby Xiaomi začal predávať zariadenia v Hongkongu, Taiwane a najnovšie Singapure. India je zrejme ďalšou na zozname a dúfame, že spoločnosť sa bude neustále rozširovať aj na západ. Na západe pokiaľ ide o smartfóny v súčasnej dobe dominuje Samsung, teda aspoň keď hovoríme o operačnom systéme Android.

Má aj niekto z našich čitateľov smartfón spoločnosti Xiaomi? Vašu spokojnosť  s ním  píšte prosím nižšie do komentárov.

Zdroj: Androidheadlines

Zdielať
Predchádzajúci článokDual-GPU Radeon R9 295X2 od AMD za týždeň
Nasledujúci článokLG uviedol najširšiu ponuku televízorov pre domácu zábavu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno