Domov Audio Recenzia: Gigabyte Aorus H5

Recenzia: Gigabyte Aorus H5

Zdielať

Spoločnosť Gigabyte má v svojom portfóliu veľa produktov, či už základných dosiek, grafických kariet, alebo slúchadiel. Nami testované slúchadlá spadajú do samostatnej značky „Aorus“, ktorú taiwanská spoločnosť vyčlenila pre herné produkty.

Slúchdlá majú RGB Fusion, teda podsvietenie, ktoré ponúkajú aj základné dosky tejto spoločnosti. H5-ky sú zabalené v kartónovej krabici, pričom na obale sú okrem obrazového znázornenia vypísané aj špecifikácie produktu. Z nich spomenieme berýliové 50 mm meniče, ktoré majú priniesť lepší zvuk ako neodýmové. Aspoň tak to oficiálne uvádza výrobca aj na ich webstránke.

Slúchadlá sú ladené do čierno-oranžovej farby. Spracované sú z plastu a ide výslovne iba o plast. Žiadne iné materiály tu nie sú prítomné a ani ich kombinácia. Hmotnosť je 285 gramov. Výrobca použil 50 mm meniče, ktoré spája akýsi dvojitý mostík (tenký rám po vonkajších stranách), ktorý je žiaľ takisto iba plastový. Látková výplň uprostred rámov má síce možnosť prispôsobenia, často však tlačí na vrch hlavy. Medzi nimi je pružná látková výplň, z vonkajšej strany s nápisom a logom „Aorus“.

Látková výplň je spracovaná z koženky, zakončená plastovými predelmi, ktoré sú k slúchadlám upevnené veľmi tenkými lankami. Aj vďaka tomu sa výplň prispôsobuje hlave a môže sa natiahnuť. Absentuje polohovateľnosť náušníkov, či ich natočenie do strán. Poteší odnímateľný mikrofón a tri metre dlhý kábel. Ten však nemožno odpojiť a je pripojený k slúchadlám natrvalo. Zakončenie kábla je dosť netradičné – dva 3,5 mm jack konektory slúžia na samostatné pripojenie slúchadiel a mikrofónu, ktorý dopĺňa USB 2.0 konektor.

USB konektor netreba pripájať do počítača, alebo notebooku. Slúži iba pre napájanie RGB podsvietenia a komunikáciu so softvérom, v ktorom si možno nastavovať farby a štýl podsvietenia. Všetky nastavenia sa realizujú v softvéri Aorus Graphics Engine. Používatelia, ktorí majú už grafickú kartu od Gigabyte (tak ako aj my v redakcii), softvér poznajú a po pripojení slúchadiel stačí soft iba spustiť a nastavovať podsvietenia. Možností nastaviť a prispôsobiť si podsvietenie je viac.

Zatiaľ čo „LED Effects“ umožní výber medzi zapnutým alebo vypnutým podsvietením (výber medzi ON/OFF), „Style“ špecifikuje typ efektu. Môže ísť napríklad o konštantne nastavenú farbu, alebo rôzne blikanie. Na výber je celkovo päť variácii. Ďalej tu možno nastaviť intenzitu farby. Okrem toho je možno si vybrať aj konkrétnu farbu z celého spektra RGB. Farbu možno vybrať aj podľa farebného kódu a nastaviť ho (používajú sa tu rovnaké DEC kódy, napríklad 255,0,0 pre sýto červenú farbu, 0,0,255 pre sýto modrú, alebo 0,255,0 pre výraznú zelenú farbu).

Reprodukcia zvuku je dobrá a vzhľadom k cene okolo 50-60 eur prijateľná. To, na čom staval výrobca (prémiové berýliové meniče) hodnotíme ako čistý marketing a kvalita zvuku nás nejak extra neohúrila. Zhodnotili by sme teda kvalitu reprodukciu priamo úmerne cene. Zameranie je pritom jasné – na hráčov, ktorí majú radi basy. Všimli sme si mierne odrezané výškové pásmo, avšak vzhľadom na zameranie to azda nikoho neprekvapí.

Od headsetu Gigabyte sme na začiatku očakávali viac. Najmä lepšiu kvalitu zvukového podania. Negatívne hodnotíme tiež veľa plastu, ktorý je ako materiál na slúchadlách dominantný. Konštrukčne nás slúchadlá nezaujali, tenký rám a čelenka bez možnosti polohovania a nastavenia nám chýbali. Oceňujeme však možnosti podsvietenia, ktoré sú viac než dostatočné (hoci softvér by mohol ponúknuť viac možností personalizácie). Kvalita reprodukcie zvuku je priamo úmerná nastavenej cene. Poteší aj veľmi dlhý, až trojmetrový kábel a tiež odnímateľný mikrofón.Parametre a špecifikácie:

Meniče: 50 mm
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Konektivita: 3,5 mm audio jack, USB
Hmotnosť: 300 gramov
Ďalšie výhody: dlhý trojmetrový kábel, odnímateľný mikrofón
Farebné prevedenia: čierno-oranžová

Hodnotenie: 75%

Plusy
+ Farebné RGB podsvietenie
+ Dlhý, 3m prepojovací kábel
+ Odnímateľný mikrofón
+ Nastavenia v softvéri

Mínusy
– Celoplastové spracovanie
– Nie príliš pohodlné nosenie
– Nemožnosť polohovania

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Gigabyte AORUS H5 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Gigabyte

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno