Domov Audio Recenzia: Creative Sound Blaster Roar SR20

Recenzia: Creative Sound Blaster Roar SR20

Zdielať

Na trhu je veľa bezdrôtových reproduktorov, ktoré chcú zaujať. Jedným z nich je aj nami testovaný Sound Blaster Roar SR20. Dizajnovo pripomína pravidelný kváder s oblými hranami.

Creative Sound Blaster Roar SR20 01

Má pomerne veľkú hmotnosť 1100 gramov, spracovaný je z hliníka a pôsobí luxusným dojmom. Takmer celý reproduktor pokrýva kovová mriežka, zvyšok tvorí celistvá plocha. Na vrchnej strane sa nachádza aktívny 2,5“ menič, ktorý sa stará o stredné frekvencie a basy. Z prednej strany sú dva 1,5“ meniče na výšky a po bokoch sú umiestnené pasívne meniče na lepšie basy.

Creative Sound Blaster Roar SR20 02

Na zadnej strane reproduktora je veľa konektorov a tlačidiel. Nabíjanie prebieha pomocou osobitného konektora, dá sa však nabiť aj pomocou microUSB. Okrem neho tu nájdeme zvukový port, USB pre nabíjanie mobilného zariadenia, spomínaný microUSB pre prepojenie s počítačom a nabíjanie či slot na pamäťové karty microSD s podporou do veľkosti 32 GB.

Creative Sound Blaster Roar SR20 03

Prítomná je aj technológia Bluetooth a NFC. Reproduktor podporuje pripojenie dvoch zariadení naraz, pričom po vypnutí prvého sa automaticky spustí prehrávanie z druhého zariadenia. V prípade, ak je vypnutý reproduktor, stačí priložiť predtým spárovaný smartfón s NFC, reproduktor sa zapne a hudba sa začne automaticky prehrávať. Jednoduché a šikovné.

Creative Sound Blaster Roar SR20 04

Ovládanie je intuitívne. Na zadnej strane je prepínač režimu, nastavenia nahrávania, alarm, ovládanie skladieb, alebo možnosti nahrávania zvuku. Na vrchnej strane je vypínacie tlačidlo, ovládanie hlasitosti, Bluetooth, Roar, tri LED diódy indikujúce stav kapacity integrovanej batérie a NFC čip. Integrovaná batéria má podľa výrobcu vydržať 8 hodín, my sme reálne namerali 6-7 hodín.

Creative Sound Blaster Roar SR20 05

Nevýhodou je, že vždy keď zhasne jedna LED dióda z troch (t.j. zníži sa úroveň kapacity batérie), zníži sa aj hlasitosť reproduktora. Pre zachovanie predchádzajúcej hlasitosti je nutné pridať hlasitosť na zdroji zvuku, teda napr. na smartfóne. Zaujímavá funkcia je alarm, ktorý svojim zvukom – sirénou – simuluje políciu alebo záchranku, hlasitosť sirény je dostatočne silná.

Creative Sound Blaster Roar SR20 06

Kvalita reprodukovaného zvuku je vynikajúca, tri aktívne a dva pasívne meniče svoju prácu odvádzajú naozaj dobre. Neverili sme, aký výsledok dokáže podávať prenosný reproduktor, hoci podľa hmotnosti sa to nezdá a vďaka robusnej hliníkovej konštrukcii je naozaj ťažký. Zvuk je vyrovnaný, čistý a dokonca aj basy znejú vynikajúco. Toto je produkt, ktorý nás svojimi basmi prekvapil.

Creative Sound Blaster Roar SR20 07

Hlasitosť by však mohla byť lepšia, v tomto tento reproduktor porážajú konkurenti. Tlačidlo „Roar“ zvyšuje hlasitosť nad základnú hodnotu a umožňuje tak ozvučiť aj väčšiu miestnosť. Túto funkciu však odporúčame iba v nevyhnutných prípadoch, pretože pri vysokej hlasitosti sa výrazne stráca kvalita zvuku.

Creative Sound Blaster Roar SR20 16

Integrovaný mikrofón nás prekvapil, spoločnosť integrovala mikrofón, ktorý poslúži na bežné využitie a nahrávanie na pamäťové karty je jednoduché. Trošku paradoxne mu musíme vytknúť citlivosť, pretože napriek výbornému nahrávaniu zvuku bolo počuť aj niektoré neželané ruchy z okolia.

Creative Sound Blaster Roar SR20 17

Creative Sound Blaster Roar SR20 je zaujímavý produkt, ktorý poteší kvalitným dielenským spracovaním z hliníka, kvalitou reprodukcie zvuku, širokou konektivitou a zaujímavými funkciami. Nepoteší vyššia hmotnosť, či postupne klesajúca hlasitosť pri postupnom vybíjaní batérie. V prípade, ak hľadáte zaujímavý bezdrôtový reproduktor a vysoká hmotnosť nehrá úlohu, môžeme tento model odporúčať.

Vďaka funkciám a kvalitnému spracovaniu udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Creative Sound Blaster Roar SR20 ocenenie Dizajn

Dizajn

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 202×115×27 mm
Hmotnosť: 1100 gramov
Frekvenčný rozsah: 20 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon:  N/A
Menič:
Podporované profily: 2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Ion, 6000 mAh, výdrž 8 hodín
Ďalšie výhody: robusná hliníková konštrukcia, NFC
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Hliníková konštrukcia
+ Veľa funkcii reproduktora
+ Kvalita reprodukcie zvuku
+ Elegantný dizajn
+ Podpora NFC

Mínusy
– Vysoká hmotnosť
– Klesajúca hlasitosť pri vybíjaní

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Sound Blaster ROAR SR20 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

2 komentárov

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno