Domov Novinky Púzdro na tablet s výstupkami na klávesnici

Púzdro na tablet s výstupkami na klávesnici

Zdielať

Tablety so svojou veľkou uhlopriečkou umožňujú jednoduchšie písanie ako to je na malých smartfónoch, aj keď na dotykovej obrazovke pri absencií hmatovej odozvy sa mnohokrát človek pomýli a taktiež komfort písania značne trpí. To sa snaží vyriešiť klávesnica Phorm od spoločnosti Tactus Technology.

tactus technology phorm 01

Toto púzdro ochráni tablet pred pádom z malej výšky a taktiež poskytuje dodatočnú ochranu na displej. Toto púzdro je ale unikátne z úplne iného dôvodu. Fólia na displeji obsahuje mikroskopické kanáliky, pomocou ktorých sa presúva tekutina do vopred určených miest a vytvorí tam v malých vakoch výstupky. Tieto výstupky dostatočne nahrádzajú pocit hardvérovej klávesnice, takže sa vám už nikdy nestane, že stlačíte náhodou iné písmeno, aké ste chceli.

tactus technology phorm 02

Prototyp tohto púzdra výrobca predstavil ešte v roku 2013, avšak až teraz ho dokázal spracovať do finálneho produktu. Momentálne je k dispozícií len verzia pre Apple iPad Mini, autori pracujú aj na verzii pre iPad Air či dokonca pre niektoré Android zariadenia. Taktiež si vývojári dali za cieľ integrovať túto technológiu priamo do tabletu, bez nutnosti púdra. Cena sa v predobjednávke vyšplhala na 99 dolárov (87 eur), po oficiálnom začatí predaja stúpne až na 149 dolárov (131 eur).

Zdroj: Engadget