Domov Audio Recenzia: Creative Sound Blaster Roar 2

Recenzia: Creative Sound Blaster Roar 2

Zdielať

Creative má v portfóliu veľa zaujímavých audio produktov a jedným z nich je aj pokračovateľ a druhá generácia prenosného reproduktora Sound Blaster Roar 2. V kompaktných rozmeroch sú meniče so subwooferom v zostave 2.1.

Creative Sound Blaster Roar 2 01

Druhá generácia prináša menšiu konštrukciu, výborné možnosti pripojenia či kvalitné konštrukčné spracovanie. Roar 2 má veľkú hmotnosť – 1000 gramov, spracovaný je z hliníka a pôsobí už na pohľad luxusným dojmom. Takmer celý reproduktor pokrýva kovová mriežka, zvyšok tvorí celistvá plocha. Na vrchnej strane sa nachádza aktívny 2,5“ menič, ktorý sa stará o stredné frekvencie a basy. Z prednej strany sú dva 1,5“ meniče na výšky a po bokoch sú umiestnené pasívne meniče na lepšie basy.

Creative Sound Blaster Roar 2 02

Na zadnej strane reproduktora je veľa konektorov a tlačidiel. Nabíjanie prebieha pomocou osobitného konektora, dá sa však nabiť aj pomocou microUSB. Okrem neho tu nájdeme zvukový port (AUX IN), USB pre nabíjanie mobilného zariadenia, spomínaný microUSB pre prepojenie s počítačom a nabíjanie či slot na pamäťové karty microSD s podporou do veľkosti 32 GB. Okrem toho je tu ešte aj ovládanie nahrávania zvuku, ovládač hudobného prehrávača, tlačidlo Roar a prepínač zdroja zvuku.

Creative Sound Blaster Roar 2 03

Prítomná je aj technológia Bluetooth a NFC. Reproduktor podporuje pripojenie dvoch zariadení naraz, pričom po vypnutí prvého sa automaticky spustí prehrávanie z druhého zariadenia. V prípade, ak je vypnutý reproduktor, stačí priložiť predtým spárovaný smartfón s NFC, reproduktor sa zapne a hudba sa začne automaticky prehrávať. Jediný problém po priložení sme zaznamenali pri smartfónoch Microsoft Lumia 950 a 950XL s Windows 10 Mobile, kde bolo treba telefón manuálne pripájať. Pri smartfónoch s Androidom však fungovalo všetko korektne.

Creative Sound Blaster Roar 2 04

Na hornej strane je vypínacie tlačidlo, ovládanie hlasitosti, Bluetooth/volanie, tri LED diódy indikujúce stav kapacity integrovanej batérie a NFC čip. Integrovaná batéria má podľa výrobcu vydržať 8 hodín, my sme reálne namerali 6-7 hodín. Nevýhodou je, že vždy keď zhasne jedna LED dióda z troch (t.j. zníži sa úroveň kapacity batérie), zníži sa aj hlasitosť reproduktora. Pre zachovanie predchádzajúcej hlasitosti je nutné pridať hlasitosť na zdroji zvuku, teda napr. na smartfóne.

Creative Sound Blaster Roar 2 05

Kvalita reprodukovaného zvuku je vynikajúca, tri aktívne a dva pasívne meniče svoju prácu odvádzajú naozaj dobre. Netušili sme, aký výsledok dokáže podávať malý prenosný reproduktor. Zvuk je vyrovnaný, čistý a dokonca aj basy znejú vynikajúco. Toto je produkt, ktorý nás svojimi basmi prekvapil. Ovládanie je intuitívne, poteší aj funkcia powerbanku, vďaka čomu možno z reproduktora nabíjať smartfón alebo tablet.

Creative Sound Blaster Roar 2 06

Roar 2 je vybavený aj integrovaným prehrávačom MP3 súborov (prehrá však aj WMA a WAV) vďaka čomu umožňuje používateľom prehrávať audio priamo z microSD pamäťovej karty. A keďže sú tu ovládacie prvky na vstavaný prehrávač (play/pause, dopredu a dozadu a zapnutie/vypnutie opakovania skladby) je pre používateľov veľmi dobrým spoločníkom na cesty. Integrovaný mikrofón v reproduktore nás prekvapil, ten poslúži na bežné využitie a nahrávanie na pamäťové karty je jednoduché.

Creative Sound Blaster Roar 2 09

Creative Sound Blaster Roar 2 je veľmi zaujímavý prenosný reproduktor, ktorý poteší kvalitným dielenským spracovaním z hliníka, kvalitou reprodukcie zvuku, širokou konektivitou a zaujímavými funkciami. Nepoteší však vyššia hmotnosť, či postupne klesajúca hlasitosť pri postupnom vybíjaní batérie. V prípade, ak hľadáte zaujímavý bezdrôtový reproduktor a vyššia hmotnosť nie je podstatná, môžeme tento model odporúčať.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 188×109×51 mm
Hmotnosť: 1000 gramov
Frekvenčný rozsah: 20 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon:  N/A
Menič:
Podporované profily: 2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Ion, 6000 mAh, výdrž 8 hodín
Ďalšie výhody: robusná hliníková konštrukcia, NFC
Farebné prevedenia: bielo-strieborná, čierno-strieborná

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Hliníková konštrukcia
+ Veľa funkcii reproduktora
+ Kvalita reprodukcie zvuku
+ Elegantný dizajn
+ Podpora NFC

Mínusy
– Vysoká hmotnosť
– Klesajúca hlasitosť pri vybíjaní

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Sound Blaster Roar 2 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative