Domov Audio Recenzia: Creative Sound Blaster Inferno

Recenzia: Creative Sound Blaster Inferno

Zdielať

Pod týmto názvom výrobca ponúka herné slúchadlá s odpojiteľným mikrofónom a to za dostupnú cenu okolo 40 eur. Štandardný 3,5 mm audio jack je ľahko pripojiteľný k počítačom aj mobilným zariadeniam. Povrch slúchadiel je ladený do červeno-čiernej farby, ich spracovanie je z plastu a látkových náušníkov. Hmotnosť predstavuje 212 gramov.

Creative Sound Blaster Inferno 01

Na kábli je ovládanie hlasitosti, potenciometer je však veľmi jemný a ľahko sa pri trení o tričko posunie a zmení hlasitosť. Je tu tiež možnosť nastavenia mikrofónu, jeho zapnutie a stlmenie. Slúchadlá majú kábel so štvorpólovým konektorom, v balení sa nachádza aj rozdvojka na mikrofón a dva audio konektory.

Creative Sound Blaster Inferno 02

O zvuk slúchadiel sa starajú 40 mm FullSpectrum meniče a pre pohodlné počúvanie je tu polstrovanie náušníkov s ľahkým hlavovým mostom. S výsledkom reprodukcie sme boli spokojní, počuteľné sú všetky frekvenčné pásma. Pomer basov, stredov aj výšok je vyvážený a hudba znie veľmi dobre, pri maximálnej hlasitosti slúchadiel sme si však všimli mierne skreslenie.

Creative Sound Blaster Inferno 03

Nevýhodou slúchadiel je slabá izolácia hluku z okolia, v prípade cestovania v doprave či hlučnejšom prostredí je počúvanie výrazne rušené zvukmi z okolia. Pri vyššej hlasitosti tiež slúchadlá počuť v tichej miestnosti. Tak ako prepúšťajú zvuk dnu do slúchadiel, tak ich prepúšťajú aj von.

Creative Sound Blaster Inferno 04

Oceňujeme odpojiteľný mikrofón s ohybným ramenom. V prípade, ak nepotrebujeme mikrofón, napr. pri pozeraní filmu, alebo počúvaní hudby, nám nebude prekážať. Kedykoľvek ho tak možno pripojiť a odpojiť, na rozdiel od káblu k slúchadlám je tak modulárny a dá sa meniť podľa potreby.

Creative Sound Blaster Inferno 05

Oceňujeme kvalitnú konštrukciu slúchadiel, pohodlné náušníky a vyrovnaný zvuk. Za 40 eur ide o veľmi dobrý produkt, ktorý má azda jediný nedostatok: horšiu izoláciu okolitého hluku. Odpojiteľný mikrofón je fajn, niektorí by možno ocenili aj odpojiteľný kábel k slúchadlám.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 230×130×20 mm
Hmotnosť: 212 gramov
Frekvenčný rozsah: 20 – 20000 Hz
Menič: 40 mm FullSpectrum
Citlivosť: 115 dB/mW
Pripojenie: 3,5 mm audio jack
Výstupný výkon: neudané
Ďalšie výhody: odpojiteľný mikrofón
Farebné prevedenia: čierno-červená

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalitné spracovanie
+ Reprodukcia zvuku
+ Prijateľná cena
+ Nízka hmotnosť
+ Komfort pri používaní
+ Pomer cena/výkon
+ Odnímateľný mikrofón

Mínusy
– Horšia izolácia okolitého hluku
– Skreslenie pri maximálnej hlasitosti

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Sound Blaster Inferno poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

Ďalšie odborné recenzie na slúchadlá Creative Sound Blaster Inferno nájdete na Recenzie.SME.sk