Domov Novinky Sony Xperia Z4 Tablet: Výkonný a vodeodolný

Sony Xperia Z4 Tablet: Výkonný a vodeodolný

Zdielať

Spoločnosť Sony na veľtrhu v Barcelone predstavila svoj nový high-end tablet, ktorý si zakladá na svojich predchodcoch, pričom odstraňuje nedostatky a vylepšuje zvyšok. Ide o najľahší (395 gramov) a najtenší (6,1 mm) 10“ tablet na trhu, ktorý poráža dokonca tablet Apple iPad Air 2.

sony xperia z4 tablet 01

Tablet disponuje 10,1” displejom s rozlíšením 2K, ktorý sa podľa výrobcu radí medzi to najlepšie, čo nájdeme na trhu. Výrobca doňho integroval čip Qualcomm Snapdragon 810 podporujúci 64-bitové operácie, o grafiku sa bude starať čip Adreno 430.

Operačná pamäť má 3 GB a vnútorná pamäť má 32 GB. Je tu aj slot na pamäťové karty microSD, podpora 4G/LTE sietí či ostatných bezdrôtových štandardov. Tablet sa môže pochváliť ochranou IP68, takže sa nemusíte báť s ním chodiť aj do vody či prašného prostredia.

sony xperia z4 tablet 02

Zadný 8 MPx fotoaparát má senzor Sony ExmorRS, ktorý poskytne dostatočnú kvalitu na každodenné fotenie, vpredu nájdeme 5 MPx fotoaparát a stereo reproduktory. Batéria má kapacitu 6000 mAh, čo podľa výrobcu vydrží až na 17 hodín prehrávania videa.

Operačný systém je najnovší Android 5.0 Lollipop, ktorý obohacuje grafická nadstavba od Sony – TimeScape. K dispozícii bude v dvoch farebných vyhotoveniach (čierna, biela) v júni tohto roka, dostupné budú LTE aj Wi-Fi modely. Cena zatiaľ nie je známa, podľa odhadov si však môžeme pripraviť zhruba 500 eur.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Sony Xperia Z3 Compact Tablet SGP611CE poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Sony Xperia Z3 Compact Tablet SGP621CE poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: TS