Domov Audio Recenzia: Creative Sound Blaster FRee

Recenzia: Creative Sound Blaster FRee

Zdielať

Bezdrôtový reproduktor Creative Sound Blaster FRee môže byť dobrým spoločníkom na cesty vďaka zvýšenej vodeodolnosti, pričom má aj prijateľné rozmery na to, aby sa zmestil do batohu. Navyše vďaka odolnosti ho možno počas cestovania na bicykli umiestniť aj do pozície stojana na fľašku. V balení je napájací kábel microUSB-USB a návody. Reproduktor je dostupný v čiernej a bielej farbe za cenu okolo 80 eur.

Creative Sound Blaster FRee 01

Hoci je zariadenie z plastu, má povrch príjemný na dotyk. Na hornej strane je štvorica ovládacích tlačidiel: vypínač, Bluetooth, plus a mínus na reguláciu hlasitosti. Tie dopĺňajú tri diódy na zobrazenie stavu nabitia integrovanej batérie.

Creative Sound Blaster FRee 02

Na zadnej strane sa pod gumenou krytkou nachádza 3,5 mm audio jack a microUSB konektor, ktorým sa zariadenie nabíja. Je tu tiež microSD slot pre pamäťové karty, cez ktorý možno priamo prehrávať hudbu z multimediálnych súborov. V zadnej časti sú ovládacie prvky pre takéto prehrávanie, ktoré dopĺňa pasívna membrána pre zvýraznenie basov.

Creative Sound Blaster FRee 03

Bezdrôtové pripojenie cez Bluetooth je jednoduché. Stačí stlačiť tlačidlo „Bluetooth“ a počkať kým zaznie z reproduktora pípnutie. Vtedy je zariadenie v režime párovania, stačí na mobilnom zariadení zapnúť Bluetooth a vyhľadať reproduktor.

Creative Sound Blaster FRee 04

Tento model je však jedinečný tým, že na rozdiel od väčšiny Bluetooth reproduktorov je vybavený vstavaným prehrávačom hudobných formátov. Vďaka tomu je model samostatným produktom, ku ktorému nie je potrebné pripájať smartfón či iné mobilné zariadenie.

Creative Sound Blaster FRee 05

Reproduktor umožňuje prehrávať hudobné súbory z microSD karty do veľkosti 32 GB vo formátoch MP3, FLAC a WAV, pričom pri testovaní sme nenatrafili na problémy, zvuk hral plynulo a bez oneskorenia.

Creative Sound Blaster FRee 06

Samozrejmosťou je možnosť prehrávať hudbu bezdrôtovo vďaka technológii Bluetooth 4.0. Vďaka linkovému vstupu tiež možno reproduktor prepojiť aj cez linkový vstup (3,5 mm audio jack konektor) alebo digitálne cez microUSB konektor.

Creative Sound Blaster FRee 07

Výrobca udáva výdrž batérie na 10 hodín prehrávania hudby, čo sa nám aj počas nášho testu podarilo dosiahnuť zhruba pri 50% hlasitosti. Výdrž však závisí podľa úrovne počúvania hudby. Reprodukcia zvuku je výborná, reproduktor má dva 40 mm neodýmové meniče ktoré s pasívnou membránou slúžia na zvýraznenie basov.

Creative Sound Blaster FRee 08

Hudobný výkon 8W je dostatočne hlasný na ozvučenie veľkej izby či väčšej miestnosti. Na reproduktore oceňujeme vstavaný prehrávač, pekný dizajn a kvalitné konštrukčné spracovanie. Creative Sound Blaster FRee je zaujímavý najmä vďaka prijateľným rozmerom a tiež tým, že je navrhnutý s ohľadom na mobilitu.

Creative Sound Blaster FRee 01

Jeho rozmery sú prispôsobené tak, aby používateľovi pri prenášaní nezaberal veľa miesta. Možno si ho tak zobrať kdekoľvek a vďaka prítomnému integrovanému prehrávaču nie je nutné mať so sebou ďalší zdroj hudby. Oceňujeme výdrž 10 hodín, či kvalitu konštrukčného spracovania. Poteší aj prítomný hands-free, vďaka ktorému možno použiť reproduktor aj na telefonické hovory.


Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 201×71×69 mm
Hmotnosť: 450 gramov
Frekvenčný rozsah: 80 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB, microSD
Výstupný výkon:  2× 4 Watt
Menič: 2× 40 mm
Podporované profily: A2DP, AVRCP, HFP
Batéria: vstavaná Li-Ion, N/A mAh, výdrž 10 hodín
Ďalšie výhody: integrovaný prehrávač hudby, vodeodolnosť, hands-free
Farebné prevedenia: čierna a biela

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Vstavaný prehrávač multimédií
+ Zaujímavý dizajn reproduktora
+ Zvýšená odolnosť voči vode
+ Kvalita reprodukcie zvuku
+ Kompaktné rozmery produktu
+ 10 hodinová výdrž batérie

Mínusy
– Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Sound Blaster Free poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative