Domov Audio Recenzia: Creative Hitz MA2300 & MA2400

Recenzia: Creative Hitz MA2300 & MA2400

Zdielať

Creative hitz 2300 (2)Do redakcie nám dorazili na test ďalšie kvalitné slúchadlá, tentokrát sme pre Vás pripravili porovnanie slúchadiel od firmy Creative. Ide o Hitz MA2300 a Hitz MA2400. Obidve slúchadlá ponúkajú prémiový zvuk, skvelé basy a výšky, plochý kábel a mnoho ďalšieho.

Slúchadlá Creative Hitz MA2300 sú papierovo “slabšie“ z dvojice našich duelantov. Hmotnosť 138 gramov je prijateľná a vzhľadom na plastové spracovanie aj pochopiteľná. Slúchadlá nikde nevŕzgajú, držia pevne a celkové spracovanie je na kvalitnej úrovni. Neodymový magnet s priemerom 30 mm poskytuje priemerne kvalitné basy. Kábel má dĺžku 1,2 metra, nachádza sa na ňom jedno tlačidlo a mikrofón.

Druhé z našej dvojice sú slúchadlá Creative Hitz MA2400. Hmotnosť 140 gramov je takmer na nerozoznanie od Creative Hitz MA2300. Spracovanie je na rovnakej úrovni, nič nevŕzga a neškrípe. Kábel má rovnakú dĺžku s jediným rozdielom v ovládaní, ktoré poskytuje aj reguláciu hlasitosti. Drahšie slúchadlá z našej dvojice testovaných ponúkajú 34mm neodymový magnet, ktorý zabezpečuje o trochu kvalitnejšie, basy ktoré už uspokoja potreby nejedného hudobného nadšenca.

Creative hitz 2300-3

Spracovanie oboch slúchadiel je síce plastové, ale zodpovedá ich cene okolo 35 eur. Hmotnostný rozdiel je takmer zanedbateľný a u nás v redakcii sme ho nepocítili. Slúchadlá sa vyrábajú vo viacerých farebných vyhotoveniach, bola jediná vec, ktorá nám umožnovala ich z počiatku rozlíšiť.

Kábel je kvalitný a je jednou z najväčších predností slúchadiel. Ploché spracovanie zabezpečuje, že sa nezamotá, ani keď sú slúchadlá pohodené v taške. Mikrofón na kábli umožňuje telefonovať a ponúka neskreslený a čistý zvuk. Creative Hitz MA2300 sú vybavené jediným tlačidlom na ovládanie prehrávania, prijatie hovoru alebo jeho ukončenie. Na rozdiel od nich ale Creative Hitz MA2400 ponúka ešte aj pridanú hodnotu v podobe posuvného ovládača hlasitosti. Dĺžka je dostatočných 120 cm a ukončený je pozláteným 3,5 mm jack konektorom.

Či už ste vášnivý poslucháč hudby, filmový maniak, hráč PC hier, alebo len bežný používateľ, slúchadlá sú určené práve pre vás. Pohodlné náušníky a polstrovaný hlavový most poskytujú maximálny komfort aj pri dlhom nosení. Obe slúchadlá dobre izolujú okolitý zvuk. Náušníky možno navyše zložiť na plocho, aby nezaberali veľa miesta.

Ďalší rozdiel nachádzame, keď sa dostaneme k basom. 34 mm neodymový magnet pri Creative Hitz MA2400 ponúka lepšie basy ako 30 mm magnet ukrytý v Creative Hitz MA2300. Rozdiel nie je extrémny, ale je počuteľný aj pre laika. Výšky a celkové zvukové podanie je u oboch z dvojice kvalitné a dá sa počúvať aj dlhé hodiny bez toho, aby vás rozboleli uši. Slúchadlá sme testovali na rôznych žánroch hudby a hrách. Nemali problém si poradiť ani s jedným a musíme pochváliť zvukové podanie pri filmoch.

Tak a na záver zhrnutie. Obe slúchadlá sú kvalitné a chybu nespravíte kúpou ani jedných z nich. Aby sme však boli objektívni, musíme skôr odporúčať Creative Hitz MA2400, ktoré stoja len o pár eur viac ako Creative Hitz MA2300 a ponúknu ovládanie hlasitosti, ale hlavne kvalitnejšie basy.

Parametre a špecifikácie:

  Creative Hitz MA2300 Creative Hitz MA2400
Hmotnosť 138 gramov 140 gramov
Typ slúchadiel Klasické Klasické
Mikrofón Áno Áno
Typ konektoru 3,5 mm pozlátený jack 3,5 mm pozlátený jack
Dĺžka kábla 1,2 metra 1,2 metra
Ovládanie hlasitosti Áno Áno
Veľkosť prevodníkov 30 mm 34 mm
Magnet Neodymový Neodymový
Frekvenčná odozva 15 – 20 000 Hz 15 – 20 000 Hz

Creative Hitz MA2300

Hodnotenie: 70%

Plusy
+ Dizajn
+ Izolácia okolitého zvuku

Mínusy
– Slabšie basy (čiastočne rieši ekvalizér)

Vývoj cien podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative HITZ MA2300 poskytuje server Heureka.sk

Creative Hitz MA2400

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Basy
+ Dizajn
+ Izolácia okolitého zvuku

Mínusy
– Ovládanie hlasitosti občas posuniete aj mimovoľne

Vývoj cien podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative HITZ MA2400 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno