Domov Audio Recenzia: Creative D80

Recenzia: Creative D80

Zdielať

Creative_D80_02Spoločnosť Creative, ktorá je známa ako výrobca MP3 prehrávačov či reproduktorov, predstavuje univerzálne bezdrôtové reproduktory Creative D80, ktoré možno použiť kdekoľvek sa vám zachce. Zariadenie umožní počúvanie hudby napríklad z iPodu alebo iPhonu, ale tiež ho možno prepojiť s notebookom pomocou Bluetooth. 

Reproduktory Creative D80 vyzerajú na prvý pohľad ako dva guľaté reproduktory bez podstavca, spojené v jednom kuse, medzi ktorými sa nachádzajú ovládacie prvky. Ak by sme to vzali z geometrického hľadiska, ide o zaoblený obdĺžnik. Výnimkou je azda len čelná strana. Čo sa týka ovládacích prvkov, vpredu je dostupný 3,5 mm jack, ovládač hlasitosti a tlačidlo so symbolom Bluetooth. Vzadu v strede je konektor napájania a vypínač.

Creative_D80_01

Ak zapíname reproduktor po prvýkrát, hneď po zapnutí začne rýchlo blikať zelená kontrolka tlačidla Bluetooth, ktorá symbolizuje režim párovania. Na druhom zariadení ho stačí vyhľadať a zadať kód 0000. Následne je párovanie úspešné. Toto tlačidlo slúži aj na rýchle pripojenie, alebo odpojenie. Musíme však vytknúť jeden neduh pri pripojení cez Bluetooth, čo sa týka kvality zvuku. Od reproduktora, ktorý je k tomu priam určený, by sme čakali lepšiu kvalitu zvuku.

Creative_D80_03

Zvuk znie dosť plechovo, pri používaní som preto radšej používal linkový vstup, pri ktorom sa tento druh neduhu už neobjavoval. Ovládač hlasitosti reproduktora fungoval iba v prípade pripojenia cez Bluteooth a v prípade linkového vstupu bol nepoužiteľný.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 32,5×10×10 cm (V׊×H)
Hmotnosť: 1,06 kg
Verzia Bluetooth: Bluetooth 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate)
Podporované profily Bluetooth: A2DP (bezdrôtová stereo technológia Bluetooth), AVRCP (diaľkové ovládanie technológiou Bluetooth)
Podporované kodeky: SBC
Dosah: 10 metrov v otvorenom priestore

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Pekný dizajn, kvalitné spracovanie
+ Kvalitný zvuk pri prenose cez audiokábel
+ Kkompaktná veľkosť a rozmery
+ Rýchle párovanie zariadení
+ Prijateľná cena
+ Rôzne farebné vyhotovenia

Mínusy
– Nízka kvalita prenosu zvuku cez Bluetooth
– Ovládač hlasitosti nefunguje pri linkovom pripojení

Zapožičal: Creative