Domov Audio Recenzia: Creative D5x

Recenzia: Creative D5x

Zdielať

Creative_D5x_01Creative D5x je kompaktný bezdrôtový modulárny reproduktor bez káblov (ak nerátame napájací kábel). Okrem toho môže slúžiť aj ako dokovacia stanica pre mobilné zariadenia a aktívny bezdrôtový reproduktor je len jednou z funkcií noviniek. Stačí, ak pridáme subwoofer, a tým vytvoríme systém 2.1., a to bez akýchkoľvek zbytočných káblov.

Z geometrického hľadiska reproduktor vyzerá ako čierny podlhovastý kváder. V strede sa nachádza úzky lesklý pruh, kde sú ukryté ovládacie prvky. Dotykové tlačidlá na čelnej strane CONNECT a LINE poslúžia pre nastavenie konfigurácie, pripojenie prístrojov a nastavenie hlasitosti . Vzadu sa nachádza iba tlačidlo pre vypnutie. Okrem toho tu však nájdeme dva konektory – jeden 3,5 mm jack na linkový vstup ako AUX IN a druhý na napájanie z adaptéra.

Creative_D5x_02

Samotný reproduktor je pomerne ťažký. Je osadený dvoma širokopásmovými meničmi priemeru 2,75“ a basom na kvalite pridáva vzadu vyvedený bassreflex.

Creative_D5x_03

Zaujímavosťou D5x je variabilita. Môžete mať jeden alebo až tri reproduktory, kde si môžete nastaviť, či pôjde o multi-kanálovú , alebo party reprodukciu. V prípade troch reproduktorov v multi-kanálovom režime je potom možnosť nastavenia pravého, stredného a ľavého reproduktora. Teda v tomto prípade možno vytvoriť zostavu domáceho kina 3.0, prípadne 3.1, v prípade použitia subwoofera DSx. Všetko funguje samozrejme bezdrôtovo.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 42,5×9×11 cm (V׊×H)
Hmotnosť: 3,8 kg
Verzia Bluetooth: Bluetooth 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate)
Podporované profily Bluetooth: A2DP (bezdrôtová stereo technológia Bluetooth), AVRCP (diaľkové ovládanie technológiou Bluetooth)
Podporované kodeky: SBC
Dosah: 10 metrov v otvorenom priestore

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Pekný dizajn, kvalitné spracovanie
+ Kvalitný zvuk pri prenose cez audiokábel
+ Kompaktná veľkosť a rozmery
+ Rýchle párovanie zariadení
+ Elegantné ovládanie hlasitosti na dotykovej ploche
+ Široká variabilita

Mínusy
– Komplikované párovanie so subwooferom DSx
– Nízka kvalita prenosu zvuku cez Bluetooth
– Vysoká cena

Zapožičal: Creative