Domov Audio Recenzia: Creative Airwave

Recenzia: Creative Airwave

Zdielať

Creative AirwaveSpoločnosť Creative pre svojich zákazníkov pripravila viacero produktov a jeden z nich nám prišiel na testovanie. Produkt s názvom Airwave  je bezdrôtový reproduktor trojuholníkového tvaru. Jeho rozmery sú 110×260×110 mm a hmotnosť 890 gramov. Dodávaný je v štyroch farebných verziách: čierna, ružová, zelená a modrá.

V balení sme spolu s reproduktorom našli dokumenty a microUSB kábel. Pri prvom pohľade nás zaujal svojím tvarom. Spodná časť disponuje dvoma gumenými nožičkami, ktoré zabránia šmýkaniu na klzkom povrchu. V prednej časti sú dva výkonné širokopásmové reproduktory, ktoré zabezpečujú špičkový priestorový zvuk.

Creative Airwave-3

Zadná časť disponuje technológiou NFC (Near Field Communications), ktorá umožňuje ľahké spárovanie jedným dotykom. Stačí na reproduktor kliknúť smartfónom s Bluetooth a podporou technológie NFC. Taktiež sme tu našli integrovaný vstup Aux-in, čo je ďalší spôsob prehrávania hudby. Ďalej tu nájdeme microUSB vstup pre nabíjanie reproduktora. Na jedno nabitie vám reproduktor vydrží až 12 hodín, čo je veľmi dobrá výdrž. Zároveň treba dodať, že výdrž záleží aj na tom, akú hlasitosť máte nastavenú a aké používate prepojenie na prehrávanie hudby.

Creative Airwave -2

Na hornej zaoblenej hrane je všetko potrebné k ovládaniu. Prvé tlačidlo slúži na zapnutie, vypnutie reproduktoru. To isté tlačidlo slúži na spárovanie reproduktora a  zariadenia. Vedľa tohto tlačidla je ovládanie hlasitosti, mikrofón a LED dióda na signalizáciu zapnutia zariadenia či signalizáciu vybitia batérie. Áno, reproduktor disponuje mikrofónom. Tento mikrofón skvele poslúži na hlasitý hovor zo smartfónu. To znamená, že ak počúvate hudbu a príde hovor – nemusí sa prerušiť spojenie na prijatie hovoru, ale stačí prijať hovor a komunikovať cez Creative Airwave.

Creative Airwave-4

To, čo nás trošku prekvapilo pri zapnutí, vypnutí alebo pri režime vyhľadávania zariadenia pomocou Bluetooth, je skutočnosť, že sa ozýva ženský hlas ako napríklad „Powering On“, ,,Powering Off“, atď. Napriek všetkému je to však len nepatrné mínus.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 110×260×110 mm
Hmotnosť: 890 gramov
Pripojenie: Bluetooth, Aux-in
Prítomnosť NFC: áno
Profil Bluetooth: A2DP (bezdrôtové stereofónne Bluetooth) , AVRCP (diaľkové ovládanie Bluetooth), HFP (profil pre hands-free)
Dosah Bluetooth: 10 metrov
Podporované kodeky: aptX , SBC
Napájanie: integrovaná lithium-polymérová batéria
Výdrž na jedno nabitie: 12 hodín
Farba: čierna, ružová, zelená, modrá

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Spracovanie
+ NFC
+ Kvalita zvuku
+ Možnosť použitia pri telefonovaní
+ Výdrž na jedno nabitie

Mínusy
– Ženský hlas pri činnostiach zapnutia/vypnutia a podobne
– Chýba nabíjací adaptér (v balení je len microUSB kábel)

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Airwave poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung predstavuje novinky pre európskych spotrebiteľov
Nasledujúci článokOlympus Stylus SP-100 s 50× optickým zoomom
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno