Domov Periférie Recenzia: Corsair M65 RGB Gaming Mouse

Recenzia: Corsair M65 RGB Gaming Mouse

Zdielať

Corsair M65 RGB Gaming Mouse 01Herná ergonomická myš s rozlíšením 8200 dpi, závažiami a farebným trojzónovým podsvietením. M65 RGB má eloxované hliníkové telo, boky s úpravou soft-touch a plastovú hornú časť. Kábel je dostatočne dlhý, poflexovaný a tiahne sa od ľavej hornej strany. Rozmery myšky sú 116×76×33 mm, hmotnosť 115 gramov. Zospodu sa nachádzajú tri závažia, ktoré majú spolu 20,5 gramu, takže celková hmotnosť so závažiami je 135,5 gramu. To, čo nás zaujalo hneď na začiatku, je trojzónové podsvietenie. Rolovacie koliesko má modré podsvietenie, indikátor na zmenu citlivosti svieti na zeleno a logo Corsair je podsvietené na červeno.

Podsvietenie má zmysel v tme alebo pri zníženom osvetlení, dodáva tiež myške zaujímavý efekt. Podsvietenie možno prispôsobiť. Logo svieti červenou bez ohľadu na to, ktorú z 16,8 miliónov farieb si zvolíme. Indikátor DPI svieti, ak použijeme tlačidlo sniper, tak bliká na červeno. Tlačidlo sniper ocenia najmä hráči v hre, keďže je veľmi dobre dostupné, na dosah palca. Aj koliesko je navrhnuté v súlade s potrebami hráčov a tak bude okamžite dostupné s vysokou presnosťou.

Corsair M65 RGB Gaming Mouse 02Corsair M65 RGB Gaming Mouse 06

Spodná časť myšky je vyrobená z jedného kusu hliníka, okrem troch závaží sú tu aj klzné podložky. Tlačidlá myši sú vybavené spínačmi Omron. Reagujú veľmi dobre na kliknutia. Vrchná časť je z  lesklého plastu, ktorý zachytáva odtlačky prstov. V prípade nami testovanej bielej verzie však neboli výrazné.

Corsair M65 RGB Gaming Mouse 05Corsair M65 RGB Gaming Mouse 03

M65 RGB má celkovo osem tlačidiel, všetky sú programovateľné. Tlačidlá možno nastaviť podľa predstáv, rovnako sa dá zmeniť aj podsvietenie. Slúži na to aplikácia Corsair Utility Engine, ktorú možno stiahnuť zo stránok výrobcu.

Corsair Utility Engine 01Corsair Utility Engine 06

V tejto aplikácii v časti „Nastavenia“ je ponuka všeobecných nastavení, ako je jazyk (podporovaná je len angličtina a pár ďalších svetových jazykov), automatické spustenie po štarte Windows a ďalšie nastavenia. V programe môžu byť zobrazené všetky pripojené myšky alebo klávesnice.

Corsair Utility Engine 02 Corsair Utility Engine 07

Z programu sa dá nastavovať osvetlenie pre každé zariadení zvlášť, alebo je možné vypnúť podsvietenie. Je tu informácia aj o verzii firmware, ktorý môže byť v prípade potreby aktualizovaný.

Corsair Utility Engine 04 Corsair Utility Engine 05

Možnosť „Profily“ ponúka nastavenia tlačidiel. Keďže sú všetky programovateľné, je možné zmeniť ich funkciu podľa individuálnych potrieb. Výhodou je aj malá pamäť v myške, ktorá si tieto nastavenia zapamätá a po pripojení do iného zariadenia ostanú zachované.

Corsair Utility Engine 03 Corsair Utility Engine 06

V programe „Corsair Utility Engine“ sa dajú nastaviť aj jednotlivé možnosti citlivosti (DPI), ktoré sa uložia do pamäte myšky a medzi ktorými sa neskôr dá prepínať – na to slúžia dve tlačidlá, ktoré sa nachádzajú pri indikátore DPI.

Corsair M65 RGB Gaming Mouse 01Corsair M65 RGB Gaming Mouse 02

Corsair M65 RGB Gaming Mouse považujeme za veľmi dobrú hernú myš, ktorá je zaujímavá svojim trojzónovým podsvietením a veľmi dobre sa drží v ruke. Okrem lesklého plastu na hornom povrchu, ktorý zachytáva odtlačky prstov, jej nevyčítame nič.

Vďaka trojzónovému podsvieteniu udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Corsair M65 RGB Gaming Mouse ocenenie Dizajn

Dizajn

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 116×76×33 mm
Hmotnosť: 115 gramov, 135,5 gramov so závažiami
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: trojzónové, nastaviteľné
Technológia: laser
Počet programovateľných tlačidiel: 8 ks
Citlivosť: 50 – 8200 DPI
Podpora: Windows, MAC OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Trojzónové podsvietenie
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Nastaviteľnosť tlačidiel, DPI
+ Corsair Utility Engine

Mínusy
– Lesklý plast zachytáva otlačky

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Corsair CH-9000110-EU poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Corsair Gaming M65 RGB Laser Gaming Mouse, CH-9000109-EU poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Corsair

3 komentárov

  1. Super myška! Používam ju už cca 2 mesiace a nemôžem sa sťažovať. Geniálna recenzia! Díky za ňu. A to hodnotenie je, myslím si, dosť férovo napísané. Aj mne vadí ten lesklý plast čo zachytáva otlačky a má „schopnosť“ zapackať sa. Inak super myš 🙂

Comments are closed.