Domov Novinky Samsungy sa predávajú slabšie

Samsungy sa predávajú slabšie

Zdielať

samsung_s5premium.01Samsung má za sebou zlé obdobie, pričom za hlavných vinníkov je označovaná najmä lacná čínska konkurencia, predovšetkým Xaiomi a tiež nedostatok záujemcov o vlajkovú loď Galaxy S5. Server Wall Street Journal teraz prišiel so správou, ktorá zverejňuje konkrétne čísla predajov v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

V prvých troch mesiacoch od začatia predaja predal Samsung 12 miliónov kusov Galaxy S5, čo je o 4 milióny menej, než v prípade modelu Galaxy S4 ao 40% menej, než bol predpoklad spoločnosti. Samsung očakával, že Galaxy S5 bude predajným hitom a vyrobil oveľa viac kusov, než bol schopný predať, v skladoch sa ich majú aktuálne nachádzať 4 milióny. S tým súvisí aj väčšie množstvo prostriedkov vynaložených na reklamu, ktorá mala slabé predaja postrčiť.

Samsung plánuje pre budúci rok zrušiť 25-30% modelov, dá sa povedať, že konečne. Ponuka sa stala neprehľadná. Okrem toho CEO spoločnosti mal osekaný plat na polovicu, cca 250 000 dolárov mesačne, dokonca mu podľa niektorých zdrojov hrozí vyhadzov.

Zdroj: TheVerge