Domov Periférie Recenzia: Corsair Katar Optical Gaming Mouse

Recenzia: Corsair Katar Optical Gaming Mouse

Zdielať

Spoločnosť Corsair má v portfóliu viacero myší. V redakcii sme testovali model Katar Optical, ktorý na prvý pohľad zaujme jednoduchým, ľahkým a štýlovým telom. Čo všetko ale okrem toho ponúka?

Corsair Katar Optical 01

Corsair Katar Optical 02

Balenie je takmer totožné s myšou Scimitar RGB, ktorej recenziu sme priniesli minulý týždeň. Výrobca tiež uvádza už priamo na balení tri hlavné výhody myšky – ľahkú hmotnosť, zameranie na profesionálnych hráčov a prítomnosť optického senzora s citlivosťou až 8000 DPI. Testovaná myš je univerzálna a je určená pre ľavákov aj pre pravákov. Hoci bočné tlačidlá chýbajú, vzhľadom na univerzálnosť to nepovažujeme za nevýhodu.

Corsair Katar Optical 14

Corsair Katar Optical 04

Na ľavej strane je pohodlná gumená plocha na uchopenie myši do ruky. Textúra je podobá povrchu, ktorý je prítomný na pravej strane Scimitaru. To, čo nás však už na prvý moment ohúrilo je extrémne nízka hmotnosť myšky – len 85 gramov! Aj vďaka tomu je práca pohodlná. V porovnaní s konkurenčnými hernými myškami, ktoré majú  hmotnosť okolo 130 – 180 gramov je rozdiel cítiť hneď.

Corsair Katar Optical 05 Corsair Katar Optical 06

Celé šasi je okrem šedých gumených plôch sfarbené dočierna a keďže je táto farba matná, zachytáva odtlačky. Zdá sa, že aj pri tomto povrchu sa časom „vyšúcha“, pričom s podobnou situáciou sme sa stretli už pri viacerých myškách. Na chrbte myši je logo spoločnosti, ktoré sa po pripojení do počítača rozsvieti načerveno. Túto farbu nie je možné zmeniť. Štvrté tlačidlo myši (po ľavom, pravom a koliesku) je umiestnené pod kolieskom, jeho predvolené nastavenie je na zmenu citlivosti senzora.

Corsair Katar Optical 07 Corsair Katar Optical 08

Samotné koliesko je príjemné, ale pri rýchlom točení je hlučnejšie. Kábel je dlhý 1,8 metra, nie je poflexovaný a USB port je zvýraznený žltou farbou (žlto-čierny konektor používa aj Scimitar). Podľa nás ide o zaujímavý bonus, ktorý príde vhod najmä pre používateľov, ktorí majú v počítači desiatky USB káblov a nevedia ich rozlíšiť. Myš je celkovo pekná, ale zamrzí len jedno prídavné tlačidlo, matný povrch a gumený kábel.
Corsair Katar Optical 10Corsair Katar Optical 03

Na prispôsobenie jediného tlačidla pri koliesku a úpravy DPI bez jeho použitia je potrebný softvér Corsair Utility Engine. Hoci nie je možné zmeniť červenú farbu podsvietenia, možno ho vypnúť. V CUE je možno tiež nastaviť myš aj podľa profilov vytvorených profesionálnymi hráčmi e-sports, či na stredné tlačidlo vytvoriť a nastaviť makro. Pri používaní sme nenarazili na problémy, s používateľským komfortom aj ergonómiou sme spokojní. Optický senzor myši s citlivosťou od 100 do 8000 DPI je spoľahlivý a presný.

Corsair Katar Optical 11Corsair Katar Optical 12

Niektorým používateľom môže prekážať absencia bočných tlačidiel, jedno stredné tlačidlo túto nevýhodu síce čiastočne kompenzuje – nemusí však vyhovovať úplne všetkým. Celkovo je Corsair Katar Optical malá, veľmi ľahká, pekná a  štýlová myš. Jej problémom je ale trochu vyššia cena – približne 35 eur. To je na základnú, aj keď hernú myš viac ako by sme očakávali. Za nevýhodu považujeme nemožnosť zmeny podsvietenia a chýbajúce bočné tlačidlá, ktoré sú daňou za obojručný dizajn. Myš odporúčame, keďže ponúka veľa funkcií, je vhodná pre hráčov, multimediálnych nadšencov a tiež aj do kancelárie.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 111×64×38 mm
Hmotnosť: 85 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Prevedenie: obojručné
Podsvietenie: červené
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 4 ks
Citlivosť: 100 – 8000 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Extrémne nízka hmotnosť
+ Veľmi malé rozmery myši
+ Príjemné držanie v ruke
+ Kvalitný optický senzor a tlačidlá

Mínusy
– Pre niekoho vyššia cena
– LED osvetlenie len červenej farby
– Matný povrch, ktorý sa časom vyšúcha

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Corsair Katar Optical Gaming, CH-9000095 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Corsair