Domov Periférie Recenzia: Corsair Glaive RGB

Recenzia: Corsair Glaive RGB

Zdielať

Spoločnosť Corsair sa rozhodla vytvoriť myš Glaive RGB, určenú hlavne na hry, o čom svedčí pohodlný úchop a vymeniteľný bočný grip. Dokáže sa aj pri cene okolo 75 eur vyrovnať konkurencii? A čo všetko ponúka?

Balenie je takmer totožné s ostatnými modelmi od spoločnosti, farbou ide o typicky žlto-čierne prevedenie. Súčasťou balenia sú dva bočné gripy a tiež prenosné vrecko na bezpečné prenášanie. Myš je spracovaná z rôznych materiálov – z hliníka, plastu, či pogumovaného matného plastu. Testovaná myš je určená pre pravákov a je priam vhodná pre veľké dlane. Bočné tlačidlá sú dve a to len na ľavej strane, univerzálnosti myši to neprekáža. Ďalšie tlačidlo (po ľavom, pravom a koliesku) je umiestnené pod kolieskom, jeho predvolené nastavenie je na zmenu citlivosti senzora.

Samotné koliesko je príjemné, ale pri rýchlom točení je hlučnejšie. Kábel je dlhý 1,8 metra, je poflexovaný a USB port na konci je zvýraznený šedou farbou. Podľa nás ide o zaujímavý bonus, ktorý príde vhod najmä pre používateľov, ktorí majú v počítači desiatky USB káblov a nevedia ich rozlíšiť. Na chrbte myši je tiež logo spoločnosti, ktoré sa po pripojení do počítača rozsvieti, pričom túto farbu možno aj nastaviť. Hlavná výhoda testovanej myšky sú však odnímateľné bočné gripy.

Bočný grip je pevne uchytený nielen vďaka magnetu, ale aj vďaka presnému výrezu a hliníkovému lemu, ktorý zabezpečí, že grip sadne na presne určené miesto. Výmena gripu je pritom veľmi jednoduchá. Stačí ho iba jemne potiahnuť pri výreze a vymeniť za druhý grip. Povrch s textúrou je zdrsnený a veľmi príjemný, myška sa v ruke drží veľmi dobre, pričom počas používania sme ocenili, že padne vhod aj pre veľké dlane.

Myš je samozrejme podsvietená, odtiaľ aj názov „RGB“. Celkovo ponúka tri zóny na nastaviteľné podsvietenie, ktoré možno nastaviť z už dobre známeho softvéru Corsair Utility Engine. Podsvietené je logo na chrbte myšky, pozdĺžne pruhy po oboch stranách a tiež zóna z prednej strany, odkiaľ vychádza kábel. Na ľavej strane chrbta myši je tiež päť LED diód, ktoré indikujú rozlíšenie senzora.

V aplikácii možno programovať všetky klávesy – poteší aj podpora makier, nastavenia citlivosti či možnosť stiahnutia a nainštalovania aktualizácie priamo v aplikácii. Corsair Utility Engine takisto ponúka aj možnosť aktualizovať firmvér myšky a tak opraviť akékoľvek chyby, či pridať nové funkcie a vylepšiť staré. Čo sa používania týka, tu nemáme veľmi čo vytknúť. Poteší tiež špičkový senzor PixArt PMW 3367.

Corsair Glaive RGB je výborná hráčska myš, ktorá veľmi dobre padne aj do veľkých dlaní. Umožňuje pritom vymieňať bočné gripy a má príjemné matné spracovanie. Cenu okolo 75 eur považujeme primeranú k funkciám, škoda však vyššej hmotnosti. Poteší možnosť konfigurácie cez softvér, kvalitné konštrukčné spracovanie, komfortné bočné tlačidlá a tiež dostatočne dlhý poflexovaný kábel. Odporúčame.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 126×92×45 mm
Hmotnosť: ~122 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: trojzónové, nastaviteľné
Technológia: optické, PixArt PMW3367
Počet programovateľných tlačidiel: 5 ks
Citlivosť: 50 – 16000 DPI
Podpora: Windows, MAC OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Trojzónové RGB osvetlenie
+ Možnosť vymieňať bočné gripy
+ Veľmi dobré držanie v ruke
+ Softvér Corsair Utility Engine

Mínusy
– Vyššia hmotnosť myšky

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Corsair CH-9302011-EU poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Corsair CH-9302111-EU poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno