Domov Audio Recenzia: Corsair Gaming HS70 Wireless

Recenzia: Corsair Gaming HS70 Wireless

Zdielať

Spoločnosť Corsair má v svojom portfóliu veľa produktov, od herných a podsvietených káblových myšiek, mechanických klávesníc so spínačmi Cherry MX a pod. Má však aj audio, akým je bezdrôtový set 7.1 – Corsair Gaming HS70 Wireless.

Slúchadlá boli dodané v typickom balení pre tohto výrobcu – v krabici v čierno-oranžovej farbe. V balení je okrem slúchadiel aj odnímateľný mikrofón. Slúchadlá sú zamerané na ergonómiu a komfort, čo sa prejavuje pri celodennom počúvaní prostredníctvom nich. Počas celého dňa je nosenie veľmi pohodlné a slúchadlá netlačia. Konštrukčne sú spracované veľmi dobre a napriek tomu, že majú plastové telo, sú pevné.

Medzi používateľmi sú v poslednej dobe veľmi populárne slúchadlá s podporou 7.1 a ak sú bezdrôtové, je to ešte lepšie – prím tu hrá komfort. O prenos sa totiž stará bezdrôtová technológia Wi-Fi v 2,4 GHz pásme, k slúchadlám sa dodáva dongle do USB konektora, s ktorým slúchadlá komunikujú. Hoci je dosť veľký a niektorým môže prekážať, v balení je aj stojan s predlžovacím káblom na dongle, ktorý je dizajnovo veľmi pekný a používateľ ho môže položiť aj vedľa monitora.

Dosah slúchadiel od vysielača je podľa výrobcu 12 metrov. My sme reálne namerali o niečo menej, v panelákovom byte sme mali problém so signálom už po cca piatich metroch. To nás prekvapilo najmä preto, lebo slúchadlá komunikujú s USB dongle prijímačom cez Wi-Fi a očakávali by sme väčší dosah ako väčšina Bluetooth slúchadiel. Prenos zvuku je veľmi kvalitný, bez odozvy a nikdy sa neprerušil.

Náušníky sú polohovateľné s mäkkým polstrovaním pre pohodlné nosenie slúchadiel, na ušiach dobre držia, netlačia. Reprodukcia zvuku je veľmi dobrá, basy ani výšky nechýbajú a zvuk je určený nielen na filmy a hry, ale aj na počúvanie hudby. Počas počúvania možno upravovať aj nastavenia zvuku v softvéri od výrobcu, ktorý ponúka množstvo profilov. Tu možno nastaviť aj režimy kanálov, či zvoliť intenzitu rôznych frekvenčných pásem.

O kvalitu zvuku sa starajú 50 mm meniče s rozsahom 20 – 20000 Hz. Kapacita batérie, integrovanej v slúchadlách, je 500 mAh a umožňuje prehrávať hudbu počas desiatich hodín. Slúchadlá okrem kvalitného zvuku ponúkajú aj mikrofón, ktorý možno odpojiť. Oceňujeme veľmi dobrý útlm okolitého ruchu a automatické vypnutie slúchadiel, ak sú neaktívne, čo šetrí integrovanú batériu. V prípade, že slúchadlám dochádza energia, upozorňujú na to pípnutím v päťminútových intervaloch a konektor microUSB na ľavom slúchadle, ktorý slúži na nabíjanie svieti na červeno.

Posuvný regulátor na ovládanie hlasitosti je na ľavom náučníku spolu s tlačidlom na aktiváciu a deaktiváciu mikrofónu; tlačidlo na zapínanie a vypínanie slúchadiel je na pravom náučníku, ktorý počas prevádzky bliká na zeleno. Na test slúchadiel sme používali pre tento účel najlepšiu možnú službu – Tidal HiFi v bezstratovej kvalite. Kvalita reprodukcie zvuku je veľmi dobrá, nezaznamenali sme väčšie problémy. Iste, slúchadlá za 300 eur má lepší zvuk – tieto sú určené skôr pre hráčov a multimediálnych nadšencov, audiofil siahne po inej kategórií.

Celkovo slúchadlá považujeme ako stvorené na hranie hier, ale tiež vhodné na sledovanie filmov. Výrobca ich predáva za cenu 100 dolárov čo nie je málo, avšak na trhu sú aj oveľa drahšie modely. V tomto navyše nie je žiadne podsvietenie. Ale povedzme si pravdu, o tom slúchadlá nie sú a je lepšie, ak výrobca staví na lepší zvuk. Za nevýhodu považujeme možnosť pripojenia iba bezdrôtovo cez dongle, chýba akákoľvek iná možnosť pripojenia.Parametre a špecifikácie:

Meniče: 50 mm
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Konektivita: USB dongle (zvuková karta)
Hmotnosť: 330 gramov
Ďalšie výhody: pohodlné nosenie slúchadiel
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Ergonómia slúchadiel
+ Veľmi pohodlné nosenie
+ Odnímateľný mikrofón
+ Dodávaný softvér CUE
+ Priestorový 7.1 zvuk
+ Výborné basy aj výšky
+ Veľmi dobrý útlm ruchu

Mínusy
– Chýba RGB podsvietenie
– Dosah reálne 5 metrov
– Pripojenie iba cez USB

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je k dispozícii )

Zapožičal: Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno