Domov Periférie Recenzia: Axago PWB-E6

Recenzia: Axago PWB-E6

Zdielať

Axago PWB-E6 01Externé batérie sú populárne, je to časť segmentu mobilného príslušenstva. Axago je český výrobca, ktorý sa zameriava na rôzne príslušenstvo a jedným z nich je aj model PWB-E6 alebo E4. Modely sa líšia iba kapacitou a stoja do 20 eur. V dnešnom svete mobilných zariadení, keď výkon zariadenia raketovo stúpa a nároky na batériu s ním, sú externé batérie snáď nutným príslušenstvom každého majiteľa smartfónu.

Axago ponúka pomerne lacné riešenie a vysokou kapacitou. Skrýva sa niekde háčik? Šetrilo sa na niečom? Predajné balenie obsahuje iba 15 cm prepojovací microUSB-USB kábel a dokumenty ako je návod a informácie o produkte. Výrobca predpokladá, že budete mať svojou microUSB nabíjačku, alebo budete nabíjať cez počítač s dodaným káblom, ktoré sa nachádza v balení.

Axago PWB-E6 05

Okrem microUSB a USB konektora sa na zariadení nachádza LED dióda, ktorá svieti a v tmavých situáciách poslúži. Na hornej strane sa nachádzajú štyri stavové LED diódy, ktoré indikujú stav nabitia vnútornej batérie powerbanky (100-75%, 75-50%, 50-25% a 25-0%). LEDky svietia dostatočne silno, ale stav indikujú stav iba po stlačení jediného tlačidla po dobu asi 15 sekúnd, alebo po pripojení k nabíjaného zariadenia k powerbanke. Oceňujeme, že diódy nerušia.

Axago PWB-E6 02

Batéria obsahuje tri články, ktoré majú spolu kapacitu 6600 mAh, lacnejší model PWB-E4 má nižšiu kapacitu – 4400 mAh. Za vážny nedostatok považujeme fakt, že externú batériu (powerbank) možno nabíjať iba Ampérovou nabíjačkou, čo znamená, že sa nabije za cca šesť hodín.

Axago PWB-E6 06

Rovnako ako nabíjanie, tak aj vybíjanie je možné iba prúde Ampér. Niektoré tablety, hlavne tie od spoločnosti Apple môžu mať problém a to preto, lebo nerozpoznajú nabíjanie pokiaľ nemá prúd dva Ampéri. Väčšina zariadení však nabíjačka spoľahlivo nabije.

Axago PWB-E6 03

Powerbank má tiež sériu ochrán: proti podvybitiu, prebitiu, skratu, preťaženiu a tiež proti napäťovým špičkám. Je vyrobená z pomerne tvrdého a kvalitného plastu, ktorý už nám počas testu bez škrabnutia prežil niekoľko pádov, napríklad na betón pri chôdzi, kedy nám vypadla pri nabíjaní z vrecka. Životnosť by mala byť pri správnom používaní okolo 300-500 nabíjacích cyklov. Rozmery sú 98×61×23 mm a hmotnosť 175 gramov.

Axago PWB-E6 04

Používanie je po mesiaci testovania bezproblémové, až na nižší prúd pri vybíjaní a nabíjaní je nabíjačka na svoju cenu veľmi výborná. Jej kúpu môžeme odporúčať. Okrem tejto externej batérie ponúka spoločnosť aj drahší model, ktorý zmenil dizajn, je vhodný pre náročnejších a kapacita sa zvýšila na 10400 mAh. Okrem toho pribudol jeden dvojampérový USB konektor.

Parametre a špecifikácie:

Batéria: Li-Ion
Kapacita: 3,7 Voltov / 6600 mAh
Rozmery: 99×61×23 mm
Hmotnosť: 190 gramov
Vstup: 5 Voltov, max. 1 Ampér
Výstup: 5 Voltov, max. 1 Ampér
Počet cyklov: min. 300

Hodnocenie: 80%

Plusy:
+ Pekný dizajn
+ Nízka cena
+ LED dióda na svietenie
+ kompaktné rozmery
+ Malá hmotnosť

Mínusy:
– Len jeden USB konektor
– 1 Ampér nabíjania a vybíjania
– Rýchle samovoľné vybíjanie pri nepoužívaní
– Krátky kábel v balení

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Nabíjačka AXAGO PWB-E6 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Axago

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno