Domov Novinky Guinnessova kniha rekordov pozná najtenší smartfón

Guinnessova kniha rekordov pozná najtenší smartfón

Zdielať

Gionee Elif S5.1Do Guinnessovej knihy rekordov bol zapísaný najtenší smartfón na svete. S hrúbkou len 5,15 mm tento titul získal čínsky model Gionee Elif S5.1, ktorý nie je na našom trhu dostupný. Titulom najtenšieho sa môže už dlhšiu dobu chváliť u nás skoro neznáma spoločnosť Gionee pôvodom z Číny.

Už začiatkom tohto roka bol predstavený model Gionee Elif S5.5, ktorý v páse meral 5,5 mm. Pár mesiacov potom nasledoval Gionee Elif S5.1, u ktorého sa výrobcovia podaril hrúbku znížiť dokonca len na 5,15 mm. Zásluhu na tom má nielen zdokonalenie výroby, ale tiež použitie menej výkonného hardvéru. Teraz sa spoločnosti podarilo svoj ​​najtenší smartfón sveta dostať aj do prestížnej Guinesovej knihy rekordov. Teda zatiaľ bol rekord iba shválený a do zoznamu bude zapísaný v najbližšej dobe.

Gionee Elif S5.1 má výbavu strednej triedy. O zobrazenie sa stará 4,8 palcový AMOLED displej s rozlíšením 1280×720 pixelov, je tu štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz, 1 GB RAM či LTE. Nechýba 8 MPx zadný fotoaparát, 2100 mAh batéria alebo operačný systém Android 4.4 KitKat s používateľskú nadstavbou Amigos OS 2.0.

Zdroj: PhoneArena.com