Domov Periférie Recenzia: Avacom Prisma PQ-10

Recenzia: Avacom Prisma PQ-10

Zdielať

Čoraz viac mobilných zariadení prichádza s veľkým výkonom, čoraz väčšou spotrebou a jemnejším displejom, čo sa podpisuje pod kratšiu výdrž, častokrát jednodennú. Riešením pre tieto zariadenia môžu byť externé batérie (powerbanky), ktoré sú veľmi populárnym a vyhľadávaným príslušenstvom pre mobilné zariadenia.

Otestovali sme 10000 mAh powerbanku Avacom Prisma PQ-10, ktorý prichádza v čiernej farbe, iné farebné verzie nie sú dostupné. Dizajn je minimalistický a spracovanie je celoplastové, konštrukcia je však dostatočne pevná. Za nevýhodu považujeme povrch, ktorý je citlivý na odtlačky prstov a tie vidieť najmä na čiernom povrchu. Ak by navyše výrobca použil hliník, produkt by vyzeral luxusnejšie. Rozmery testovaného modelu sú 140×75×14 mm a hmotnosť 268 gramov.

Pre používateľa je k dispozícii trojica portov – microUSB, USB-C a USB-A, pričom nabíjať powerbanku možno pomocou microUSB alebo USB-C. Nabíjanie mobilných zariadení z powerbanky sa dá robiť cez USB-C alebo USB-A (ide o klasický USB konektor). Jeden z konektorov (USB-C) teda možno použiť pre oba smery – pre nabíjanie powerbanky, aj na nabíjanie mobilných zariadení. Stav batérie ukazujú štyri modré LED diódy. Po stlačení zapínacieho tlačidla na hornej strane sa rozsvieti určitý počet LED diód a to podľa aktuálneho stavu nabitia powerbanky.

Hoci ide o pomerne ťažké a rozmerné zariadenie, iste poteší kapacita 10000 mAh, ktorou možno nabiť telefón niekoľkokrát. Tak ako každá powerbanka, aj tu je reálna kapacita nižšia ako deklarovaná – počas našich testov sme reálne mohli použiť 7400 mAh, čo je o 26% menšia kapacita ako deklaruje výrobca. Nabíjať powerbanku možno aj pomocou pribaleného káblu, nie je tu však nabíjačka. Výrobca počíta s tým, že bude používateľ powerbanku nabíjať so svojou nabíjačkou, pričom maximálny nabíjací prúd je 2A.

Powerbanka má tiež sériu ochrán: proti podvybitiu, prebitiu, skratu, preťaženiu a tiež proti napäťovým špičkám. Vďaka veľkému výstupnému prúdu dokáže zariadenie nabiť rýchlo, pre zariadenia s funkciou QuickCharging to znamená rýchle dobitie batérie. Dva USB porty umožňujú nabíjať dve mobilné zariadenia naraz, či už ide o smartfóny, tablety, alebo ďalšie prenosné zariadenia. Kto hľadá rýchly, pohodlný a spoľahlivý spôsob, ako nabiť prenosné zariadenia na cestách, Avacom Prisma PQ-10 ponúkne nielen pekný čierny dizajn, ale tiež dostatočne veľkú kapacitu batérie, či dva USB porty.

Parametre a špecifikácie:

Batéria: Li-Ion
Kapacita: 10000 mAh / reálne 7400 mAh
Rozmery: 140×75×14 mm
Hmotnosť: 268 gramov
Vstup: 1× microUSB alebo 1× USB-C, 5V/2A alebo 9V/2A
Výstup: 1× USB alebo 1× USB-C, 5V/3A alebo 9V/2A alebo 12V/1,5A
Počet cyklov: min. 500

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalitné konštrukčné spracovanie
+ Obojsmerné rýchle nabíjanie
+ Prijateľná cena, zaujímavý dizajn

Mínusy
– O 25% nižšia ako deklarovaná kapacita
– Uvítali by sme kovové spracovanie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Zapožičal: Avacom

Avacom Prisma PQ-10

20,00 €
9

Celkové hodnotenie

9.0/10

Plusy

  • Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Obojsmerné rýchle nabíjanie
  • Prijateľná cena, zaujímavý dizajn

Mínusy

  • O 25% nižšia ako deklarovaná kapacita
  • Uvítali by sme kovové spracovanie

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno