Domov Recenzie Recenzia: Arozzi Primo Woven Fabric

Recenzia: Arozzi Primo Woven Fabric

Zdielať

Spoločnosť Arozzi so sídlom vo Švédsku má v portfóliu herné stoličky a stoly už od roku 2015. Otestovali sme stoličku Primo Woven Fabric, jeden z najvybavenejších modelov výrobcu. Má pohodlné široké sedadlo a integrovanú bedrovú opierku.

V zásade vždy pri práci alebo hre na počítači, no zvlášť v časoch, keď prevláda systém home office, je potrebné mať čo najvhodnejšiu stoličku. Po jej poskladaní sme sa mohli presvedčiť, že ide o kvalitný model. Hneď na prvý pohľad zaujme sýto čierna farba, ktorú dopĺňa sivé logo. Oceňujeme konštrukčné spracovanie z kovu na väčšine miest, ktoré je kvalitné a doplnené aj o plastové časti (opierka na ruky). Páči sa nám aj jednoduchá montáž, ktorú zvládne každý. Výrobca vo veľkej krabici dodáva všetko potrebné, iba návod je na niektorých veciach trochu zmätočný a to zrejme z dôvodu, že je jeden pre viac modelov. Za chybu krásy považujeme fakt, že v našom prípade operadlo má určité geometrické nepresnosti (ľavá časť je asi o 15-20 mm viac vzadu voči sedáku). To kazí dobrý dojem a pri pomerne vysokej cene 470 eur by sa to nemalo stať, ale na funkčnosť to nemá vplyv.

Opierka na hlavu je príjemná, vďaka tomu sa možno oprieť celou plochou chrbta. Používatelia, ktorí strávia pravidelne dlhší čas pri počítači doma alebo v kancelárii, určite ocenia dobrú ergonómiu tohto kresla a pocit pohodlia počas sedenia na ňom. Pri hernej stoličke je síce neobvyklou, ale veľmi žiadanou výbavou bedrová opierka pre správne sedenie bez hrbenia. Používatelia, ktorí chcú zdravé sedenie, nemali by zabudnúť na balančné prvky umožňujúce zdraviu prospešné zapojenie svalstva. Taktiež pre čo najlepšie pohodlie je dobré, ak umožní stolička nastaviť si výšku, čo padne vhod na dlhšie sedenie. Všetky uvedené funkcie testované herné kreslo obsahuje a vďaka nim plní svoj účel výborne.

Stoličky Primo Woven Fabric sú v predaji v štyroch farbách: v čiernej so zlatým logom, v sivej s čiernym logom, v sivej s červeným logom a v nami testovanej čiernej so sivým logom. Spracovanie je pri všetkých rovnaké: prevedenie z PU kože a tkanej látky. Rozhodne veľkým prínosom je kvalitná konštrukcia s nastaviteľnými podrúčkami, hliníkový povrch podstavca s pevnou a odolnou konštrukciou nôh stoličky. Vďaka tomu udáva výrobca maximálna nosnosť na úrovni až 145 kg. Poťahy jednotlivých častí sú textilné. Hoci koža obvykle pôsobí prémiovejšie, najmä v lete a teplých dňoch je textil lepším riešením. Výhodou tiež je, že široké sedadlo neobmedzuje pohyb nôh, ponúka dostatok priestoru na sedenie so skríženými nohami.

Za malý nedostatok považujeme stoličku bez výplne, ktorá je pocitovo tvrdá, to je však vec zvyku a preferencie používateľa. Väčšina sedadiel dosahuje maximálnu hodnotu 67 kg/m³. Pre porovnanie, hustota tejto je 70 kg/m³. Keď je látka na sedadle nová, pôsobí mimoriadne tuho. Rozhodne oceňujeme široké sedadlo a ergonomické funkcie. K nim patrí aj možnosť naklápania najviac do 145° a multifunkčné blokovanie sklonu. Rovnako praktická funkcia je vysúvateľný vankúš. Otočením potenciometra na bočnej strane operadla možno zvýšiť alebo znížiť hĺbku opory. Akonáhle si nájdete svoje miesto (nastavením otočného potenciometra), opierka zostane uzamknutá na mieste pre konzistentnú podporu dolnej časti chrbta.

Arozzi Primo Woven Fabric je veľmi dobrá stolička pre prácu, aj pre hráčov. Nie každému vyhovuje pomerne tvrdé sedadlo, za jej nevýhodu považujeme vysoko nastavenú cenu. Medzi jej výhody, ktorých je oveľa viac, patrí kvalitné konštrukčné spracovanie a veľa praktických funkcií, vďaka ktorým je dlhé sedenie pohodlné: integrovaná bedrová časť, ergonomické funkcie, nastavenia aretácií sedla, opierok a tiež pekný minimalistický dizajn vhodný aj pre manažérov. Namiesto krikľavých, rušivých vzorov ide o jednoduchú a základnú kombináciu dvoch farieb. Ak potrebujete kvalitnú stoličku na dlhé sedenie počas práce alebo ak hľadáte herné kreslo, testovaný model môžeme odporúčať.

Zapožičal: Arozzi

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno