Domov Novinky OnePlus Nord 2 sa vznietil indickej majiteľke

OnePlus Nord 2 sa vznietil indickej majiteľke

Zdielať

Mobilné telefóny sa vo všeobecnosti považujú za bezpečné zariadenia a samovznietenie alebo výbuch sú veľmi zriedkavými a nešťastnými nehodami.

Je však tiež jasné, že každý takýto prípad okamžite upúta pozornosť celého mobilného sveta. Presne to sa dnes stalo v Indii, kde čerstvej majiteľke vybuchol jej úplne nový OnePlus Nord 2 a spoločnosť sa tak postarala o negatívnu publicitu. Navyše telefón vybuchol už po piatich dňoch od zakúpenia, takže si ho nešťastná pani ani poriadne neužila. Celý incident sa stal počas jazdy na bicykli a výbuch v jej kabelke bol taký silný, že majiteľka sa zranila a skončila v nemocnici.

Pri pohľade na obrázky je zrejmé, že batéria explodovala a telefón sa okamžite vznietil. Poškodenie je naozaj masívne a teplo zanechalo stopy na prednom paneli displeja, okrem toho úplne zničilo zadný panel. Obrázky pochádzali od manžela nešťastnej majiteľky, ale po chvíli boli dokonca stiahnuté. Zástupcovia spoločnosti OnePlus sa k incidentu zatiaľ nevyjadrili, ale už vyjadrili ľútosť a ponúkli prípadnú kompenzáciu a odškodnenie za bolesť a utrpenie.

Skutočná príčina explózie sa však stále vyšetruje a na vine bude pravdepodobne chybná batéria. Niečo podobné sa stalo nedávno, keď v júli explodoval nový Oppo A53. A samozrejme, dávna anabáza s vybuchujúcim Samsung Galaxy Note 7 je stále v živej pamäti. Všetko však zatiaľ nasvedčuje tomu, že ide o úplne ojedinelú poruchu zariadenia OnePlus Nord 2. Nemusíte preto panikáriť a dávať pozor na dym vychádzajúci z telefónu. Podobné incidenty sú a vždy budú mimoriadne zriedkavé.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno